اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با N96 LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با N96 LCD

نوشته اصلی توسط حامد AT91
    به 7s جسارت نکنید :biggrin: اگر کتابخانه LCD طوری نوشته می شد که به توان از هر 16 پینی که نیاز هست استفاده کرد اونوقت مشکل شما حل بود. پس باید تغییراتی در کتابخانه LCD انجام داد که بشود از هر پین دلخواه استفاده کرد و لزومی نداشته باشد که پشت سر هم باشد. مثلا کتابخانه LCD کاراکتری کتاب AT91 رو ببین از هر پینی که بخواهید برای اطلاعات استفاده می کنید و نیازی به پشت سرهم بودن آن نیست.
    واقعاً. چقدر خوب میشد اگه یکی از اساتید زحمتش رو می کشید! :mrgreen:

حالا تا این رو یاد بگیریم که بتونیم کتابخونش رو دست کاری کنیم باید بریم سراغ کار دیگه! :mrgreen:

بازم با سوالات جدید برمی گردیم! :rolleyes:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

این که بخواین واسه دیتا هم پین های حدا بزارین کار سختی نیست ولی سزعت ال سی دی 1/4 میشه
      فکر نمیکنم با 7s بتونی کارت رو انجام بدی
      چرا؟؟

16 تا دیتا
      5 تا کنترل
      4 تا تاچ
      4 تا مموری

که 16 تا باید پشت سر هم داشته باشی و 29 تا پایه میخوای که این یه خورده سخت هست اون هم روی برد .من خودم کلی ازیت شدم این رو روی 7x گزاشتم :icon_razz:
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
        این که بخواین واسه دیتا هم پین های حدا بزارین کار سختی نیست ولی سزعت ال سی دی 1/4 میشه
        فکر نمیکنم با 7s بتونی کارت رو انجام بدی
        چرا؟؟

16 تا دیتا
        5 تا کنترل
        4 تا تاچ
        4 تا مموری

که 16 تا باید پشت سر هم داشته باشی و 29 تا پایه میخوای که این یه خورده سخت هست اون هم روی برد .من خودم کلی ازیت شدم این رو روی 7x گزاشتم :icon_razz:
        اگه میشد این تاچ رو با اون چهارتا ADC آخر راه انداخت دیگه حل بود. اما در هر صورت فعلاً مشکل اینه.

حالا من تلاش می کنم که بتونم خودم کتابخونه رو تغییر بدم. ممنون از توجهتون.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

اگه دیتای خونده شده از تابع تاچ نوسان زیاد در حالت فشرده نشدن داره دو تا مقاومت پول پ بزار تو پایه های PB28 و PB29 .

من دارم رو تاچ کار میکنم.بعضی وقت ها نوسانهای شدیدی داره ولی تونستم پیکسلهای 20* 20 رو از هم تفکیک بدم و میخوام کمترش بکنم (8*16).
          از یه تابع کالیبره کردن هم استفاده کردم ولی فرقی نکرد.

دیدگاه

آقا رامین می تونید هدر touch.h و این تابع کالیبره رو برای من اینجا بذارید؟

ممنون.

دیدگاه

http://up.iranblog.com/images/tuqswjgpnbyjd4jn9si5.zip

یه برنامه تست هم گذاشتم ولی زیاد جالب عمل نمیکنه.

خودم با همین هدر تاچ و مقدار دهی مناسب آفست ها تونستم فاصله 8*16 پیکسل رو با تاچ تشخیص بدم.

دیدگاه

سلام . تاچ برنامه نویز 7 کار نمیکنه مشکل از کجا میتونه باشه؟

دیدگاه

اصلا این برنامه که در نویز 7 هست مخصوص کیل هستش ؟

دیدگاه

بله کل پروژه ها با کیل هستن.
                    به احتمال زیاد ممکنه تاچتون مشکل داشته باشه یا اتصالاتتون ایراد داره و یا مقاومتها رو درست نذاشتین.

دیدگاه

سلام ممنون. اما یه مشکل دیگه هم که دارم وقتی یه برنامه با کیل برای lcd مینویسم کامپایلش که بکنم اگه یه سری تغیرات به برنامه بدم باز کامپایل کنم دیگه تغیرات اعمال نمیشه به برنامه همون برنامه اول به میکرو داده میشه و lcd همون برنامه اول رو نشون میده!!!!!!! :angry:
                      همیشه باید یه پروژه جدید باز کنم برای هر تغیرات!!!!! نمیدونم چرا اینجوریه، فقط برای lcd اینجوریه

دیدگاه

سلام به همه من میخوام فرکان زیاد کنم که زود تر عکس لود بشه . فرکانس کریستالم 18.432 هستش تو تنظیمات وایزارد MULL=25 DIV =5 و PRESCALER =CLCK/2 دادم باید فرکانس 46 بشه ولی چرا سرعت لود عکس تغیر نمیکنه؟!!!!!!!!!!

دیدگاه

:mrgreen: oo: oo:
                          کار سختی نیست
                          منتها باید یکی از توابعی که نوشتم رو استفاده کنی هااااا
                          یه چیزی تو مابه های fast show اسمش رو گزاشتم
                          این تابع هایی که میگید، کجا هستند؟

دیدگاه

یه هدر میشناسم اینجاست:
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52262.0

دیدگاه

هامد جان تو تابع tuch همون اولش coment کردم که کدوم پین تاچ رو به کدوم پایه وصل کنین.اگر وصل کردین و باز هم درست کار نکرد مشکل از تاج هست و به خودت فشار نیار
                              این تابع touch رو از کجا میشه گرفت؟
                              این تابع ها رو کجا نوشتید؟

دیدگاه

http://omidhabibi.persianblog.ir/pag...t-tuch-txt-bmp
                                اینجا یه چیز هایی هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X