اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست اطلاعات اولیه, لطفا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست اطلاعات اولیه, لطفا

با سلام به همه دوستان
    من می خوام کار با میکروهای ARM رو شروع کنم. تا حالا با AVR و با کامپایلر codevision - زبان c- کار می کردم. با پردازش صوت و تصویر نیز فعلا کاری ندارم. بیشتر، امکانات و نویزپذیری کم و سرعت این میکروها برام مهم اند تا بتونم پروژه های صنعتی باهاشون انجام بدم.
    این طور که من متوجه شدم شرکت های مختلفی این میکرو رو تولید میکنن. می خوام بدونم: 1- برای شروع ساده و هدف دار از چه سری میکروهایی باید استفاده کرد (سخت افزار) که تو بازار هم راحت پیدا بشه؟ 2- از چه کامپایلری بهتره استفاده کنم. kail یا IAR یا .... (یه کتاب دارم که با IAR آموزش داده. نمودنم روش وقت بزارم یا نه؟) ؟
    ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه. تشکر :smile:
    با نیکی، آزادها بنده می شوند.(امام علی (ع))

پاسخ : درخواست اطلاعات اولیه, لطفا

در مورد نوع میکرو، آرمهای فیلیپس یا همون nxp به دلایل مختلف توصیه میشه
    توضیحات بیشتر => سرچ کنید

بین آرمهای فیلیپس هم به طور کلی سری Cortex مثل 1768 بهتر از ARM7 هست. اما شاید برای شروع ، ARM7 مثل 2368 راحتتر باشه

کامپایلر هم میگن بعضیا میگن IAR بهتره ولی بیشتر از Keil استفاده میشه چون منابع و مثالهای بیشتری داره

دیدگاه

پیشنهاد من یه اتمل at91sam7x256 و یه ال سی دی 2.8 یا 3.2 اینچ رنگی هست و برای برنامه نویسی هم از جایی که گفتید که با زبان سی کار کردین بهتون Keil رو پیشنهاد میدم
      مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
        پیشنهاد من یه اتمل at91sam7x256 و یه ال سی دی 2.8 یا 3.2 اینچ رنگی هست و برای برنامه نویسی هم از جایی که گفتید که با زبان سی کار کردین بهتون Keil رو پیشنهاد میدم
        اما چرا keil و نه IAR. مگه جفتشون با C نیستن؟ من بعضی جاها دیدم که از کیل تعریف کردن و بعضی جاها از IAR. تو کتاب آقای سپاسیار نیز از IAR تعریف شده. آدم واقا بین این همه ایده میمونه. بی زحمت دلیلتون رو توضیح بدین. ممنون

دیدگاه

کتاب آقای سپاس یار رو من هم دارم اما زیاد جالب نبود و خیلی خیلی مقدماتی توضیج داده بودند ایشون البته باید بهشون حق داد این کتاب برای 3 سال یا بیشتر قبل هست
          بگذریم
          شما اگه قرار هست برنامه های مولتی تسکینگ انجام بدین و میخواین که سیستم عامل راه اندازی کنید بهتره که از همین الان برین سراغ میکرو های NXP و IAR
          اگر میخواید سیستم عامل روی میکرو های اتمل کار کنید کمی حسم میگه سرعتش پایینه 55MH :icon_razz:
          میکرو های اتمل بدرد کار هایی بیشتر میخورن که درمقایسه با avr نیاز به پایه های بیشتر هست و همچنین سرعت بیشتری
          مدت هاست نیستم

دیدگاه

معرفی بهترین کامپایلر برای c

و

لطفا نپرسید که "کدوم کامپایلر C بهتر است؟"!

دیدگاه

سلام
              مچکرم از راهنمایی خوبتون :applause:
              اما سوال من در مورد کامپایلرهای ARM بود و نه AVR. هرچند که مطالب بسیار مفیدی دستگیرم شد.
              این طور که من فهمیدم کامپایلر IAR کامپایلر قدرتمندیه و میشه هم برای AVR استفاده بشه و هم برای ARM. و نیز codevision هم از محبوبیت بالایی برخورداره(با توجه به اظهار نظرها و تجربه خودم).
              در نهایت آیا میشه این کامپایلرهای AVR رو به ARM هم تعمیم داد؟
              و آیا به نظر شما برای کارهای پروژه ای (غیر پردازش صوت و تصویر) با سرعت بالا توسط ARM ، با keil شروع کنم یا IAR?
              باز هم متشکرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi3924
                سلام
                مچکرم از راهنمایی خوبتون :applause:
                اما سوال من در مورد کامپایلرهای ARM بود و نه AVR. هرچند که مطالب بسیار مفیدی دستگیرم شد.
                این طور که من فهمیدم کامپایلر IAR کامپایلر قدرتمندیه و میشه هم برای AVR استفاده بشه و هم برای ARM. و نیز codevision هم از محبوبیت بالایی برخورداره(با توجه به اظهار نظرها و تجربه خودم).
                در نهایت آیا میشه این کامپایلرهای AVR رو به ARM هم تعمیم داد؟
                و آیا به نظر شما برای کارهای پروژه ای (غیر پردازش صوت و تصویر) با سرعت بالا توسط ARM ، با keil شروع کنم یا IAR?
                باز هم متشکرم.
                سلام
                خواهش میکنم.
                1- شاید بتونی روی IAR و GCC حساب باز کنی ولی بقیه فکر نکنم.
                2- من می دونم که شما کدنویسیتون آنچنان خوب نیست(البته بنده رو بخاطر صراحتم در جواب ببخشید). پس Keil!
                و لزومی نداره به IAR مهاجرت کنید. واقعا کار کردن با IAR کار هر کسی نیست. هر وقت اونقدر قوی شدید که مثلا بتونید راحت کتابخونه بنویسید و... اونوقت برید سراغ IAR پ الان خودتون رو توی دردسر نندازید.
                و در آخر دوباره تاکید میکنم که ما نمی تونیم با شما بگیم که کدوم بهتره. من اون تاپیک رو از سایت فریکس ترجمه کردم و گذاشتم که بچه ها دیگه نپرسن ولی متاسفانه آقای کی نژاد اونو با تاپیک انتخاب کامپایلر قاطی کرد. هنوز هم که فکر میکنم می بینم این دو رو نمی شد قاطی کرد ولی آقای کی نژاد این کار رو کرد. به نظرم یه اشتباه بود. آخه من میگم این کار به عهده خود کدنویس هستش و ما نمی تونیم نظری بدیم(اون تاپیک واسه انتخاب بود).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                  سلام
                  خواهش میکنم.
                  1- شاید بتونی روی IAR و GCC حساب باز کنی ولی بقیه فکر نکنم.
                  2- من می دونم که شما.
                  ممنون
                  1- جسارتا میتونم بپرسم آیا شما با هر دو کامپایلر مذکور کار کردید؟ و اگه اینطوره، الان با چی کار میکنید؟
                  2- بعد از انتخاب کامپایلر نظرتون بین اتمل و فیلیپس چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi3924
                    ممنون
                    1- جسارتا میتونم بپرسم آیا شما با هر دو کامپایلر مذکور کار کردید؟ و اگه اینطوره، الان با چی کار میکنید؟
                    2- بعد از انتخاب کامپایلر نظرتون بین اتمل و فیلیپس چیه؟
                    خواهش میکنم
                    1- نه! با GCCآ‌ کار کردم. من با هرچی که فعلا فکر کنم راحتر هستم(keil).
                    2- منظورتون میکروکنترلر 32 بیتی بر اساس ARM هستش؟ خیلی ها با فلیپس کار میکنن. منابع فارسی عالی تو کشور گیرتون میاد و جواب هم بچه ها خوب گرفتن. ولی وقتی یه همچین مطلبی رو خوندم زیاد موضوع برام جالب نبود:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=44616.0

البته بازم نمیشه زود قضاوت کرد. در مورد اتمل هم بعضی بچه ها میگن بعضی جاها میلنگه. البته شما باید خودتون دیتاشیت میکروها رو بگیرید و مقایسه کنید. به عنوان پردازنده شاید همشون تقریبا یکی باشن بخاطر همین خیلی بچه ها با ویژگی های دیگه این میکروها رو مقایسه میکنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X