اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک کامپیوتر به وسیله ی ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یک کامپیوتر به وسیله ی ARM

حالا هرکی میخواد مسخره کنه و بگه که هوس هست و غیره و غیره !
    آقای عزیز!
    من قصدم مسخره کردن نبود. اگر اینجوری برداشت کردین عذر میخوام. ولی انرژی تون رو هدف مند کنین بهتره. بر اساس یک چیز هم ولو ضعیف ولی با چشمان باز جلو برین زودتر به نتیجه میرسین تا بخوایین به حرف من و بقیه فقط گوش بدین.

ضمنا آیکون رو هم یادتون رفت بذارین!! :mrgreen:

جدای از اینا قرار بود یک ARM نمونه معرفی کنین ببینم طرحی به ذهنم میرسه که خدمتتون بدم یا نه. اگر اینم نمیدونین میشه یک فرمی درآورد که سخت افزارتون تقریبا از پروسسور مستقل باشه.
    و پروسسور مثل یک کارت توسعه روی مادر بردتون بشینه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
      آقای عزیز!
      من قصدم مسخره کردن نبود. اگر اینجوری برداشت کردین عذر میخوام. ولی انرژی تون رو هدف مند کنین بهتره. بر اساس یک چیز هم ولو ضعیف ولی با چشمان باز جلو برین زودتر به نتیجه میرسین تا بخوایین به حرف من و بقیه فقط گوش بدین.
      ضمنا آیکون رو هم یادتون رفت بذارین!! :mrgreen:
      جدای از اینا قرار بود یک ARM نمونه معرفی کنین ببینم طرحی به ذهنم میرسه که خدمتتون بدم یا نه. اگر اینم نمیدونین میشه یک فرمی درآورد که سخت افزارتون تقریبا از پروسسور مستقل باشه.
      و پروسسور مثل یک کارت توسعه روی مادر بردتون بشینه.
      خواهش میکنم . چشام از بس سراغ این دیتاشیت و اون دیتاشیت بوده اونقدر بازه که از حدقه داره میزنه بیرون .
      در مورد آیکن هم اگه یه نگاهی به اسمش بنازید ( نوشته Mad ) به همین خاطر این آیکن رو انتخاب نکردم .
      من فعلا دارم دیتاشیت Cortex-A15 رو بررسی میکنم . ولی در کل اگه سخت افزار هرچه از پروسسور مستقل تر باشه بهتره .
      برای ترجمه دیتاشیت جایی هست کمک کنن چون خیلی وقت گیره .
      دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

فعلا فرض کنین یک پروسسور ARM با فضای آدرس 4 گیگا بایتی دارین. و دسترسی 32 بیتی به حافظه. حالا باید مشخص کنین سیستم نهایی تون چه مشخصاتی داشته باشه و با چه تجهیزاتی (بطور عام) بتونه ارتباط برقرار کنه. اینجوری میشه یک ساختار درآورد که در صورت تعویض پروسسور فقط یک سری مشخصات جزئی تغییر کنه که اونم داخل BIOS مدیریت میشه.
        اینجوری (به طور تئوری البته) اگه هر پروسسوری انتخاب کنین روی کار شما تاثیر آنچنانی نداره. بخاطر همین گفتم یک پروسسور اولیه انتخاب کنین و بعد شروع به کار کنین. مثلا LPC2478 یا XScale یا حتی 80386 و 68000.

حتی میشه این سخت افزار رو جوری درآورد که مستقل از خانواده پروسسور هم باشه. البته در رده های 32 بیتی.
        یعنی مادر برد شما با 386 و آرم و 68040 کار کنه. اما بر اساس یک dauther board و یک سیستم عامل غیر وابسته به پلتفرم بر اساس زبانی مثل جاوا یا MSIL.

اینجوری فکر کنم خیلی معرکه دربیاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldperson2005
          دوست خوب . از راهنماییتون ممنونم .
          ولی این کار توسط یک دانش آموز دبیرستانی انگلیسی انجام شده و نسخه ای از Linux هم روش نصب کرده .
          نوشتن یک سیستم عامل فعلا مد نظرم نیست من می خوام محیطی مثل BIOS ایجاد کنم و برنامه نوشته شده رو در یک حافظه ی مجزا ذخیره کنم . با داشتن همچنین چیزی استفاده از DVD Writer و Mouse و... امکان پذیر میشه .
          نوشتن BIOS به مراتب خیلی راحت تر از نوشتن سیستم عامل هستش ( البته نمیدونم BootLoader ها هم جز BIOS محسوب میشن یا نه ؟ ) . :biggrin:
          لینکی که گذاشتید خیلی جالب بود .
          اصلا نیازی نیست شما وقتتونو تلف کنید و بشینید سیستم عامل طراحی کنید!
          وقتی هم ویندوز ce هم لینوکس و اندروید رو میشه رو ارم نصب کرد چرا ادم به فکر چیز دیگه باشه؟

بوت لودر و بایوس خیلیشبیه هم هستند با این فرق که بوت لودر حافظه داخلی پردازنده هستش ولی بایوس خافضه خارجیشه.

ضمنا همه این کارارو کرنل لینوکس انجام میده شما برو بشین توسعه کرنل لینوکس مثل اضافه کردن موس و کیبورد و اینا رو یاد بگیر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-black
            اصلا نیازی نیست شما وقتتونو تلف کنید و بشینید سیستم عامل طراحی کنید!
            وقتی هم ویندوز ce هم لینوکس و اندروید رو میشه رو ارم نصب کرد چرا ادم به فکر چیز دیگه باشه؟
            بوت لودر و بایوس خیلیشبیه هم هستند با این فرق که بوت لودر حافظه داخلی پردازنده هستش ولی بایوس خافضه خارجیشه.
            ضمنا همه این کارارو کرنل لینوکس انجام میده شما برو بشین توسعه کرنل لینوکس مثل اضافه کردن موس و کیبورد و اینا رو یاد بگیر.
            من لینوکس مد نظرم هست چون سورس هستش در دسترس کاربر هست .
            ولی میگن که ویندوز 8 با ARM سازگاری داره ولی به نظر من که کمپانی ویندوز هیچوقت سورس هستش رو در اختیار کسی قرار نمیده و تنها 8 رو به صورت سفارشی در اختیار شرکتهای ساخت تبلت و موبایل و غیره قرار میده .
            در بین بقیه سیستم عامل های Open Source به نظر من Linux از همه کاربردی تره . ولی بد شانسی من اینه که با این سیستم عامل در حد یک کاربر آماتور آشنایی دارم .
            شما با توسعه کرنل لینوکس آشنایی دارید ؟ یا منبعی برای آموزشش سراغ دارید :-/

دیدگاه

فعلا فرض کنین یک پروسسور ARM با فضای آدرس 4 گیگا بایتی دارین. و دسترسی 32 بیتی به حافظه. حالا باید مشخص کنین سیستم نهایی تون چه مشخصاتی داشته باشه و با چه تجهیزاتی (بطور عام) بتونه ارتباط برقرار کنه. اینجوری میشه یک ساختار درآورد که در صورت تعویض پروسسور فقط یک سری مشخصات جزئی تغییر کنه که اونم داخل BIOS مدیریت میشه.
              اینجوری (به طور تئوری البته) اگه هر پروسسوری انتخاب کنین روی کار شما تاثیر آنچنانی نداره. بخاطر همین گفتم یک پروسسور اولیه انتخاب کنین و بعد شروع به کار کنین. مثلا LPC2478 یا XScale یا حتی 80386 و 68000.
              حتی میشه این سخت افزار رو جوری درآورد که مستقل از خانواده پروسسور هم باشه. البته در رده های 32 بیتی.
              یعنی مادر برد شما با 386 و آرم و 68040 کار کنه. اما بر اساس یک dauther board و یک سیستم عامل غیر وابسته به پلتفرم بر اساس زبانی مثل جاوا یا MSIL.
              اینجوری فکر کنم خیلی معرکه دربیاد.
              ممکنه منظورتون رو از تجهیزات بهتر بیان کنید ؟
              منظورتون پورت هاست و حافظه ها یا لوازم جانبی مثل موس و کی برد و تاچ و ... رو هم شامل میشه ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید
              چیزی که گفتید خیلی جالب بود . :nice: ببینید درست فهمیدم : یعنی مادر برد هسته ای مجزا از هسته اصلی داشته باشه که باعث بشه برد وابستگی کمتری به هسته ی اصلی داشته باشه . ولی من هرطور فکر میکنم به طور کامل مستقل نمیشه !؟؟؟
              راستی راجع به سری Cortex-A15 شنیدید که به صورت MultiCore هم ارائه میشن ؟

دیدگاه

تجهیزات. هر چی. مثل سریال و پارالل و USB و غیرهم.
                مادر برد هم فقط وظیفه برقراری ارتباط بین رم و فضای IO رو با پروسسور بر عهده داره. یعنی در اصل سیستم شما یک تجهیز اصلی بنام کارت CPU داره و یک سری تجهیزات فرعی مثل حافظه و پورتها و غیره. چیزایی مثل touch و کیبرد و ماوس هم میتونه جزء تجهیزات طبقه بندی بشه یا جزء سخت افزارهایی که با استفاده از کانالهای ارتباطی مثل IO و RAM با CPU در ارتباط هستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldperson2005
                  من لینوکس مد نظرم هست چون سورس هستش در دسترس کاربر هست .
                  ولی میگن که ویندوز 8 با ARM سازگاری داره ولی به نظر من که کمپانی ویندوز هیچوقت سورس هستش رو در اختیار کسی قرار نمیده و تنها 8 رو به صورت سفارشی در اختیار شرکتهای ساخت تبلت و موبایل و غیره قرار میده .
                  در بین بقیه سیستم عامل های Open Source به نظر من Linux از همه کاربردی تره . ولی بد شانسی من اینه که با این سیستم عامل در حد یک کاربر آماتور آشنایی دارم .
                  شما با توسعه کرنل لینوکس آشنایی دارید ؟ یا منبعی برای آموزشش سراغ دارید :-/

مطمئن باشید اون ارم هایی که ویندوز 8 رو یاپورت میکنن این ارم های 200 مگاهرتزی نیستن که در اختیار ما هستن.
                  حداقل فک کنم باید ارم 1.5 گیگاهرتزی بخاد که تو ایران نیست اگرم باشه به خاطر BGA بودنش دردسری داره واسه پی سی بی و مونتاژ.

به نظر من شما برو یه دونه ازین برد های اموزشی FRIENDLY ARM
                  http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=950&osCsid=dc4303 12ab7bb4763d49892f11c610f0
                  تهیه کن بعد روش کار کن.راهنمای اینا همه چیز داره.

البته خودتم میتونی بسازی ولی وقت گیره ولی هزینه ساختش خیلی کمتر میشه.
                  نه من تاحالا با توسعش کار نکردم ولی فک کنم سورسشو مطالعه کنی و رو زبون س یتسلط داشته باشی زیاد توسعش سخت نباشه.
                  یه سری هم به UCLINUX.ORG بزنی فک کنم مطالب خوبی داشته باشه

ممکنه منظورتون رو از تجهیزات بهتر بیان کنید ؟
                  منظورتون پورت هاست و حافظه ها یا لوازم جانبی مثل موس و کی برد و تاچ و ... رو هم شامل میشه ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید
                  چیزی که گفتید خیلی جالب بود . ببینید درست فهمیدم : یعنی مادر برد هسته ای مجزا از هسته اصلی داشته باشه که باعث بشه برد وابستگی کمتری به هسته ی اصلی داشته باشه . ولی من هرطور فکر میکنم به طور کامل مستقل نمیشه !؟؟؟
                  راستی راجع به سری Cortex-A15 شنیدید که به صورت MultiCore هم ارائه میشن ؟
                  دوست عزیز cORTEX A15 بتازگی معرفی شده اولین دستگاهی که با این میکرو پروسسور میاد سال 2012 رو نمایی میشه!
                  یعنی هنوز تو بازار پیدا نمیشه.فرضا هم بشه ایا شما تکنیکهای استفاده بهینه از چند هسته رو بلدی؟برنامه نویسی واسه میکرو های چند هسته ای خیلی سخت تره.اگه نتونی باهاشون بهینه کار کنی از نظر قدرت پردازشی هیچ فرقی با تک هسته ای نمیکنن.

این بحثیم که بخاید مادربرد مستقل از پردازنده بسازی یعنی هم خانواده x86 هم خانواده ARM که زمین تا اسمون با هم فرق دارن رو بخاید روش سوار کنید میشه بحث خیال پردازی چون یه کار نشدنیه.بیخود وقتتونو روش تلف نکنید.

دیدگاه

این بحثیم که بخاید مادربرد مستقل از پردازنده بسازی یعنی هم خانواده x86 هم خانواده ARM که زمین تا اسمون با هم فرق دارن رو بخاید روش سوار کنید میشه بحث خیال پردازی چون یه کار نشدنیه.بیخود وقتتونو روش تلف نکنید.
                    ببین عزیزم. پز دادن بیجا شاید داخل جمع دوستان نزدیک خیلی ضایع نباشه. اما مسلما میون جمعی که اغلبشون رو از نزدیک نمیشناسی و اطلاعات شخصی خودت رو کامل میذاری از ضایع هم یه چیزی اونورتره.
                    اینی که گفتم شدنیه و براحتی میشه این کار رو کرد. اگر به پست های قبلی سر بزنی دو تا مورد رو من قید کردم که کل طرح رو نشون میده. اولا CPU روی یک daughter board میشینه و اون روی مادر برد. و دیگری اینکه با زبان native کار نمیکنم. با جاوا یا MSIL. حالا شما میتونی بگی جمع این دو تا چه وابستگیی بین پروسسور و برنامه ها و سخت افزار نهایی ایجاد میکنه؟ چون فقط به دلیل وابستگی شدید بین این سه تا ممکنه حرف شما درست در بیاد. و من با این قیدی که قبلا گذاشتم مشکل رو کلا حل کردم. با این ترتیب حتی میشه پای پروسسور های شدیدا متفاوت رو هم وسط کشید مثلا حتی Z80 و Pentium و 68040 که شدیدا از لحاظ ساختاری با هم فرق دارن.

به هر حال اینجا حداقل گوشه چشمی به آبروی خودم هم دارم که قبل از گفتن چیزی راجع بهش خوب فکر کنم.

پی نوشت:
                    این یکی از محاسن فروم هست که وقتی میخوایی حرف بزنی باید قبلش حسابی راجع بهش فکر کنی. من اینجا یکی دو بار این مورد رو رعایت نکردم و جناب کی نژاد همچین پای چشمم گذاشت (البته دستش درد نکنه؛ جور استاد به ز مهر پدر) که هنوزم بادش نخوابیده! :mrgreen:

پی نوشت دوم:
                    خیلی اجباری ندارم حرفم رو کسی باور کنه. دوستی چیزی گفت من هم چیزی رو که بنظرم رسید خدمتش گفتم. حالا شما میخوای باور کن میخوای نکن. اجباری که نیست که!
                    صلاح کار خویش خسروان دانند.

دیدگاه

دوست عزیز cORTEX A15 بتازگی معرفی شده اولین دستگاهی که با این میکرو پروسسور میاد سال 2012 رو نمایی میشه!
                      یعنی هنوز تو بازار پیدا نمیشه.فرضا هم بشه ایا شما تکنیکهای استفاده بهینه از چند هسته رو بلدی؟برنامه نویسی واسه میکرو های چند هسته ای خیلی سخت تره.اگه نتونی باهاشون بهینه کار کنی از نظر قدرت پردازشی هیچ فرقی با تک هسته ای نمیکنن.
                      چون قرار نیست ظرف یکی دو ماه این دستگاه ساخته بشه ( حداقل بخش برنامه نویسیش خیلی وقت گیره ـ تقریبا دو ماه دیگه آغاز سال 2012 هست ) من تصمیم گرفتم که به مطالعه خصوصیات این تراشه بپردازم کمپانی ARM دیتاشیت عملکرد این تراشه رو در اختیار همه قرار داده ضمنا اطلاعات تخصصی بیشتری هم بری کسانی که صلاحیتشون احراز بشه خواهند فرستاد . الان فکرمون رو متوجه چیز های ضعیف تر کنیم اتلاف وقته چون که خلاصه مجبوریم در سال میلادی آینده سراغ پردازنده های قوی تر بریم .
                      اگر شما از عملکرد تراشه های موازی خبر داشته باشی به راحتی متوجه میشی که پردازنده های موازی دارای قسمت های داخلی هستند که مدیریت این چند پردازنده به عهده ی اونهاست ضمنا برنامه نویسیشون هم اگه پرتکل ارتباطیشون رو از شرکت ارائه دهنده خدمات دریافت کرده باشید فرقی نداره ولی در سخت افزار به شدت تاثیر دارند . به همین منظوره که در حال مطالعه این تراشه ها هستم و دارم وقفه ها و غیره و غیره رو بررسی میکنم .

دیدگاه

جناب آقازاده و دیگر دوستان
                        یه سری تجهیزات نام میبرم اگه چیزی به ذهنتون رسید لطفا تصحیح کنید یا اضافه کنید یا هرچیز دیگه :
                        RAM و ROM و Memory Card Slot
                        3 عدد پورت Sata یکی مربوط به HDD(External)i
                        4 عدد پورت USB :
                        البته نمیدونم که هنوز 12M یعنی USB2 استفاده میشه یا USB3 هم وارد بازار شده من یکی که تا به همین ساعت 4.8Gbps ندیدم ولی اگه باشه چی میشه !
                        یک پورت Com
                        پورت شبکه

LCD - Mouse - Touch - KeyBoard - DVDRW(External) - Audio

در مورد بخش گرافیکی و صوتی قراره به صورت قابل ارتقا ساخته بشن یا نه مهمه چون در مورد کارت های گرافیک اطلاعات کافی ندارم شما نظر بدین .

دیدگاه

ببین عزیزم. پز دادن بیجا شاید داخل جمع دوستان نزدیک خیلی ضایع نباشه. اما مسلما میون جمعی که اغلبشون رو از نزدیک نمیشناسی و اطلاعات شخصی خودت رو کامل میذاری از ضایع هم یه چیزی اونورتره.
                          اینی که گفتم شدنیه و براحتی میشه این کار رو کرد. اگر به پست های قبلی سر بزنی دو تا مورد رو من قید کردم که کل طرح رو نشون میده. اولا CPU روی یک daughter board میشینه و اون روی مادر برد. و دیگری اینکه با زبان native کار نمیکنم. با جاوا یا MSIL. حالا شما میتونی بگی جمع این دو تا چه وابستگیی بین پروسسور و برنامه ها و سخت افزار نهایی ایجاد میکنه؟ چون فقط به دلیل وابستگی شدید بین این سه تا ممکنه حرف شما درست در بیاد. و من با این قیدی که قبلا گذاشتم مشکل رو کلا حل کردم. با این ترتیب حتی میشه پای پروسسور های شدیدا متفاوت رو هم وسط کشید مثلا حتی Z80 و Pentium و 68040 که شدیدا از لحاظ ساختاری با هم فرق دارن.

به هر حال اینجا حداقل گوشه چشمی به آبروی خودم هم دارم که قبل از گفتن چیزی راجع بهش خوب فکر کنم.

پی نوشت:
                          این یکی از محاسن فروم هست که وقتی میخوایی حرف بزنی باید قبلش حسابی راجع بهش فکر کنی. من اینجا یکی دو بار این مورد رو رعایت نکردم و جناب کی نژاد همچین پای چشمم گذاشت (البته دستش درد نکنه؛ جور استاد به ز مهر پدر) که هنوزم بادش نخوابیده! :mrgreen:

پی نوشت دوم:
                          خیلی اجباری ندارم حرفم رو کسی باور کنه. دوستی چیزی گفت من هم چیزی رو که بنظرم رسید خدمتش گفتم. حالا شما میخوای باور کن میخوای نکن. اجباری که نیست که!
                          صلاح کار خویش خسروان دانند.
                          من ادعایی نکردم که چیزی حالیمه فقط گفتم وقت تلف کردنه.بر فرض شما هم ساختی مگه جایی نیاز به بردی هست که هر دقیقه پردازندش عوض شه .من اصلا و ابدا پز ندادم دوست گرامی.

جور استاد فرق داره با اینکه شما به کسی بی احترامی کنی .
                          در هر حال گزارش شد.

چون قرار نیست ظرف یکی دو ماه این دستگاه ساخته بشه ( حداقل بخش برنامه نویسیش خیلی وقت گیره ـ تقریبا دو ماه دیگه آغاز سال 2012 هست ) من تصمیم گرفتم که به مطالعه خصوصیات این تراشه بپردازم کمپانی ARM دیتاشیت عملکرد این تراشه رو در اختیار همه قرار داده ضمنا اطلاعات تخصصی بیشتری هم بری کسانی که صلاحیتشون احراز بشه خواهند فرستاد . الان فکرمون رو متوجه چیز های ضعیف تر کنیم اتلاف وقته چون که خلاصه مجبوریم در سال میلادی آینده سراغ پردازنده های قوی تر بریم .
                          اگر شما از عملکرد تراشه های موازی خبر داشته باشی به راحتی متوجه میشی که پردازنده های موازی دارای قسمت های داخلی هستند که مدیریت این چند پردازنده به عهده ی اونهاست ضمنا برنامه نویسیشون هم اگه پرتکل ارتباطیشون رو از شرکت ارائه دهنده خدمات دریافت کرده باشید فرقی نداره ولی در سخت افزار به شدت تاثیر دارند . به همین منظوره که در حال مطالعه این تراشه ها هستم و دارم وقفه ها و غیره و غیره رو بررسی میکنم .
                          پکیج این پروسسور چیه؟ اگه از خانواده BGA باشه کار باهاش سخت میشه.

دیدگاه

من ادعایی نکردم که چیزی حالیمه...
                            مسما هست. چون من یکی که تا بحال اسم Cortex-A15 رو و مشخصاتش رو با این میزان اطلاعاتی که شما گفتی نمیدونستم. پس شما چیزی حالیت هست که من حالیم نیست. بی تعارف گفتم.
                            مگه جایی نیاز به بردی هست که هر دقیقه پردازندش عوض شه
                            نه مسلما نیست. اما ما که نخواستیم هر دقیقه CPU رو عوض کنیم. من گفتم این حساسیتی که روی CPU توسط دوستمون گذاشته میشه بی مورد هست. میشه بر اساس یک چیز موجود تمام طراحی ها و پیاده سازی ها رو انجام داد تا کار زمین نمونه بعدا سراغ چه میدونم؛ Cortex-Z1000 رفت.

من اصلا و ابدا پز ندادم دوست گرامی.
                            آقاجون من که شما رو نگفتم. خودم رو گفتم. حرفی زدم شما گفتی نمیشه. میخواستم بگم گنده گویی نکردم. چه ربطی به حرف شما داشت؟!! شما فقط چیزی رو که به ذهنت اومد گفتی. میخواستم این نکته رو متذکر بشم که الزاما چون موردی شفاف نیست دلیلی بر غلط بودنش نمیشه.

جور استاد فرق داره با اینکه شما به کسی بی احترامی کنی .
                            من به شما که بی احترامی نکردم! :redface: من مورد خودم رو عرض کردم. یک بار دیگه اون متن رو بخونین. من اصلا و ابدا منظورم شما نبود. میخواستم بگم که بعد از 40 و اندی سال حداقل راجع به موضوعی مخصوصا توی این فروم که خیلی ها مدام میبیننش چرت و پرت نمیگم چون آبروی خودم میره. اغلب افراد فکر میکنن توی فروم خیلی چیزا رو میشه گفت بدون هیچ مسئولیتی. اما واقعا اینطوری نیست.

در هر حال گزارش شد.
                            شما مخیرین. همونطور که عرض کردم؛ صلاح کار خویش خسروان دانند. اگر خطایی از من سر زده که چه بهتر مدیران سایت من رو تنبیه کنن. حداقل اینجا حقی ضایع نشه. (بر خلاف خیلی جاها).

ضمنا من باب اطلاعتون؛ از دید یک نرم افزار بین یک سیستم چند هسته ای و یک سیستم یک هسته ای تفاوت آنچنانی وجود نداره. چون وظیفه سیستم عامل هست که این تفاوت ها رو پوشش بده. توی یکی هر تسک روی پردازنده جدا از دیگری ممکنه پردازش بشه و در یکی دیگه همه تسک ها روی یک پردازنده مشترک.

ضمنا باز هم عرض میکنم؛ چون پیشنهاد دادم که میشه اصولا بر اساس یک زبان غیر native کار رو پیش برد؛ میشه استقلال کاملی بین برنامه های اجرایی و سخت افزار سیستم ایجاد کرد. بنا براین برنامه ها وابستگیی به سخت افزار پایه (پروسسور) ندارن. بنابراین میشه بر اساس یک daughter board پردازنده رو برای عملکرد پایه اش (در حد خودش) پیاده سازی کرد ولی در حد برنامه های سطح بالا از یک زبان مشترک و غیر وابسته به سخت افزار سود برد.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک کامپیوتر به وسیله ی ARM

پکیج این پروسسور چیه؟ اگه از خانواده BGA باشه کار باهاش سخت میشه.
                              اگر هم پکیج اون از نوع BGA باشه نصبش روی برد سخته وگرنه سختی دیگری نداره . با تکنولوژی بردهای چند لایه و استفاده از Via های مناسب به نظر من نصبش هم فکر نکنم کار سختی باشه . اگه سختی دیگری هم داره لطفا بفرمایید دوست عزیز .
                              ضمنا من فکر نکنم در تکنولوژی Multicore در فرکانس های بالا از پکیج BGA استفاده بشه چون ایجاد تعادل حرارتی در اونها ممکن هست ولی مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالاتری هست .
                              اگر در حین مطالعاتم به جایی برخوردم که کوچکترین اشاره ای به BGA شد حتما تو سایت منعکس می کنم .

دیدگاه

شرکت های ارائه کننده BIOS :
                                Intel
                                IBM
                                AMI
                                Phoenix

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X