اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی dot Net Micro در ARM

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برنامه نویسی dot Net Micro در ARM

چرا این تاپیک این قدر به هم ریخته است؟
    یکی از AVR میگه یکی از symbian می گه... oo:
    یکی به dot net و windows فحش می ده! :NO:
    مگه تاپیک در مورد .Net Micro Framework نیست؟

دیدگاه

راهنمای پورت کردن NETMF http://www.ghielectronics.com/downloads/FEZ/Beginners%20Guide%20to%20Porting%20NETMF.pdf

دیدگاه

آخرین نسخه .Net Micro Framework SDK و Porting kit (4.3):
        http://netmf.codeplex.com/releases/view/81000

دیدگاه

سلام دوستان.
          من یه تازه کارم! و الانم نزدیک به 10 روزه که اینترنت رو زیر و رو کردم برای بدست آوردن جواب چندتا سوال درمورد بورد های ARM و قابلیت هاشون. سوالاتم رو خیلی جاها مطرح کردم ولی هیچکس جواب درستی نداد تا اینکه رسیدم به این تاپیک! بنابراین خیلی سریع میرم سر اصل مطلب و اولین سوالم رو میپرسم:
          فرض کنید یک نرم افزار تحت ویندوز با #C نوشتیم که این کارو انجام میده:

- از ورودی یک فایل text حاوی یک رشته دریافت میکنه. فرض بر اینه که اون رشته، آدرس یک سایت اینترنتی می باشد. بلافاصله بعد از دریافت فایل text، برنامه به اینترنت وصل میشه و بررسی میکنه که آیا رشته ای که توی اون فایل text هست درسته و واقعا همچین سایتی وجود داره یا نه؟ (الگوریتم انجام این کار خیلی مهم نیست، شما فرض کنید آدرس سایت رو پینگ میکنه و باقی ماجرا) درصورتی که وجود داشت یک فایل text ایجاد میکنه و توی اون مینویسه "ok" و فایل رو ذخیره میکنه. همین.

عملیاتی که این برنامه انجام میده خیلی سادس و این درواقع فقط یک مثاله برای اینکه بتونم منظورم رو برسونم. خب، ادامه میدم:
          حالا فرض کنید بوردی داریم که متشکل از یک میکروکنترلر avr و یا arm و درگاه Ethernet برای اتصال به مودم (مثلا مودم Adsl) و یک پورت usb هست برای اتصال یک فلش دیسک.
          1. آیا امکان داره که این برنامه "مستقیم" روی میکرو نصب بشه و کاری رو که تا حالا روی کامپیوتر انجام میداد حالا روی میکرو انجام بده؟ یعنی با روشن شدن بورد و اتصال فلش دیسک حاوی فایل text حاوی رشته ی ورودی به پورت usb ، میکروکنترلر به اینترنت وصل بشه و پس از بررسی لازم، مشابه کاری که تو ویندوز انجام داد، درصورت وجود اون سایت ، فایلی روی فلش دیسک متصل به پورت usb ایجاد کنه و توش بنویسه "ok" ؟

2. آیا همچین کاری بدون نیاز به نصب سیستم عامل روی همچین بوردی شدنیه؟

3. کلا چه راه هایی وجود داره برای رسیدن به این هدف؟

لطفا یه نفر محض رضای خدا هم که شده به زبون ساده برام توضیح بده تا دید من نسبت به این قضیه باز بشه.
          درضمن اگه جای سوالم اینجا نیست منت بذارید بگید کجا باید سوالم رو بپرسم.
          با سپاس.
          در حال حاضر دارم روي يک پروژه کار ميکنم با يک سناريوي مشخص شده. مهمترين قسمتش هم درمورد اتصال ميکرو آرم به اينترنت به صورت وايرلس هست. توضيحات کامل و سناريو در پست زير وجود داره. هرکس ميتونه کمکي کنه لطفا کوتاهي نکنه. حداقلش اينه که ثواب داره. هرکس هم ميتونه اين سناريو رو کامل پياده سازي کنه لطفا شرايط و قيمت پيشنهاديشو برام با پيغام خصوصي بفرسته تا با هم صحبتي داشته باشيم. بخصوص اگه اون شخص اهواز باشه تا راحت تر بتونيم حضوري صحبت کنيم.
          با سپاس
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=92235.0

دیدگاه

نمیدونم چرا اینجا پرسیدید. به هر حال
            برای کار شما نیاز به سیستم عامل نیست. با یک میکرو(ترجیحا arm) و یک رابط اترنت می تونید اینکار را انجام بدید. البته برای خوندن از فلش دیسک هم یک رابط می خواهید. میتونید بجای فلش دیسک از کارت حافظه استفاده کنید

دیدگاه

خوب بود مرسی
              www.eplan-training.ir
              www.projectmatlab.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                نمیدونم چرا اینجا پرسیدید. به هر حال
                برای کار شما نیاز به سیستم عامل نیست. با یک میکرو(ترجیحا arm) و یک رابط اترنت می تونید اینکار را انجام بدید. البته برای خوندن از فلش دیسک هم یک رابط می خواهید. میتونید بجای فلش دیسک از کارت حافظه استفاده کنید
                اولا که خیلی ممنونم بابت راهنماییتون، دوما اگه ممکنه بفرمایید که من سوالم رو کجا مطرح کنم تا به جواب های بهتری برسم؟ آخه اینجا به جوابم نرسیدم! جواب شما هم خیلی کلی هست و همونطور که گفتم من تازه کارم!!! من میخوام روند انجام این کار رو با جزییات بیشتری بدونم. البته همینقدر که از جواب شما متوجه شدم نیازی به سیستم عامل نیست خودش کمک بزرگی بود :smile:
                در حال حاضر دارم روي يک پروژه کار ميکنم با يک سناريوي مشخص شده. مهمترين قسمتش هم درمورد اتصال ميکرو آرم به اينترنت به صورت وايرلس هست. توضيحات کامل و سناريو در پست زير وجود داره. هرکس ميتونه کمکي کنه لطفا کوتاهي نکنه. حداقلش اينه که ثواب داره. هرکس هم ميتونه اين سناريو رو کامل پياده سازي کنه لطفا شرايط و قيمت پيشنهاديشو برام با پيغام خصوصي بفرسته تا با هم صحبتي داشته باشيم. بخصوص اگه اون شخص اهواز باشه تا راحت تر بتونيم حضوري صحبت کنيم.
                با سپاس

دیدگاه

خوشحال مفید بود
                  این تاپیک در مورد کد نویسی دات نت میکرو بحث میکنه
                  در مورد اتصال ارم به اترنت بگردید زوتر جواب میگیرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                    خوشحال مفید بود
                    این تاپیک در مورد کد نویسی دات نت میکرو بحث میکنه
                    در مورد اتصال ارم به اترنت بگردید زوتر جواب میگیرید
                    1. کلا میشه بفرمایید این برنامه نویسی دات نت میکرو کاربردش چیه پس؟! اگه با دات نت نمیشه برای میکرو برنامه نوشت پس این تاپیک درمورد چی بحث میکنه؟!!!

2. لطفا واضح تر بفرمایید که من سوالاتم رو دقیقا کجا باید مطرح کنم؟

دیگه خسته شدم!

ممنون
                    با سپاس

دیدگاه

1-.net micro framework یه نسخه از دات نت هست که امکان برنامه نویسی با ویژوال استودیو رو برای ARM فراهم کرده و ربطی به سوال شما نداره.
                      برای ARM با GCC , keil و IAR برنامه مینویسن.

2-اگه قبلا سوالتون مطرح نشده بود میتونید با ایجاد تاپیک به جواب برسید.

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                        1-.net micro framework یه نسخه از دات نت هست که امکان برنامه نویسی با ویژوال استودیو رو برای ARM فراهم کرده و ربطی به سوال شما نداره.
                        برای ARM با GCC , keil و IAR برنامه مینویسن.
                        ممنون که جواب دادی دوست عزیز ؛

ولی من منظورم اینه که خب وقتی تو محیط visual studio برنامه ای برای ARM نوشتیم این برنامه چجوری و به چه واسطی روی ARM اجرا میشه؟!
                        با سپاس

دیدگاه

راستش اطلاعات من در این مورد کمه ولی ما اول میایم خود netmf رو برای ARM پورت میکنیم تا برنامه ها اجرا بشن
                          درواقع برنامه Visual Studio به تنهایی نمیتونه اجرا شه(ظاهرا)
                          البته اگه به Visual Studio علاقه دارید یک برنامه هست که کامپایلر GCC رو تو Visual studio قابل استفاده میکنه
                          فکر کنم اسمش VisualGDB بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                            راستش اطلاعات من در این مورد کمه ولی ما اول میایم خود netmf رو برای ARM پورت میکنیم تا برنامه ها اجرا بشن
                            درواقع برنامه Visual Studio به تنهایی نمیتونه اجرا شه(ظاهرا)
                            البته اگه به Visual Studio علاقه دارید یک برنامه هست که کامپایلر GCC رو تو Visual studio قابل استفاده میکنه
                            فکر کنم اسمش VisualGDB بود
                            مرسی عزیز ، ولی خب چجوری خود netmf رو برای میکرو پورت میکنیم؟!
                            مسأله علاقه نیست! من میخوام بدونم چجوری برنامه های دات نت رو به خورد میکرو بدیم؟!
                            اصلا این netmf به چه دردی میخوره پس؟!!!
                            دوستان لطفا هرکی اطلاعات بیشتری داره کم لطفی نکنه خواهشا ؛ کارم گیره ؛ لطفا راهنمایی کنید.
                            با سپاس
                            با سپاس

دیدگاه

خیلی خلاصه عرض کنم:
                              ابتدا دات نت میکروفرم ورک را روی سیستم به همراه ویژوال استادیو نصب میکنی
                              یکی از netmf های آماده را روی میکرو پروگرام میکنی.
                              توی محیط ویژوال کد نویسی می کنی.
                              برد میکرو که قبلا netmf روش نصب هست به کامپوتر وصل میکنی و در ویژوال علامت اجرای برنامه را میزنی.برنامه از طریق پورت usb به مبکرو منتقل میشه و تمام

اینهایی که گفتم را می تونید از سایت netduino مطالعه کنی. البته سایت ghielectronics و netmf.com هم هستند.که انواع پورت های رایگان و غیر رایگان توش هست

البته باز هم میگم اینها برای کار شما خیلی زیادند. کاری که شما توی سوال پرسیدید خیلی سادست و راحت انجام میشه

دیدگاه

این دوست ما این لینک را که مربوط به پورت کردن هست چند سطر بالاتر گذاشته بودند. جواب سوالات شما در مورد پورت کردن همش اینجاست
                                نوشته اصلی توسط PLASMA
                                راهنمای پورت کردن NETMF http://www.ghielectronics.com/downloads/FEZ/Beginners%20Guide%20to%20Porting%20NETMF.pdf
                                دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X