اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

N96 LCD

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : N96 LCD

آقا یه نکته من از : tftlcd_putsf("...:::HELLO:::...",RED,WHI TE,0); استفاده میکنم ها!!! نه putchar!
    d:
    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.r
      برای نمایش متغییر هم باید ابتدا
      char b[10]
      sprintf(b,"%u",a)
      tftlcd_puts(b,BLACK,BLUE,1)
      استفاده کنی که a متغیره مورد نظر هست
      سلام
      1سوال داشتم اگه متغییر از نوع char نباشه چی؟؟برای من ایراد میگیره و عدد اشتباه نشون میده
      ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

راستش میدونم جای این سوالم اینجا نیست اما چاره ای نداشتم که بپرسم.
        این ال سی دی رنگی به من سپرده شده برای راه اندازی.و تو اونجایی که من خبر دارم ال سی دی هایی با درایور ili راه اندازی شدن توسط میکرو کنترلر ها.
        حال میخواستم بدونم این ال سی دی من که عکسشو در زیر میبینید مدل درایورش چیه؟میشه با میکرو راه اندازیش کرد یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr.Xylitol
          با سلام خدمت همه دوستان عزیز

راستش میدونم جای این سوالم اینجا نیست اما چاره ای نداشتم که بپرسم.
          این ال سی دی رنگی به من سپرده شده برای راه اندازی.و تو اونجایی که من خبر دارم ال سی دی هایی با درایور ili راه اندازی شدن توسط میکرو کنترلر ها.
          حال میخواستم بدونم این ال سی دی من که عکسشو در زیر میبینید مدل درایورش چیه؟میشه با میکرو راه اندازیش کرد یا نه؟

سلام آقا خسته نباشید!
          در جوابتون باید بگم که:
          درایور این ال سی دی هارو نمیشه از رو ی شکل و قیافه و... تشخیص داد! فقط باید راه اندازی کنید اگر جواب داد یعنی درایورش ili هست!!
          حالا اولین قدم اینکه ترتیب پایه هاش درست باشه ، که این جورکه از عکس معلومه درسته!
          دومین قدم و سوال من اینکه با چه میکروکنترلری می خواهی راش بندازی؟
          موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

سلام.ممنون از جوابتون.
            من با میکرو مگا 128 میخوام راه اندازی بکنم.
            مدل این ال سی دی MF-LMS283GF07-001 هستش.نمیدونم دیگه درایورش چیه.

دیدگاه

خوب پس باید در انجمن avr می پرسیدید!
              این موضوع کلی مربوط به ال سی دی:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30608.0
              منم گفتم که باید راه اندازی کنید تا بفهمید درایورش چیه!
              مشکلتون رو هم توی همین موضوعیکه دادم مطرح کنید
              موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

ورژن 2 لایبرلی N96 با قابلیت پشتیبانی از میکروکنترلرهای LPC17xx و LPC23xx به پست دوم اضافه شد.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...4554#msg274554

دیدگاه

مشکل با LCD 3.2 اینچی

سلام:
                  من یه LCD 3.2 اینچی گرفتم با Atmega 16 کامل راهش انداختم . با AT91sam7x256 هم راه انداختم .. فونت نگلیسی ام می نویسم روش . اما با AT91sam7x256 رنگ سفید رو نیشونن نمیده . تو حالت 16 بیتی راه انداختم .
                  http://www.emartee.com/product/41689/TFT%203.2%22%20320*240%20With%20SD%20Touch%20Modul e%20%28Arduino%20Compatible%29
                  هر کی می تونه کمکی بکنه ممنون می شم

دیدگاه

سلام اساتید
                    هر کاری میکنم فقط قسمت پایین ال سی دی نمایش میده
                    کسی میدونه اشکال از کجاس؟ یا کلا lcd خرابه؟

http://up98.org/upload/server1/02/f/i159wq118h8psluy6z8t.jpg

دیدگاه

سلام ببخشید میپرم تو بحث!!
                      با این کتابخانهhighspeed سرعت نشون دادن عکس چقدره؟با چشم قابل تشخیصه؟
                      من قبلا با mega16 با سرعت 24M ال سی دی رو راه اندازی کردم
                      الان 7x256 با فرکانس 104M (به کمک pll) مدارو بستم سرعتش تقریبا یکیه!!(armام برد اموزشی سایته)به نظرتون مشکل تو برنامس؟
                      میشه با همین ارم فیلم نمایش داد؟
                      پرسش کلید دانش

دیدگاه

سلام بر دوستان،یک سوال داشتم،کسی نرم افزار فونت ادیتور ردمان را دارد که پ کند یا لینک آن را داشته باشد؟
                        راه را راهبر قرار مده،بلکه راهي ناپيموده را آغاز کن و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

الان 7x256 با فرکانس 104M (به کمک pll) مدارو بستم سرعتش تقریبا یکیه!!(armام برد اموزشی سایته)به نظرتون مشکل تو برنامس؟
                          سرعت میکرو به دو چیز وابسته هست. چون شما داری از فلش میخونی باید سرعت فلش هم به 100 مگا برسه وگر نه فایده نداره. از یکی از دوستان شنیدم تو حالت خوندن از فلش تقریبا سرعت 42 مگاه هست و نه 100 مگا.

میشه با همین ارم فیلم نمایش داد؟
                          شدنش که میشه همون دوستم اینکار رو کرده بود. خود من هم تونستم سرعت لود عکس رو تا حدی برسونم که لود شدنش معلوم نشه و باز هم میشه سرعت رو با DMA هم بیشتر کرد. راهای خیلی زیادی وجود داره. درایور این LCD ها خیلی قویه و پایه های زیادی داره مثلا دو تا پایه برای سینک افقی و عمودی داره که میتونه ازشکسته شدن تصویر جلوگیری کنه و یا حتی میشه برای جلوگیری از پر پر زدن با یه رم اکسترنال دوبل بافرش کرد.

الان تنها مشکل من پر پر زدن توی انیمیشن هست که تو خود ویندوز هم (مثل برنامه های دات نت - بدون دوبل بافر -) وجود داره. بر اینکار هم رم اکسترنال میخواد که خود این قضیه کلی دردسر داره. و برای اینکه هزینه ساخت بورد کمتر بشه بیخیالش شدم.

دیدگاه

سلام دوستان
                            کسی با نرم افزار JIMBO کار کرده!؟ کار میکنه با نه؟

دیدگاه

سلام

آیا این lcd راحت به بورد دیسکاوری که توی همین سایت قرار داره و st 407 روشه نصب میشه؟

چطور باید این کار رو کرد؟ دوستان لطفا توضیح بدین مراحل کار رو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین جعفرپور
                                ورژن 2 لایبرلی N96 با قابلیت پشتیبانی از میکروکنترلرهای LPC17xx و LPC23xx به پست دوم اضافه شد.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...4554#msg274554
                                سلام.
                                آقای جعفرپور من هر کاری کردم نتونستم با lpc23xx و این کتابخونه lcd رو راه اندازی کنم.
                                البته باید اینو بگم که با برنامه آقای تروشه جواب گرفتم ولی با این نه!!!
                                از دوستان اگه کسی از این کتابخونه برای lpc2368 جواب گرفته لطف کنه و سورسشو بزاره.
                                ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X