اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Philips vs Atmel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : Philips vs Atmel

نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
    سلام

قیمت و جایی را سراغ دارید که بردهای LPCXpresso را برای فروش داشته باشند؟

ممنون
    سلام
    جای خاصی که نه
    ولی من از بچه های خود سایت گرفتم
    اگر بخواهید وارد هم کنند به نظر من هنوز میصرفه
    من خودم یه چند تا دیگه میخواهم مخصوصا این LPC1769 رو
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من بدم میآد کسی به خودش بگه حرفه ای که حرفه ای نیست !
      مثل این آقای علی تروشه !
      از بحث که جدا بشیم - من حرفه ای نیستم ولی خوب قطعا این آقای تروشه هم که اینقد سعی کرده روشن فکرانه فکر کنه و بگه آتمل بی خودیه بی طرف میگم که درست ولی این واحد MAM که دم ازش میزنی که خودت یکم دگوله مبارک رو روشن می کردی - اگر فلش کند باشه یعنی دو سیکل زمان خوندن ببره - این واحد مثل یه فیفو میمونه که با یه سرعت ثابت داره خونده میشه و با نصف اون سرعت پر میشه - خوب به هر حال یه جایی ته میکشه !
      این واحد توی حلقه های کوچک میتونه خیلی مفید باشه چرا که کد رو تو خودش ذخیره می کنه و نیاز به واکشی از فلش نیست
      در مورد عدم حرفه ای بود آقای تروشه همین بس که کد های منتشر شده ایشون رو دید زدم و این استنتاج رو کردم !

دیدگاه

عذر خواهی بابت زیرخاکی در اوردن
        من در حال تحقیق برای انتخاب میکروی هستم
        و به جهت افزایش بهره وری خودم و همین طور مشکلات تهیه محصولات مطمئن از اتمل نیاز به تغییر میکرو هستم
        در بازار فعلی شما چه میکرویی با حداقل 51 پین پیشنهاد میکنید
        منابع و فراوانی محصول کدام شرکت(در ایران) بیشتره(غیره اتمل)
        st یا nxp
        ودر کل کدومو پیشنهاد میکنید که در بازه ای به عدم یافت در بازار بر نخوریم
        و قیمت هم زیر 15 تومان باشه

الان جوان STM32F103RBT6 که 64 پین داره به قیمت 8 تومان و LPC2138FBD64 که تقریبا هم رنج همون میکرو هست رو به قیمت 15 میفروشه
        دوتا مورد
        اول میکرویی st فراوانی داره،یعنی اینطور نیست ما طراحی کنیم 3 ماه بعد یافت نشه
        و دوم قیمتش عالیه ولی پیچ st رو تو فروم نگاه کردم یک صفحه هم نداره
        ولی در مقابل قیمته دوومی دوبرابره ولی 13 صفخه تو همین انجمن بحث شده
        و در اخر میکرو تقلبی هم دیدید شما در این رنج arm و کلا از st و nxp ؟
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
          عذر خواهی بابت زیرخاکی در اوردن
          من در حال تحقیق برای انتخاب میکروی هستم
          و به جهت افزایش بهره وری خودم و همین طور مشکلات تهیه محصولات مطمئن از اتمل نیاز به تغییر میکرو هستم
          در بازار فعلی شما چه میکرویی با حداقل 51 پین پیشنهاد میکنید
          منابع و فراوانی محصول کدام شرکت(در ایران) بیشتره(غیره اتمل)
          st یا nxp
          ودر کل کدومو پیشنهاد میکنید که در بازه ای به عدم یافت در بازار بر نخوریم
          و قیمت هم زیر 15 تومان باشه

الان جوان STM32F103RBT6 که 64 پین داره به قیمت 8 تومان و LPC2138FBD64 که تقریبا هم رنج همون میکرو هست رو به قیمت 15 میفروشه
          دوتا مورد
          اول میکرویی st فراوانی داره،یعنی اینطور نیست ما طراحی کنیم 3 ماه بعد یافت نشه
          و دوم قیمتش عالیه ولی پیچ st رو تو فروم نگاه کردم یک صفحه هم نداره
          ولی در مقابل قیمته دوومی دوبرابره ولی 13 صفخه تو همین انجمن بحث شده
          و در اخر میکرو تقلبی هم دیدید شما در این رنج arm و کلا از st و nxp ؟
          lpc1313
          48 پین
          قیمت حدود 12 تومان

http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=1090

دیدگاه

مدت زیادی از ایجاد این تاپیک میگذره و دوستان هرچی دلشون پر بود نثار atmel کردند که آی ی ی ی ملت بیائید که اتمل در حال ترکیدنه
            اما امروز پرچم هنوز بالاست
            میکرو های اتمل(غیر آرم) ارزونتر شدن و با وجود ایکس مگا که از اوریجینال بودن و ارزان بودن و فراوانی اون مطمئنیم دیگه نیازی به زمان گذاشتن روی چیزه دیگه ای نیست
            یه سوال
            تو ماه گذشته یه پروژه داشتم که در اون تعداد خیلی زیادی مگا 8 به کار رفت
            دونه ای 2400 برام افتاد
            وقت زیادی گذاشتم و پروژه به خوبی راه افتاد
            اگه lpc1313 استفاده میکردم چقد سود رو کاهش میداد..هیچ فرقی هم نداشت..
            از نظرمن آرم فقط برای سیستم های real time توجیح پذیره ، پس هر کدام کاربرد خودشون رو دارن

دیدگاه

سلام .
              امروز داشتم این موضوع رو از ابتدا مورد بررسی قرار میدادم پستی بود منصوب به آقای "سپاس یار" که مربوط به تاریخ شهریور 89 بود و در درونش ATMEL رو با NXP به نوعی مقایسه کرده بود ... و یکی از پارامترهایی که بهش گیر داده بود ... این بود که این شرکت داره ورشکست میشه و 5 تا سایت تولید نیمه هادی داشته که 4 تاش رو فروخته و ...

والان تقریبا بعد از 6 سال این اتفاق افتاد . یعنی اتمل ب Microchip واگذار شد .

واقعا داشتن چنین دانش هایی خیلی بدرد آدم میخوره ... اینکه بخواد وقتش رو صرف این بکنه که رویه چه معماری و چه محصولهایی وقت بزاره ...

همینجا از ایشون بخاطر راهنمای زیادی که میکنن تشکر میکنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X