اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش پروگرام و قفل کردن برنامه LPC17XX

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش پروگرام و قفل کردن برنامه LPC17XX

بچه ها من میخوامک با فلش مجیک میکروم رو پاک کنم اما میگه faild to auto boud.
    مدار بالا رو هم مثل خودش بستم اما به جای ترانزیستورش 5551 و به جای دیودش 1n4007 گذاشته ام

دیدگاه

بچه ها کمک کنید من باهاش درگیری پیدا کردم. نمیتونم پروگرام کنم. از دیروز که با jlink پروگرامش کردم و pll رو دست زدم دیگه میکروی lpc1768من پروگرام نمیشه. با همه ی این روش ها هم رفتم اما با فلش مجیک هم نتونستم پروگرامش کنم.
      البته اینو بگم که یه بار صبح درست شد که یه بار با سگر پروگرامش کردم ولی بعد که از خود کیل با جی لینک پروگرام کردم دیگه پروگرام نمیشه و اصلا برد رو نمیشناسه

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من یه بورد با lpc1768 درست کردم. برای پروگرام کردنشم از mini lpc استفاده می کنم.
        اولش جوابی از پروگرامر نمی اومد بعد یادم اومد که باید پایه ریست رو پول پ کنم. خلاصه با یدونه مقاومت 10کیلو به خط 3.3 ولت پول پش کردم و اینبار وقتی وصل کردم بدون مشکل پروگرام و وریفای شد.

اما!! مشکل اینه که وقتی 2-3 بار پروگرامش کردم یهوووووو دیگه پروگرام نشد!
        برنامه قفلی رو براش در نظر نگرفته و خود آی سی هم آخرین برنامه ای که بهش دادم رو اجرا میکنه. یک بارم بعد از اینکه مشکلدار شد وقتی مینی ال پی سی وصل بود چندین بار پشت سر هم که استارت رو زدم پروگرام شد!

پایه های خروجی مینی ال پی سی هم بدون واسطه و مستقیم وصل میکرو هستن (به غیر از ریست که پول پش کردم!)

آیا کسی میدونه مشکل چیه؟! :(

دیدگاه

دو پایه ی کریستالو اتصال کوتاه کنید و پروگرام کنید

دیدگاه

پروگرم lpc1788 از طریق Ethernet

سلام
            با flashmagic میشه lpc1768 رو از طریق ethernet پروگرم کرد چون فایل ethernet bootloader در مسیر نصب flashmagic موجود است.حالا برای lpc1788 کسی فابل bootloader نداره؟

دیدگاه

سلام به همگی
              کسی میتونه در خصوص Pin Out پروگرمر Jlink فروشگاه یه راهنمایی بکنه؟ من سه نوع Pin out تو اینترنت دیدم. نمیدونم الان این پروگرمر با کدوم یکی سازگاره و از کدوم یکی باید استفاده کنم.

دیدگاه

سطح 1 : در این سطح پروتکل JTAG به صورت کامل غیر فعال میشود و پروگرام کردن میکروکنترلر تنها از طریق ISP میسر میباشد. همچنین دستورات ISP مربوط به خواندن و مقایسه حافظه نیز غیر فعال میشود. ولی همچنان امکان پاک کردن تک تک سکتورهای حافظه و برنامه ریزی مجدد آن وجود دارد. این روش مناسب مواقعی میباشد که برنامه های پروگرام شده نیاز به پدیت داشته باشه.

سلام دوست عزیز،

بنده روی بوردم فقط پورت jtag در نظر گرفتم. خواستم ببینم اگه از این سطح 1 برنامه رو قفل کنم، دیگه نمیتونم دوباره میکرو رو از طریق پورت jtag پاک کنم و دوباره پروگرام کنم؟! اگه نمیشه روشه دیگه ای برای قفل کردن برنامه من میتونید پیشنهاد کنید. ممنون D:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  من میخام میکرو مو با jlink بدون هدربرد پروگرم کنم ولی اصلا نمیشه.میشه بگید چیدمان پین های lpc1768 برای تفشل چطوریه.مرسی

دیدگاه

jtag

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasoulalidadi
                      سلام دوست عزیز
                      من میخام میکرو مو با jlink بدون هدربرد پروگرم کنم ولی اصلا نمیشه.میشه بگید چیدمان پین های lpc1768 برای تفشل چطوریه.مرسی
                      منظورتون رو نمیفهمم! یعنی چی بدون هدر بورد؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasoulalidadi
                        سلام دوست عزیز
                        از روی شماتیک هدربرد ببینید که پایهاش چطوری وصل شده
                        این هم هدر برد با شماتیک و PCB
                        http://uplod.ir/2sgclpmh9udo/LPC1768_Header.rar.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین جعفرپور
                          آموزش پروگرام و قفل کردن برنامه در میکروکنترلرهای LPC17XX

به طور کلی برای پروگرام کردن میکروکنترلرهای سری LPC17xx سه راه اصلی وجود دارد

من عین همین رو ساختم (البته با max3232) ولی خطای faild to auto boud میده و چند بار هم خطای (operation failed.(reading signature داده.
                          در ضمن max3232 و میکرویی که بهش وصل میکنم lpc1768 شدیدا داغ میشن!!
                          دلیلش چی میتونه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keyvan_geddi نمایش پست ها
                            با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
                            بنده یک پروگرمر بوت لودر برای آی سی lpc1768 طراحی کردم حال (با توجه به توضیحات این فوروم) متوجه شدم که باید پروگرمر دیگری طراحی کنم که با SPI کار کند و برای اولین بار فایل بوت لودر را در داخل آی سی بریزد تا بتوانم از پروگرمر خودم استفاده کنم.
                            مشکلات موجود:
                            1. بنده فایل بوت لودر را ندارم لطفا در صورت امکان این فایل را در فوروم قرار بدهید.
                            2. مبدل RS232 به TTL موجود است ولی خروجی TTL این مبدل تنها دو پایه Rx و Tx دارد، پین های P2.10 و reset را چگونه می توانم به این مبدل اضافه کنم
                            http://projects.m32.ir/up/2013/01/circuit_2.jpg
                            ، پین های P2.10 و reset را چگونه می توانم به این مبدل اضافه کنم؟؟
                            منم همین سوال رو دارم. کسی میتونه کمک کنه ؟
                            امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X