اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد میکرو کنترلر pic در برنامه ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در مورد میکرو کنترلر pic در برنامه ساده

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
    خوب تو برنامه برای اینکه از هنگ کردن میکرو جلوگیری کنم اومدم وتایمر واچ داگ را فعال کردم.خوب چرا پس میکرو ریست میشه.در حالیکه باید تو همون حلقه وایل مگه نباید باقی بمونه؟
    لطفا راهنمایم کنید چون میخوام تایمر واچ داگ هم فعال باشه
    واچ داگ یه فلگ داره که داخل حلقه تون باید کلیر بشه.
    اگه کلیر نشه فکر میکنه میکرو هنگ کرده و ریستش میکنه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پاسخ : مشکل در مورد میکرو کنترلر pic در برنامه ساده

سلام خدمت دوستان من یه برنامه خیلی کوچیک و پیش پاافتاده با pic و کامپایلر XC8 نوشتم اما هنوز که هنوزه نتونستم جوابی بگیرم و خیلی دل سرد شدم چون اولین پروژه با این میکرو هستش که دارم انجام میدم .همین برنامه و مدار را با AVR انجام دادم و جواب داد اما برای PIC و این نوع کامپایلر هنوز نتونستم به نتیجه درست برسم.
      دوستان اسکرین شات از برنامه و مدار گذاشتم لطفا راهنماییم کنید.
      فقط چند تا نکته اینکه مدار تو شبیه ساز پرتیوس جواب داده تو خوب دیابگر کاپایلر نیز به درستی جواب میده اما تو عمل نه و LED ها متناسب و اون جوری که من میخوام روشن نمیشه.هدف ازبرنامه هم راه اندازی استپ موتور به صورت چپگرد و راست گرد هستش یعنی وقی پین RA0 زمین کردیم موتور به صورت چپگرد و وقتی پین RA1 را زمین کردیم موتور به صورت راستگرد بچرخه.لطفا کمک کنید.در ضمن پایه ریست میکرو هم با یک مقاوت به مثبت تغذیه وصل کرده ام
      خروجی فایل هگزا هم توسط پروگرامر TNM2000 روی ای سی میریزم لطفا کمکم کنید ایا روش خاصی برای پروگرام داره یا کجای کارم اشتباه است.تشکر از دوستان
      این هم فایل برنامه و شماتیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X