اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع یاد گیری ارم با کدام خانواده ؟ NXP یا STM یا ATMEL ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع یاد گیری ارم با کدام خانواده ؟ NXP یا STM یا ATMEL ؟

باسلام وعرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    من یه سوال داشتم در مورد اموزش میکرو ارم
    سوالم این هستش که با پیش فرض اینکه برنامه نویسی AVR , وزبان C مسلط هستم بخوام ARM یاد بگیرم خودم با کدوم خانواده میکرو ارم شروع کنم؟STM یا NXP یا ATmel ؟
    ممنون میشم دوستان واساتید محترم راهنمایی کنند.

پاسخ : شروع یاد گیری ارم با کدام خانواده ؟ NXP یا STM یا ATMEL ؟

سلام
    به نظرم ATMEL رو اصلا انتخاب نکن و از بین NXP و STM، STM رو انتخاب کن، اولا قیمت STM32 به صرفه تر از NXP هست مثلا این میکروی STM32(این لینک) از میکروی LPC (این لینک ) دو برابر به صرفه تر هستو خودم فکر میکنم کم کم داره STM32 جای LPC) LPC برای شرکت NXP هست) رو می گیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط malmal2694 نمایش پست ها
      سلام
      به نظرم ATMEL رو اصلا انتخاب نکن و از بین NXP و STM، STM رو انتخاب کن، اولا قیمت STM32 به صرفه تر از NXP هست مثلا این میکروی STM32(این لینک) از میکروی LPC (این لینک ) دو برابر به صرفه تر هستو خودم فکر میکنم کم کم داره STM32 جای LPC) LPC برای شرکت NXP هست) رو می گیره
      سلام
      منم میخوام با آرم شروع به کار کنم.از اونجایی که فهمیدم آرم فقط هسته ست و شرکت های مختلف با این هسته میکرو میزنن حالا سوالم اینه که میکروهایی که شرکت های مختلف با آرم میزنن کامپایلر و رجیسترها و کلا برنامه نویسی هاشون فرق داره یا نه؟چون تو سایت کتاب برای اموزش LPCها دیدم ولی STM نه.اگر همون کتابی که تو سایت هست رو بخونم میتونم با سری STM هم کار کنم؟
      یا علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad MAhdi22 نمایش پست ها
        اگر همون کتابی که تو سایت هست رو بخونم میتونم با سری STM هم کار کنم؟
        خیییییییییییییر !!
        اگه بخوای رجیستری کار کنی تفاوت رجیستری داری و رجیسترها متفاوتند
        برای STM یه کتاب اومده که نویسندش آقای حمید نجفی هست که میتونی از اون کمک بگیری
        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X