اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیشترین دقت ADC در میکروها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیشترین دقت ADC در میکروها

توی پست قبلی گفتم خدمتتون که قیمتش 35 تومن هست، اطلاعات دقیق و ریز مربوط به ADC و سایر قسمتها رو می تونید در دیتا شیت ببینید، تا اونجایی که خاطرم هست، تعداد بیت معتبر 14.5 بیت هست، حداکثر ولتاژ نیز 3.6 ولت،
    توی محیط های IAR و Keil می تویند براش برنامه بنویسید، از J-link می تونید برای پروگرامش استفاده کنید، برای شروع هم پیشنهاد میکنم که مثال Blinky مربوط به این میکرو توی محیط Keil رو بررسی کنید،

آدرس پروژه keil
    C:\Keil\ARM\Boards\Freescale\FRDM-KL25Z\Blinky
    لینک دیتا شیت،
    http://cache.freescale.com/files/32bit/doc/data_sheet/KL25P80M48SF0.pdf?fpsp=1
    لینک Reference Manual
    http://cache.freescale.com/files/32bit/doc/ref_manual/KL25P80M48SF0RM.pdf?fpsp=1
    مدت یادگیریش هم بسته به طرف و تجربیاتش داره

دیدگاه

سلام

با تشکر از پاسخ های اعضای محترم

ببخشید بنده میخواستم بر پایه پتانسیومتر ، زاویه رو به طور پیوسته نمایش بدم ، برای اینکار باید از تبدیل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنم ؟

دیدگاه

این ADC 16bit هست :
        http://www.ti.com/lit/ds/symlink/ads8331.pdf
        سمپل ریتش هم 500ksps هست .
        قیمتش قبلا 19 تومن بود .

اطلاعات بیشتری بده
        قراره چند دور زده بشه
        اگه قراره کمتر از یک دور زده بشه حداکثر زاویه چقدره ؟

با 10 دور دقتی در حدود 0.05 درجه خواهد داشت .
        با یک دور دقتی در حدود 0.005 درجه خواهد داشت .
        دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

چرخش در دو جهت مثبت و منفی خواهد بود و بنا هست که برای افزایش دقت از +5 دور تا -5 دور طی بشه و تغییرات زاویه با احتساب جهت نمایش داده بشه
          .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aseok
            چرخش در دو جهت مثبت و منفی خواهد بود و بنا هست که برای افزایش دقت از +5 دور تا -5 دور طی بشه و تغییرات زاویه با احتساب جهت نمایش داده بشه
            .
            خوب پس رزولوشنت میشه همون 0.05 درجه . کافیه ؟
            حالا یه میکرو باید انتخاب کنی . بقیش همه برنامه نویسیه .

دیدگاه

این یکی 24 بیت با سمپل ریت 4Msps هست :
              http://www.ti.com/lit/ds/symlink/ads1675.pdf
              اگه سرعت دوران زیاده میتونی ازش استفاده کنی .
              دقت این یکی برای 10 دور حدودا 0.0002 درجه است .
              قیمت این یکی هم قبلا 118 تومن بود . فک کنم الان بتونی از جهان کیت تهیش کنی .
              ولی به نظر من همون قبلی کفایت میکنه .

دیدگاه

خوب تصمیمت چیه ؟

دیدگاه

این موردی که شما معرفی کردید قابلیت بالایی داره ، تصمیم داریم تغییرات زاویه رو به طور همزمان از پتانسیومتر و یک انکودر مغناطیسی به شماره as5045 خوانده بشه و در صورتی که 10 بیت جوابگو نباشه احتمالا از سایر گزینه ها مثلا همین مورد آخری استفاده بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aseok
                    این موردی که شما معرفی کردید قابلیت بالایی داره ، تصمیم داریم تغییرات زاویه رو به طور همزمان از پتانسیومتر و یک انکودر مغناطیسی به شماره as5045 خوانده بشه و در صورتی که 10 بیت جوابگو نباشه احتمالا از سایر گزینه ها مثلا همین مورد آخری استفاده بشه .
                    راستی اگه قیمتش برات اهمیتی نداره از اون بهتر هم هستا .

اینی که نوشتی که فقط واسطش هست خود سنس رو با چه سلفی میخوای انجام بدی ؟

دیدگاه

البته قیمت هم مهمه ، در واقع بیشتر تابع نتیجه این آزمایش خواهد بود .
                      نوشته اصلی توسط Always Student
                      راستی اگه قیمتش برات اهمیتی نداره از اون بهتر هم هستا .

اینی که نوشتی که فقط واسطش هست خود سنس رو با چه سلفی میخوای انجام بدی ؟

در صورتی که آهن ربایی که نزدیک آی سی قرار داره بچرخه ، آیسی زاویه رو خروجی میده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aseok
                        البته قیمت هم مهمه ، در واقع بیشتر تابع نتیجه این آزمایش خواهد بود . در صورتی که آهن ربایی که نزدیک آی سی قرار داره بچرخه ، آیسی زاویه رو خروجی میده .
                        ممکنه یه عکس از اون آهنربا و آی سی بذاری ؟

دیدگاه

http://www.iran-module.ir/product_info.php/cPath/85_98/products_id/398/pname/AS5045-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%B1-12-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C

دیدگاه

به جای سلف آهنربای دائم میخوای بذاری . درسته ؟

دیدگاه

بله

دیدگاه

بعضی دوستان تا یه چیزی یاد میگیرند فرض رو بر این میذارن که بقیه بلد نیسن و فقط خودشون بلدن و ترجیح میدن که اطلاعاتشون و با بقیه سهیم نشن .
                                یکی از دلایلش همینه که بر و بچ چینی از ما جلو میزنن و ما هنوز اندر خم یه کوچه ایم .
                                اینا رو کلی گفتم و منظورم شخص خاصی نیست .

اما برای کار شما :
                                حال که صحبت از مغناطیس شد بذار بهت بگم که با استفاده از سنسور اثر هال و ترکیبش با آنالیز emf بازگشتی شما میتونی به دقیق ترین جواب ممکن برسی . ولی این یه کار حرفه ای و فکر نکنم بتونی متخصص و تجهیزات آزمایشگاهیش رو به راحتی به دست بیاری . ( نمونه : استپ موتورها و سروو موتور ها . البته تو اونها یه کار اضافی هم علاوه بر تایین موقعیت انجام میشه و اونم عملیات کنترلینگ هست که شما بهش نیاز نداری . در مورد سرعت هم خیالت راحت باشه . )

اول که گفتی میخوای از انکودر مغناطیسی استفاده کنی تصور من این بود که همچین کار حرفه ای میخوای انجام بدی ( هنوزم شک دارم که قصدت واقعا این بوده یا نه ) به خاطر همین صحبت سلف رو پیش کشیدم ببینم جوابتون چیه و صحبت از ارمیچر و روتور و غیره میکنید یا نه . دیدم صحبت از آهنربای دائم میکنید گفتم شاید من اشتباه تصور کردم بنابراین تصمیم گرفتم اینجا توضیح بدم تا دوستان اگه مشکل مشابهی داشتن بدونن که همچین راهی هم وجود داره .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X