اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک : ساخت برد AT91SAM9260-EK

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک : ساخت برد AT91SAM9260-EK

نوشته اصلی توسط Plasma
    در لینک زیر که یکی از فروم های شرکت اتمل است آموزش پورت کردن سه سیستم عامل معروف یعنی:اندروید - ویندوز و لینوکس گذاشته شده.
    (اگر برد را بسازید و بخواهید روی آن سیستم عامل نصب کنید این لینک بسیار مفید است)
    http://www.at91.com/os-communities.html
    و همچنین یک سیستم ساده بر پایه ی at91rm9200 با قابلیت نصب سیستم عامل
    http://www.at91.com/project-community/article/2-Projects/269-low-cost-g-linux-at91v1-0sbc-below-us-100.html

متاسفانه بیشتر توضیحات قسمت اندروید و..... برای میکرو های جدید تر هست. روی 9260 همون لینوکس جالب تر در میاد.........
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
      متاسفانه بیشتر توضیحات قسمت اندروید و..... برای میکرو های جدید تر هست. روی 9260 همون لینوکس جالب تر در میاد.........
      باسلام
      مثلا چه میکروهای جدید تری؟

دیدگاه

SAM9261-SAM9G45-SAM9263 و ...
        ویرایش:
        اکنون میکرو های cortex-a5 هم توسط اتمل تولید میشوند.

دیدگاه

سلام بر دوستان
          ایا برد ساخته شده هم از 9260 دارید

دیدگاه

این تاپیک ها را ببینید:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37446.msg182354#msg182354
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32734.0

دیدگاه

سلام

من به خاطر یه سری مسائل نمیتونم بردش رو درست کنم بیشتر به خاطر ریسکش هست حالا می خوام یه اماده بخرم برد کامل AT91SAM9260 رو بگیرم بهتره یا Core Board میکرو AT91SAM9261 که هیچی روش نیست؟

من با برد 9260 همه کار میتونم بکنم ؟ البته برای اموزش می خوام بگیرم

کسی سایتی به اسم mcuzone یا یه همچین چیزی میشناسه که قیمت این برد ها رو داخل گفته

یه سوال دیگه اگه من 9261 رو گرفتم و بعد ها خواستم روش ال سی دی بندازم از این ال سی دی N96 که تو سایت هست میتونم استفاده کنم؟ اگه نه از چه نوعی میتونم استفاده کنم قیمتش چنده حدودا

از این ال سی دی N96 برای برد 9260 با فرض نوشتن درایور میشه استفاده کرد ؟ اگه نه چرا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                سلام

من به خاطر یه سری مسائل نمیتونم بردش رو درست کنم بیشتر به خاطر ریسکش هست حالا می خوام یه اماده بخرم برد کامل AT91SAM9260 رو بگیرم بهتره یا Core Board میکرو AT91SAM9261 که هیچی روش نیست؟
                برای کر بورد باید یک مادر برد بسازین که از ساخت برد برای 9260 راحت تره ولی برای شروع برد کامل بهتره
                من با برد 9260 همه کار میتونم بکنم ؟ البته برای اموزش می خوام بگیرم
                بله تقریبا همه کار میتونین بکنید(البته اگه در حد آرم 9 باشه)
                کسی سایتی به اسم mcuzone یا یه همچین چیزی میشناسه که قیمت این برد ها رو داخل گفته

یه سوال دیگه اگه من 9261 رو گرفتم و بعد ها خواستم روش ال سی دی بندازم از این ال سی دی N96 که تو سایت هست میتونم استفاده کنم؟ اگه نه از چه نوعی میتونم استفاده کنم قیمتش چنده حدودا
                خیر چون ان96 درایور داره و 9261 خودش درایور داخلی داره و باید از ال سی دی های بدون درایور مثل ال سی دی 4.3 کویر الکترونیک استفاده کنید
                از این ال سی دی N96 برای برد 9260 با فرض نوشتن درایور میشه استفاده کرد ؟ اگه نه چرا
                بله ولی درایور نوشتن کمی زمان بره

دیدگاه

شما جایی را میشناسید که کربرد 9261 را داشته باشه؟ قیمتش حدودا چقدر هست؟
                  بنظر من این برد های کامل مشکل ترین قسمت شون (البته کاری با قسمت رم رام و میکرو ندارم ) قسمت اترنت هست که من برد مربوط به ای سی DP83848 رو دارم البته تو حالات RMII هست نمیدونم میشه ازشون استفاده کرد یا نه که بقیه قسمت ها مثل USB ,RS232 و... سخت افزار خاصی ندارن میشه رو برد برد پیاده کرد نظر شما چیه؟

من این 9261 روفقط به خاطر داشتن ال سی دی می خوام همین نمیدونم ارزش داره کر برد ش رو بگیرم یا نه 9260 برد کامل رو بگیرم مستقیم برم سر وقت برنامه نویسی؟

راستی با ای سی SSD1963 میتونم برای 9260 از همون ال سی دی 4.3 اینچی استفاده کنم؟

اگر من روی 9260 ال سی دی بزارم سرعت ش از 9261 پایه تره دیگه درسته؟ البته اینم برای فقط برای اموزش هست این کارام

دیدگاه

esys.ir داره ولی قیمتشو نمیدونم!
                    بنظر من این برد های کامل مشکل ترین قسمت شون (البته کاری با قسمت رم رام و میکرو ندارم ) قسمت اترنت هست که من برد مربوط به ای سی DP83848 رو دارم البته تو حالات RMII هست نمیدونم میشه ازشون استفاده کرد یا نه که بقیه قسمت ها مثل USB ,RS232 و... سخت افزار خاصی ندارن میشه رو برد برد پیاده کرد نظر شما چیه؟
                    قسمت های فرکانس بالا بهتره که روی برد باشه ولی سریال و قسمت های فرکانس پایین رو میشه روی برد برد پیاده کرد.
                    من این 9261 روفقط به خاطر داشتن ال سی دی می خوام همین نمیدونم ارزش داره کر برد ش رو بگیرم یا نه 9260 برد کامل رو بگیرم مستقیم برم سر وقت برنامه نویسی؟
                    بستگی به خودتون داره-با کر برد 9261 باید یک مادر برد بسازین ولی اگه بتونید با برنامه نوسی ال سی دی به 9260 متصل کنید کار بسیار ارزشمندی کردید!
                    بله
                    اگر من روی 9260 ال سی دی بزارم سرعت ش از 9261 پایه تره دیگه درسته؟ البته اینم برای فقط برای اموزش هست این کارام
                    من دقیق نمیدونم ولی احتمالا 9261 به دلیل این که به باس داخلی متصل شده سرعتش بیشتره

دیدگاه

باسلام
                      دوستان راهنمایی کاملی کردند
                      بنده برد اماده esys رو تهیه کردم AT91SAM9260 atmel
                      به قیمت 250 نقشه های شماتیک داره گدابازی درنیوورده شماتیک نده
                      سر کار بزاره
                      این هم شماتیک یک نگاه بنداز
                      این محصول به نام ilum9260 هست
                      http://dl.esys.ir/Files/ILUM9260/Schematics/ILUM9260-Schematics%20v.A.pdf
                      این هم عکس خود محصول است
                      http://esys.ir/product/largimg.aspx?pid=339&img=0

واینکه من تاحال باهاش کاری نکردم در حال مطالعه هستم
                      هرچی می خونم ماشالا ادامه داره :wow:

دیدگاه

مرسی
                        من فردا پس فردا سفارش میدم فقط چند روزه تحویل میدن من قبل عید می خوام

آقا من پروگرامر ویگلر هست مشکلی که ندارم میتونم ازش استفاده کنم دیگه؟ نیازی به تغییر پین هاش ندارم؟

پس همه کار میتونم بکم دیگه؟ راستی چنتا پین ورودی خروجی داره؟ 40 تا داره؟

دیدگاه

مرسی
                          من فردا پس فردا سفارش میدم فقط چند روزه تحویل میدن من قبل عید می خوام

آقا من پروگرامر ویگلر هست مشکلی که ندارم میتونم ازش استفاده کنم دیگه؟ نیازی به تغییر پین هاش ندارم؟

پس همه کار میتونم بکم دیگه؟ راستی چنتا پین ورودی خروجی داره؟ 40 تا داره؟
                          مهندس جان اگرتهرانی حضوری برو جمهوری
                          جوان داره. برد رو ببینی مشکل ظاهری نداشته باشه .
                          20 تا IO در اختبار گزاشته
                          اگر بخواهی می توانی سفارشیش کنی و این میزانو تغییر بدید
                          استارت بزن ایشالا :wow:
                          ---
                          با sam ba میتونی پروگرم بکنی
                          من خودم هنوز روشنش نکردم وقت نشده
                          در حال مطالعه هستم نوکته زیاد داره ماشالا

اطلاعات در مورد پروگرم و اینکه پین هاش استاندارده
                          شماره تماس شرکتشه

شماره های تماس : 021 - 88633449 021 - 88963982
                          شماره فاکس : 021 - 66901536
                          ساعات کار : 9:30 الی 17
                          روابط عمومی : info@esys.i
                          :applause:

دیدگاه

شما سفارش دادین؟ نمی خوام از جوان بخرم esys بهتره خدمات داره اگه بعد ها دچار مشکل شد حداقل یه جا برای درست شدن داره

دیدگاه

JTAG یک استاندارده و طبیعاتا نباید پین هاش تفاوتی داشته باشه.

دیدگاه

شما سفارش دادین؟ نمی خوام از جوان بخرم esys بهتره خدمات داره اگه بعد ها دچار مشکل شد حداقل یه جا برای درست شدن داره
                                فرقی نمی کنه همون محصول هست که جوان می فروشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X