اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وسایل مورد نیاز برای کار کردن با ARM ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : وسایل مورد نیاز برای کار کردن با ARM ؟؟

2 تا داره! :eek:
    یدونه سبز، یه قرمز!
    من فرقشونو نمیدونم!
    کدوم بهتره؟
    تهران این بورد نیست؟ حتما باید از سایتش سفارش بدم؟
    زندگي يعني لذت ياد گرفتن و ياد دادن

دیدگاه

ضمن تشکر از دوستانی که راهنمایی و پیگیری میکنند:
      اگر هسته هر دو میکروکنترلرها یکی هست پس یادگیری یکی از اونها تقریبا یادگیری دیگری هم هست نه؟ هسته هر سه این تراشه ها ARM7TDMI هست؟ اگر بخوایم در قسمتهایی از برنامه از اسمبلی استفاده کنیم باید از دستورالعملهایی که توی دیتاشیت پردازشگر ARM7TDMI گفته استفاده کنیم؟
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ساناز صفوی
        2 تا داره! :eek:
        یدونه سبز، یه قرمز!
        من فرقشونو نمیدونم!
        کدوم بهتره؟
        تهران این بورد نیست؟ حتما باید از سایتش سفارش بدم؟
        اون سبز و قرمز یکی هستند.

اگه میتونی PCB بزنی که فایلهای پروتل رو گذاشته واسه دانلود. اگه نه و میخوای که بخری، یا میتونی کامل بخری (با قطعاتش) که مونتاژ شده هست و قیمتش هم اونجور که تو سایت زده 36-7 تومنه. یا اینکه فقط بورد رو بخری و خودت قطعات رو روش سوار کنی....
        این برد مختص کویر و فکر نکنم که اونطوری تو تهران یا جاهای دیگه پخش شده باشه!
        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
          کویر یدونه بورد آرم بیشتر نداره ، ولی به دو صورت : مونتاژشده یا فقط pcb خالی.
          من خودم بوردش رو قبلا خریدم ، 1-2 تا مدار ساده هم باهاش بستم جواب داد . فقط یه مشکلی که دیدم این بود که پروگرمر jlink یی که داشتم با هاش کار نمیکرد (پروگرمر usb هستش) ، منم زیاد وقت نداشتم نرفتم سراغ علتش . اما بقیه ،با پروگرمر wiggler امتحان کردن ، میگفتن مشکلی نبوده(پروگرمر با پورت پارالل هست برای همین من نمی تونم استفاده کنم). اما غیر از اینا از روش samba بدون نیاز به پروگرمر خارجی ، از طریق پورت usb پروگرم میشه (من از همین روش استفاده کردم) .
          جدای از اینا ، مجله کویر توش آموزش همین بورد با مثال رو داره که برای یادگیری میتونه مفید باشه. تو فروم اونجا هم میتونید سوالتون رو بپرسید.
          با توجه به اینکه برای خرید بورد آماده 2تا انتخاب بیشتر ندارید (نوآوران و کویر ) و بورد نو آوران هم قیمت جالبی داره (150 هزار تومن! ) فکر کنم توضیح بیشتری نیاز نباشه.
          اگرم قصد ساخت دارید نه خرید ، قبلا توضیح داده شده.
          در ضمن منابع آموزشی فارسی ، برای میکرو های اتمل بیشتره .
          عذر میخوام.... الان دیگه با بورد کویر کار نمیکنی؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام.
            منم تازه شروع کردم به کار با آرم. من LPC رو انتخاب کردم. تو وبلاگ آقای تروشه هم یکسری آموزش خوب قرار داره. بعضی از مدل های LPC هم در پروتئوس موجوده.
            مثل lp2101/02/.../06 وLPC2131/32/.../38 ‎ که به نظر من LPC2138 واسه شروع خیلی خوبه. این اول راه هم میتونید تو پروتئوس شبیه سازی کنید. یکم که مسلط شدید برید سراغ برد های واقعی.
            موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
              سلام.
              منم تازه شروع کردم به کار با آرم. من LPC رو انتخاب کردم. تو وبلاگ آقای تروشه هم یکسری آموزش خوب قرار داره. بعضی از مدل های LPC هم در پروتئوس موجوده.
              مثل lp2101/02/.../06 وLPC2131/32/.../38 ‎ که به نظر من LPC2138 واسه شروع خیلی خوبه. این اول راه هم میتونید تو پروتئوس شبیه سازی کنید. یکم که مسلط شدید برید سراغ برد های واقعی.
              موفق باشید.
              دوست عزیز الان با LPC برنامه نوشتین و جواب گرفتین؟؟؟؟ بورد آموزشی رو از کجا گیر آوردی؟؟؟ 2378 کار میکنی یا 2138؟؟؟؟؟ یه کم توضیح در مورد شروع کارت میدی؟؟؟؟

دیدگاه

فکر کنم نمایندگی فروش بورد کویر تو تهران این بود : پاساژ عباسیان -چهره الکترونیک
                من الان 4 ماهه که کلا وقت نمیکنم با آرم کار کنم ، اگه خدا بخواد از ماه دیگه وقتم آزاد میشه. :mrgreen:
                فکر کنم اون 2138 رو شبیه سازی کردید ، چون من ندیدم جایی بفروشن ، البته من یه مینیمم بورد برای 2148 دارم (از ایران نگرفته بودم)که قبلا با هاش کار کردم . چیز ردیفیه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                  در مورد انتخاب میکرو حق با آقای سپاس یار هست ، منهتا تنها lpc که تو ایران میشه خرید ؛ 2378 هستش (تااونجایی که من میدونم) و چون میکروی نسیتا بزرگی هست برای شروع توصیه نمیکنم . اگه یه چیزی مثل 2148 بودش مسلما از 7s انتخاب بهتری میشد. (قابل توجه دوستان وارد کننده :biggrin
                  سلام،
                  2148 رو می تونید به قیمت مناسبی سفارش بدید براتون میارن. من 2142 دونه ای 10 تومن به دستم میرسه.
                  There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                    ضمن تشکر از دوستانی که راهنمایی و پیگیری میکنند:
                    اگر هسته هر دو میکروکنترلرها یکی هست پس یادگیری یکی از اونها تقریبا یادگیری دیگری هم هست نه؟ هسته هر سه این تراشه ها ARM7TDMI هست؟ اگر بخوایم در قسمتهایی از برنامه از اسمبلی استفاده کنیم باید از دستورالعملهایی که توی دیتاشیت پردازشگر ARM7TDMI گفته استفاده کنیم؟
                    مشترک بودن هسته زیاد کمکی نمیکنه چون بیشتر جزئیات معماری CPU رو کامپایل هندل میکنه. در واقع بیش از 80 درصد مسئله سخت افزارهای جانبی میکروکنترلره که متفاوته. جواب سوال دومتون هم مثبته.

دیدگاه

از راهنمایی همه دوستان ممنون هستم، فکر میکنم بهتر هست قبل از اینکه اقدامی برای ساخت و خرید کنم چندتا از دیتاشیت ها رو کامل بخوانم ببینم دقیقا چی به چیه، اگر مشکلی بود باز مزاحمتون میشم.
                      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                      شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002

دوست عزیز الان با LPC برنامه نوشتین و جواب گرفتین؟؟؟؟ بورد آموزشی رو از کجا گیر آوردی؟؟؟ 2378 کار میکنی یا 2138؟؟؟؟؟ یه کم توضیح در مورد شروع کارت میدی؟؟؟؟
                        بله . تازه شروع کردم به کار با آرم. راستیتش من چون اول راه هستم خواستم اول تو پروتئوس شبیه سازی کنم بعد که یکم چند و چونش دستم اومد یه برد بگیرم و روش کار کنم . فعلا دارم با 2138 کار میکنم تا بعد برم سراغ 2378.

دیدگاه

دوست عزیز بالاخره 2138 رو خریده اید یا فقط شبیه سازی می کنید ؟
                          آقای سپاس یار این 2138 یا همون 2142 رو کجا تهیه می کنید ؟فقط از طریق سفارش میشه تهیه کرد ؟ این سه تا که زیاد با هم فرقی ندارند ؟ 2142 2148 2138

دیدگاه

نه هنوز نخریدم. فعلا فقط دارم شبیه سازیش می کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                              دوست عزیز بالاخره 2138 رو خریده اید یا فقط شبیه سازی می کنید ؟
                              آقای سپاس یار این 2138 یا همون 2142 رو کجا تهیه می کنید ؟فقط از طریق سفارش میشه تهیه کرد ؟ این سه تا که زیاد با هم فرقی ندارند ؟ 2142 2148 2138
                              سلام،

تفاوت عمده ای ندارن، فقط حجم حافظه شون فرق میکنه و اینکه 214x ها USB دارن.
                              سفارش به بعضی فروشگاه های جمهوی که اگر مشخصات اونا رو خواستید پیام خصوصی بدید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X