اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ابهام در انتخاب ARM نوع S یا X

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ابهام در انتخاب ARM نوع S یا X

سلام
    بنده برای کسب تجربه ای مناسب برای آینده قصد دارم پا به عرصه آرم ها بگذارم
    در این انجمن جستجویی کردم قریب به 5 - 6 نمونه از این چیپ اسم برده شده بود که البته سوالاتی برایم قبل از خرید پیش آمد
    1) فرق بین نوع S با X ها در چیست؟
    مثلا : arm at91sam7s256 با arm at91sam7x256
    2) در فروشگاههای خارجی که برای قیمت جستجو کردم آرم ها با پسوندهای مختلفی بودند حالا این نمونه ای که شما استفاده می کنید با کدام پسونده؟ arm at91sam7s256 xxx
    3) آیا سری 7 قادر به بوت سیستم عامل های مذکور (مثلا: لینوکس یا WinCE) هستند؟
    4) نوع arm at91sam7s512 هم گیر میاد؟(کجا و چنده)
    5) به پیشنهاد شما کدام را بخرم؟

پاسخ : ابهام در انتخاب ARM نوع S یا X

سلام
    سری های s و x تفاوت زیادی نمیکنن , از لحاظ پایه و پکیج ها یکی هستن ولی سری s ارزون تر و بعضی از امکاناتی که در x ها هستش ندارن
    مثلا سری های s اترنت نداره

در مورد سیستم عامل بحث کم نشده کافیه سرچ کنین

این میکرو فکر نکنم گیرت بیاد

الان روتین ترین میکرو ها at91sam7x256 و lpc2378 هستن , هر جوری که صلاح میدونین میتونین یکی از این میکرو ها رو برای شروع انتخاب کنین

دیدگاه

1) at91sam7x256 و at91sam7s256 زیر گروه کدام LPC ها میشه؟
      2) برای سری ARM9 درسته اما برای نصب سیستم عامل از ARM7 ندیدم استفاده شده باشد برای همین پرسیدم

دیدگاه

سلام دوستان. شرمنده ام ولی دوستمون اشتباه فرمودند و تفاوت بین این دو سری دقیقا در تعداد پایه و پکیج اونها است. سری S تعداد پایه 64 , سری X تعداد پایه 100 تا هستش.
        سری AT91sam واسه شرکت Atmel هست و سری LPC اگر اشتباه نکنم واسه شرکت Philips هست.

دیدگاه

ولی به نظر من هر دو تاتون هم درس میگین چون تفاوت در تعداد پایه و داشتن شبکه در سری x هست
          در ضمن سری x هم پورت a داره هم پورت b و یک فرق دیگه اینه که 31 بیتی هست برخلاف s که 32 بیتی هست.
          اگه اشتباه میکنم تصحیحش کنین.

بله lpc برای فیلیپسه.
          موفق باشین. توصیه من اینه که سری x رو انتخاب کنین اگه میخواین یه برد خوب و هزینه بر درست کنین بعدا میتونین واسه کارای ساده تر s استفاده کنین.
          It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

روی arm7 لینوکس و وبندوز ce نصب نمی شه این سری فقط RTOS داره مثل RTX کیل یا powerpac iar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X