اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به دست آوردن مدت زمان صفر و یک کردن خروجی از روی دیتا شیت؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به دست آوردن مدت زمان صفر و یک کردن خروجی از روی دیتا شیت؟؟؟؟

سلام
    می خواستم ببینم چه طور میشه فهمید که مثلا فلان میکرو برای صفر و یک کردن یه پایه چه مقدار زمان صرف می کنه

خب یه راهش اینه که تست کنیم
    ولی می خواستم قبل از خرید بشه فهمید این مقدار رو

در واقع به دست آوردن حداکثر سرعت کلاک روی gpio
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : به دست آوردن مدت زمان صفر و یک کردن خروجی از روی دیتا شیت؟؟؟؟

سلام
    به دیتاشیت میکرو مراجعه کنید
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
      سلام
      به دیتاشیت میکرو مراجعه کنید
      سلام
      منم نوشتم از روی دیتاشیت
      ولی جایی رو پیدا نکردم
      به همین علت این جا مطرحش کردم
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

به نظرم توی جدول های انتهاییِ دیتاشیت ها ذیل مشخصات Electrical دنبال همچین چیزی بگردید.

بیشتر میکروکنترلرها در زمان یک سیکل ساعت می تونن پین خروجی رو مقدار بدن.
        اما محدودیت هایی که توی دیتاشیت وجود داره مربوط به فرکانس پردازنده و اینا نیست، مربوط به پورت ها و Latch های خروجی و تأخیرهای انتشاری و زمان صعود و نزول پالس هست. مثلاً برای STM32ها شما می تونید نهایت 50MHz به پین خروجی 0 و 1 بدید در حالی که فرکانس میکرو ممکنه تا 180MHz هم باشه.
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

به نظر من بسته به معماری میکرو هست
          اینو دانلود کن قسمت 3.3.1 نگاه کن

http://infocenter.arm.com/help/topic/com.arm.doc.ddi0439b/DDI0439B_cortex_m4_r0p0_trm.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
            به نظرم توی جدول های انتهاییِ دیتاشیت ها ذیل مشخصات Electrical دنبال همچین چیزی بگردید.

بیشتر میکروکنترلرها در زمان یک سیکل ساعت می تونن پین خروجی رو مقدار بدن.
            اما محدودیت هایی که توی دیتاشیت وجود داره مربوط به فرکانس پردازنده و اینا نیست، مربوط به پورت ها و Latch های خروجی و تأخیرهای انتشاری و زمان صعود و نزول پالس هست. مثلاً برای STM32ها شما می تونید نهایت 50MHz به پین خروجی 0 و 1 بدید در حالی که فرکانس میکرو ممکنه تا 180MHz هم باشه.
            بله
            همه این تاخیر هایی که فرمودید تاثیر داره
            و به همین دلیل باید طراح یه محدودیتی رو قائل بشه تا مثلا نشه داخل برنامه مثلا با سرعت فوق العاده زیاد یه پین رو تغییر وضعیت داد
            ولی تو همین تاپیک ها دیدم که یه نفر گفته بود اگه رجیستر ها خالی باشن می شه با هر کلاک cpu تغییر وضعیت داد
            یعنی پالسی با سرعت نصف cpu میشه در خروجی داد
            خب اگه این چنین روش هایی وجود داره خب خیلی جاها به درد می خوره
            مثلا من داخل while یه پین رو صفر و یک کردم و تقریبا یه فرکانس 6 مگاهرتزی درست کردم البته با فرکانس cpu
            100 مگاهرتز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X