اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش 2 روزه ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش 2 روزه ARM

من هم با اتمل(ARM-7) کار کردم و هم با فیلیپس (CORTEX-M3)
    فیلیپس به نظر من از اتمل راحت تره چون دستوراتش ساده تره
    بهترین منبع برای یاد گیریشونم فایل هاییه که خود شرکت تولید کننده ارائه کرده(برای اتمل دیتاشیت و برای فیلیپس یوزر منوال)
    (البته من برای یادگیری بدون تسلط به زبان C چند تا برنامه نمونه از سایت گرفتم و تونستم هر دوشون رو تو کمتر از سه روز یاد بگیرم.)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آموزش 2 روزه ARM

نوشته اصلی توسط PLASMA

(البته من برای یادگیری بدون تسلط به زبان C چند تا برنامه نمونه از سایت گرفتم و تونستم هر دوشون رو تو کمتر از سه روز یاد بگیرم.)
      می شه لطف کنید اگر براتون امکان داره چیزایی رو که از روش آرم رو یاد گرفتید در اختیار ما هم بذارید :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

اول بگید که با که lpc رو میخواین یاد بگیرید یا at91
        اگه انتخابتون ال پی سی هست بگین که با arm-7 میخواین کار کنین یا cortex-m3?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
          اول بگید که با که lpc رو میخواین یاد بگیرید یا at91
          اگه انتخابتون ال پی سی هست بگین که با arm-7 میخواین کار کنین یا cortex-m3?
          :biggrin: دقیقا مشکل اینجاست که نمیدونم کدومو میخوام یاد بگیرم! هر کدوم کاربردی تره و پر کاربرد تره و راحت تر پیدا میشه !
          من بیشتر جاها at91 رو دیدم! حالا شما یکیو انتخاب کنید بریم جلو!
          یه جزوه تو همین سایت http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=64897.0 و آموزش کامل آرم پیدا کردم! واسه at91 تا اینجا که خوب بوده!
          بازم میگم لطفا یه پر کاربردشو انتخاب کنید اونو شروع کنیم!

دیدگاه

سلام.
            باز هم بحث شروع کردن با ARM.
            شما گفتید یادگیری رو روزه ولی الان دو روزه که هنوز میکرو رو هم مشخص نکردید.
            شما فعلا میکرویی رو انتخاب کنید که نیاز های فعلی شما رو برطرف کنه.
            هر وقت هم نیاز به قابلیت های بالاتری داشتید برید سراغ یکی دیگه.
            قرار نیست که همیشه از یه میکرو استفاده کنید.
            مثلا همین lpc ، فکر میکنید چه قدر تفاوت بین دوسری مثل هم مانند LPC1768 , LPC1313 وجود داره؟
            بعضی از موارد زمین تا آسمون!
            در کل محصولات هر کمپانی رو که واسه شروع انتخاب کنید نباید خودتون رو محدود به یه میکروی خاص کنید.
            میکرو رو طوری انتخاب کنید که فقط نیاز های همون پروژه رو برطرف کنه و نه بیشتر.
            موفق باشید.
            تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

دوستان اکثرا میگن بیسک برای آی آر ام نمیشه برنامه نوشت چون بیسیک دستورات آماده است و....
              این لینک و چندتا لینک دیگه هم هست بنظرتون قضیش چیه؟
              www.semnankit.ir/post/77
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام
                بابا من اگه میدونستم چی میخوام که مشکلی نداشتم!
                یادمه تو دانشگاه اومدن گفتن atmega32 تو avrها خیلی کاربردیه بعد شروع کردن به ما درسش دادن! حالا یکی خواهشن بگه چی تو arm ها کاربردی تره و ما هم بریم اونو یاد بگیریم!
                اگه نمیشه فقط یه دونه رو انتخاب کنید آقا من میگم یکی بگه کدوم شرکت دیتای بیشتری داده من میخوام میکروی اونو یاد بگیرم!
                در نهایت لطفا یکی رو بگید ما شروع کنیم! :redface:
                کامپایلر IAR رو میخوام یاد بگیرم چطوره؟
                یا keil یا IAR کدوم؟

دیدگاه

http://electronicware.blogfa.com/post-23.aspx
                  اینو پیدا کردم الان

در نتیجه میکروکنترلر های ساخت Philips رو که از تولید شرکت NXP است رو میخوام یاد بگیرم با کامپایلرIAR
                  حالا اگه میشه ، هرکی متنی ،جزوه ای چیزی داره که بشه ازش اینارو یاد گرفت کمک کنه! :redface: :redface:

من الان فهمیدم
                  LPC با cortexA بهترینه ! اگر کسی با cortexA کار کرده لطفا به ما هم یاد بده! اگر نه لطفا اگر درمورد
                  LPC
                  با cortexm3
                  با کامپایلر IAR
                  اطلاعاتی دارید در اختیار ما هم بذارید! :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

بهتون توصیه میکنم فعلا از IAR فاصله بگیرید. از ما گفتن بود :mrgreen:. همونیو که انتخاب کردی فعلا با keil باهاش کار بکن. شرط می بندم اگه چیزی که گفتم رو انجام ندی چند روز دیگه همون چیزی که گفتم رو انجام می دی. :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                      بهتون توصیه میکنم فعلا از IAR فاصله بگیرید. از ما گفتن بود :mrgreen:. همونیو که انتخاب کردی فعلا با keil باهاش کار بکن. شرط می بندم اگه چیزی که گفتم رو انجام ندی چند روز دیگه همون چیزی که گفتم رو انجام می دی. :mrgreen:
                      آقای ROZEH کاش دلیل حرفاتونم بگین! :sad: :sad: این طوری ما هم یه چیزی یاد می گیریم! و همچنین بهتر تصمیم می گیریم! :agree: :agree: :agree:

دیدگاه

مجله های نویز و پی پی ام میتونن راهنمای خوبی باشن هم پروژه و هم آموزش های مختلف و کاملی دارن
                        فکر کنم برای آموزش آی آر ام بشه بشه ازشون استفاده کرد
                        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

ببین، IAR فعلا میشه گفت بهترین کامپایلر توی بازار هستش. فوق العاده هوشمنده و گزینه های زیادی واسه برنامه نویس می ذاره جلوش. این کامپایلر زیاد بدرد مبتدی ها نمی خوره(البته بایستی می بخشید که از این لفظ استفاده کردم، من نمی دونم شما در چه سطحی هستی). شما کارتون رو با کیل هم می تونید به خوبی انجام بدید. حداقل تا موقعی که دارید یاد میگیرید. ضمنا من خودم هنوز دارم سعی میکنم کتابخونه واسه این کامپایلر آماده کنم. چون گیرم نیومده. بر فرض مثال اگه بخوایید یه تاخیر توی برنامه ایجاد کنید با کلی مشکل برخورد میکنید. شما که AVR بلدی به من بگو بدون استفاده از کتابخونه Delay چطور میشه تاخیر با دقت خوب ساخت؟
                          این مثلا یه مشکل کوچولو هستش. اینجا یه تاپیک خوب راجب IAR هستش:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41476.0

و اینم یه تاپیک واسه آموزشش:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50648.0

البته این تاپیکها واسه XMEGA بود.

دیدگاه

آقایون خانوما قرار شد با LPC1768 شروع کنیم
                            کامپایلر Keil
                            آقایPLASMA میخوان کمک کنند ما اینارو یاد بگیریم :wow:
                            فعلا گفتند "برای قدم اول هم یوزر منوال رو از NXP دانلود کنین." :read:

هرکی میتونه کمک کنه! فراموش نکنید من کاملا هیچی نمیدونم از ای آر ام ؛ لطفا ساده و از ب بسم الله شروع کنید :redface: :redface:

دیدگاه

سلام من چندتا پست قبلی شما را خواندم، من چندتا سوال از شما دارم برای چی می خواهید با میکرو کنترلر ARM کارکنید؟ پروژه خاصی مد نظر دارید؟ با امکانات این میکروها آشنایی دارید؟ اگر برنامه داشته باشید سریعتر و بهتر پیش خواهید رفت
                              معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                              اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                              آموزش Modelsim

دیدگاه

فقط یادتون نره که یک هدر برد هم بگیرید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X