اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش فرکانس صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش فرکانس صوتی

سلام به همه . من می خوام یه مداری بسازم که فرکانس صوتی محیط رو با یک میکرو arm اندازه بگیره و روی lcd نشون بده. قصد داشتم از یک میکروفن خازنی استفاده کنم. ممنون می شم کمک کنید که تو شبیه سازی چه جوری باید این مدار رو درست کنم و آیا اصلا میشه فرکانس صوتی را با این میکروفن اندازه گرفت؟
    یه دنیا ممنون می شم اگه هر راهنمایی بتونید بهم بکنید :read:

پاسخ : نمایش فرکانس صوتی

درود بر شما

در اصل فرکانس های صوتی محیط باید مد نظر شما باشد!
    برای این کار نیاز به یک اسپکتروم آنالایزر دارید که روی بسیاری از سیستم های صوتی قرار داره، این مدار اقدام به نمایش دامنه سیگنال صوتی به ازای چندین فرکانس مختلف توسط ستونی از LED ها برای هر فرکانس بصورت جداگانه می کند.

در حالت آنالوگ ابتدا سیگنال صوتی بوسیله چند فیلتر میان گذر ، فیلتر میشود و پس از آن خروجی هر فیلتر بوسیله یک مدار نمایشگر ستونی نمایش داده می شود

در حالت دیجیتال نیز می بایست بوسیله پردازش سیگنال و پس از دیجیتال کردن صوت اقدام به جدا کردن مولفه های فرکانسی مورد نظر نمود و هرکدام را به صورت مجزا نمایش داد و یا ثبت نمود
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری

دیدگاه

این اسپکتروم آنالایزر که می گی من الان یه سرچ کردم به نظر روش راحتی نیست . ضمن اینکه اگه این مدار به صورت یه دزدگیر عمل کنه فکر کنم مدار ساده تر بشه. به طوری که اگه از یه فرکانس خاص بالاتر بره یه led رو روشن کن. در مورد این نظری ندارید

دیدگاه

بنابراین بهتر این است که بفرمایید چه سیستمی می خواهید بسازید تا شاید بهتر بتوانم راهنمایی تان کنم
        شاد و تندرست باشيد
        دوستدارتان
        مهدی حریری

دیدگاه

راستش این فقط یه موضوع واسه پروژه واسه آز میکروپروسسوره. :nerd: می خواستم بدونم اگه زیاد پیچیده نیست و ارزش وقت گذاشتن براش رو داره روش کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.hsafari
            راستش این فقط یه موضوع واسه پروژه واسه آز میکروپروسسوره. :nerd: می خواستم بدونم اگه زیاد پیچیده نیست و ارزش وقت گذاشتن براش رو داره روش کار کنم
            برای آز میکرو یه کم زیادی سنگین :angry:
            شاد و تندرست باشيد
            دوستدارتان
            مهدی حریری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X