اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه راه اندازی lcd کاراکتری 16*2 به میکرو فیلیپس lpc2378

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برنامه راه اندازی lcd کاراکتری 16*2 به میکرو فیلیپس lpc2378

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    جناب زرکوب از این کتابخونه ها چجوری استفاده کردید؟ دوستان کلی هدر ال سی دی معرفی کردن ولی هیچکدوم کاربردی نیست ، فایلی هم که دوستان در ایران میکرو زحمتش رو کشیدن برای همه توابع ارور Undefined می ده !! تابع lcd_init() رو ه اضافه کردم ولی افاقه نکرد!
    الان این فایل هایی که ضمیمه کردید(lcd.h و LCD_4bit.c و ...) اگر زحمتی نیست یه مثال با همین کتابخونه ها بگذارید تا ما هم از این سردرگمی رها بشیم.
    سپاسگزارم
    یا مولا علی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ramin_Ghn
      سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
      جناب زرکوب از این کتابخونه ها چجوری استفاده کردید؟ دوستان کلی هدر ال سی دی معرفی کردن ولی هیچکدوم کاربردی نیست ، فایلی هم که دوستان در ایران میکرو زحمتش رو کشیدن برای همه توابع ارور Undefined می ده !! تابع lcd_init() رو ه اضافه کردم ولی افاقه نکرد!
      الان این فایل هایی که ضمیمه کردید(lcd.h و LCD_4bit.c و ...) اگر زحمتی نیست یه مثال با همین کتابخونه ها بگذارید تا ما هم از این سردرگمی رها بشیم.
      سپاسگزارم
      یا مولا علی.
      قبلا مثال گذاشتم که
      این یه برنامه با تایمر هست که برای نشان دادن زمان از ال سی دی استفاده شده . نحوه ی اتصالات به صورت زیر هستش :

http://up3.iranblog.com/images/smkenbd98hpnsdk4r5t3.rar

برنامه جواب داده روی بورد من . تو خودش فایل هگز داره شما اونا اول بریز و کامپایل نکن . که تست کنی یوقت کامپایلر مشکلی نداشته باشه

دیدگاه

سلام.
        بله . ممنونم ، ولی یه مثال ساده می خواستم ... مثلا نحوه شناسوندن lcd به میکرو و نوشتن یه متن ساده

یا مولا

دیدگاه

سلام
          برنامه زیر lcd رو کامل راه اندازی میکنه و یک متغیذر رو نمایش میده
          موفق باشید
          http://up.parsdrive.com/uploads/1317378691.rar
          فقط الکترونک !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARM_LPC17xx
            سلام
            برنامه زیر lcd رو کامل راه اندازی میکنه و یک متغیذر رو نمایش میده
            موفق باشید
            http://up.parsdrive.com/uploads/1317378691.rar
            سلام.ممنون ، ولی این برای سری 17 هست...

دیدگاه

الان این مثالی که جناب ma-bah گذاشتم رو شبیه سازی کردم ، از فایل اصلی یعنی 1 شروع می شه و یه سری دستورات اجرا می شن تا برسه به تابع lcd_init(); بعد می ره به کتابخونه lcd_4bit از اونجا مدام روی تابع lcd_read_status پرش می شه و یه سری دستورات مثل شناسایی پایه های rs , rw ال سی دی و تاخیرات اجرا می شن...!! می خوام به لطف خداوند این مدار رو ببندم ببینم رو عمل چه جوابی حاصل می شه :smile:
              یاحق.

دیدگاه

مثالی که گذاشته شده یه مثال ساده هست دیگه. شما برای کارهاتون مثل آنالوگ به دیجیتال و .. کافیه ازش در حلقه while استفاده کنید و بفرستید روی lcd
                فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

با سلام
                  من تازه کار با ارم رو شروع کردم و الان دارم سعی میکنم ال سی دی کاراکتری رو با برد اموزشی lpc2368 راه اندازی کنم.من میخوام برنامه ای که جناب ma-bah گذاشتن رو برای 2368 امتحان کنم.ولی دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم؟!سوالم اینه که وقتی من توی کیل یه پروژه جدید ایجاد میکنم ،همون اول مدل ارم رو 2368 انتخاب میکنم و دیگه تغیییری توی کدها نمیدم برنامه نباید روی بردم جواب بده؟؟(یعنی همون فایل .c رو add میکنم و فایل .h رو هم include میکنم)یعنی در واقع برای اینکه این برنامه روی بردم جواب بده باید چیکار کنم؟؟؟
                  شرمنده سوالم خیلی مبتدیانه است ولی واقعا به کمک نیاز دارم.اگه بهم کمک کنید تا lcd رو با یه برنامه ساده تر راه اندازی کنم ممنون میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etnn
                    با سلام
                    من تازه کار با ارم رو شروع کردم و الان دارم سعی میکنم ال سی دی کاراکتری رو با برد اموزشی lpc2368 راه اندازی کنم.من میخوام برنامه ای که جناب ma-bah گذاشتن رو برای 2368 امتحان کنم.ولی دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم؟!سوالم اینه که وقتی من توی کیل یه پروژه جدید ایجاد میکنم ،همون اول مدل ارم رو 2368 انتخاب میکنم و دیگه تغیییری توی کدها نمیدم برنامه نباید روی بردم جواب بده؟؟(یعنی همون فایل .c رو add میکنم و فایل .h رو هم include میکنم)یعنی در واقع برای اینکه این برنامه روی بردم جواب بده باید چیکار کنم؟؟؟
                    شرمنده سوالم خیلی مبتدیانه است ولی واقعا به کمک نیاز دارم.اگه بهم کمک کنید تا lcd رو با یه برنامه ساده تر راه اندازی کنم ممنون میشم.
                    سلام . شما فقط همون اول که یه پروژه ایجاد میکنید همون اول 2368 رو انتخاب کنید بعد دقیقا همون فایلا رو همون طور که گفتید add کنید . برنامه هم خیلی ساده س . یعنی قسمت مربوط به lcd که تابلوء و بقیه ی کدهاش هم مربوط به تایمر هست که رو السیدی ساعت رو نشون میده .

دیدگاه

سلام جناب ma-bah
                      ولی من همین کارهارو انجام دادم ولی روی ال سی دی چیزی نشون نمیده!
                      نمیدونم مشکل از کجاست گیج شدم! ممنون میشم اگه کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etnn
                        ولی من همین کارهارو انجام دادم ولی روی ال سی دی چیزی نشون نمیده!
                        با سلام
                        در مورد این برنامه من یه چیزی اضافه کنم. این برنامه به تنهایی جواب میده ولی وقتی مثلا داخل برنامه پورت سریال این کدها را اضافه کنیم که چیزی که آمده از پورت سریال را نشون بده دیگه کار نکرد و ضد حال زد!! :sad:
                        و مسئله دیگه قرار دادن این همه pinsel لزومی نداشت و فقط اینها کفایت می کنه:
                        کد:
                          PINSEL8=0x00000000;   /* binary: 00000000_00000000_00000000_00000000 */
                          PINMODE8=0x00000000;   /* binary: 00000000_00000000_00000000_00000000 */
                          FIO4DIR=0x00000000;   /* binary: 00000000_00000000_00000000_00000000 */
                          PINSEL9=0x00000000;   /* binary: 00000000_00000000_00000000_00000000 */
                          PINMODE9=0x00000000;   /* binary: 00000000_00000000_00000000_00000000 */
                        حالا مابقی برای چیه نمی دونم. :eek:
                        در اینجا یکی از بچه فروم ایران میکرو می خواست با 2368 راه اندازی کنه که مثل اینکه مشکلش حل شد: :nice:
                        http://www.****.ir/forum/showthread.php?t=5780
                        انجمن میکرو کنترلر ها و میکرو پروسسور ها میکرو کنترلر های 32 بیتی(arm)LPC series (NXP) مشکل در debug برنامه LCD 16*2
                        فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                        فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                        فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                        فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

سلام
                          آقا ممکنه فایل شبیه ساز ال سی دی کارکتری رو با پروتیوس قرار بدین ؟؟؟
                          پیشاپیش ممنون !
                          :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X