اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال RAM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال RAM

میشه بپرسم برای چی این میزان حافظه میخوای؟ شاید بشه بجاش از mmc استفاده کنی البته برای سرعت بالا بدون سیستم فایل. یعنی یک سری بلوک های 512 بایتی. توی هر میکرویی هم براحتی استفاده میشه کرد.

دیدگاه

سلام
      من قبلا uclinux رو روی lpc کار کردم برای تامین حافظه مورد نیاز از 8 رم 8بیتی استفاده کردم. برد خیلی بزرگ شد حالا می خوام قسمت رم اون رو اصلاح کنم و از رم های 16 بیتی استفاده کنم. مشکل پیدا کردن رم هست که تو بازار پیدا بشه و اتصال اون به میکرو ممکم باشه

دیدگاه

میتونی از ماجولهای قدیمی DRAM 72 پین استفاده کنی. آی سی های 4 بیتی داره با زمان دسترسی 70 نانو ثانیه ولی خوب DRAM است و refresh میخواد. از طرف دیگه میتونی اسلاتهای ram قدیمی هم براش پیدا کنی که 16 بیتی کار میکنن. اطلاعاتشم روی اینترنت هست.

به عنوان مثال:
        http://www.ic-cn.com.cn/static/pdf/GM71C4400E_LG_1527143.pdf
        4 بیتی به حجم 1 مگا نیبل که برای 2 مگا بایت به چهار تاش احتیاج دارین.

دیدگاه

:NO: من MMC رو قبلا به مگا32 وصل کردم
          چار فرانسه نباش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
            میتونی از ماجولهای قدیمی DRAM 72 پین استفاده کنی. آی سی های 4 بیتی داره با زمان دسترسی 70 نانو ثانیه ولی خوب DRAM است
            سلام
            دوست عزیز
            SRAM نه DRAM
            فعلا فقط به SRAM فکر می کنم
            یعنی واقعا تو بازار گیر نمیاد؟

دیدگاه

ولله درست نمیدونم. ولی فکر میکنم یک جای کار میلنگه. چون sram بطور پیش فرض برای سیستمهایی استفاده میشه که یا خیلی قدیمی باشن و نتونن از dram استفاده کنن. یا سرعت خیلی بالایی میخوان که البته با تکنیک های جدید حل شده. در موارد عمومی هم قیمت مسئله خیلی مهمیه که معمولا از sram استفاده نمیشه. حالا اگر مشکل sram هست از همین آی سی های 512KB استفاده کن ولی بردت رو 2 طبقه درست کن تا مساحت اشغال شده کمتر بشه. یا از lpc2400 استفاده کن تا بتونی براحتی از dram و sdram استفاده کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X