اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی Ethernet

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی Ethernet

سلام
    چطوری وحید ورزش؟!
    چه خبر از کجا؟! چی کارا می کنی؟ پروژه به کجا رسید؟!

من می خوام یه کارِ برنامه نویسیِ سوکت انجام بدم. یه لینک بین میکروکنترلر و کامپیوتر برقرار کنم. اگه شما می تونی کمکم کنی، یه خبری بده لطفاً.

راستی، اینم پروژه ای که برای DM9161 انجام داده بودم. فایل شماتیک راه انداز Ethernet برای میکروکنترلر LPC1768:
    [ویرایش:]
    http://m2012rostami.persiangig.com/document/Ethernet.pdf/download
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام

اینم اموزش برنامه نویسی سوکت
      http://dl.takbook.com/ebook/eb1/eboo...ook.com%5D.exe

دیدگاه

Gigabit Ethernet

کسی اطلاع داره برای راه اندازی Ethernet 1Gb باید از چه کانکتوری استفاده کنم و اینکه آیا سوکت با فیلتر تهیه کنم یا بدون فیلتر و اگه قراره سوکت بدون فیلتر تهیه کنم باید از چه آی سی ای برای فیلتر شبکه 1Gb استفاده کنم .
        يا حق

دیدگاه

من اطلاعی ندارم.
          اگه شما چیزی پیدا کردی ممنون می شم به اشتراک بگذارید تا ما هم یاد بگیریم.

دیدگاه

اینجور که من متوجه شدم تمام کارتهای شبکه گیگابیتی که توی بازار ایارن موجود هستند ، از آی سی خارجی استفاده میکنند . فکر کنم چون قیمت یک سوکت Rj45 با فیلتر خیلی بالاتر از یک آی سی بیرونی هست . احتمالا از نظر اقتصادی به صرفه تره تا از اینجور آیسی ها استفاده کرد . یه تعدادیشو که اکثر کارتهای شبکه ازشون استفاده میکنن اینجا میزارم :
            G24101MI
            G48501SN
            G48501MN
            G48501MN-R
            G24102MI
            G24101MK
            H5400NL, H5401NL, HX5400NL, HX5401NL
            H5007 (شرکت pulse)
            H5007
            GS12401F/GS12402F
            GT0001 و GT0002

يا حق

دیدگاه

سلام به همگی
              آقا یک تیکه از مدار بنده که قراره از طریق شبکه با pc104 ارتباط بر قرار کنه مدار زیر هستش، pcb رو زدم می خوام بفرستم واسه چاپ، چون 4 لایه هستش می ترسم مشکلی داشته باشه! از اونجا که تجربه ای واسه Ethernet ندارم می خواستم از دوستان بپرسم نظری واسه شماتیک و قطعات ندارند؟ در ضمن از اسیلاتور SMD با دفت 5صفر استفاده کردم! فقط کانکتور rj45 رو شک دارم دوستان هر پیشنهادی دارن لطف کنند. بعد از اتمام پروژه فیدبکشو حتما در سایت قرار می دم.
              majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
              اهل مراعات نیست.
              معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
              بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
              بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
              پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

سلام
                من از DP83 جواب درستی نگرفتم. میکروم 1768 بود. شما نگفتید پردازنده یا میکروکنترلرتون چیه. از ظاهرش پیداست که RMII کار می کنه.
                از شماتیک Keil استفاده کنید:
                http://www.keil.com/mcb1700/mcb1700-schematics.pdf
                طبق تجربیاتی که دارم، توصیه می کنم فقط برای Ethernet یه برد کوچیک 2 لایه معمولی بدون چاپ سبز در حد کار 3-4 روزه طراحی کنید و بسازید و مونتاژ کنید و تست کنید. من این کار رو کردم. 2-3 مرتبه! تا بالأخره جواب گرفتم و رفتم توی برد اصلیم تغییرات رو دادم.
                کانکتور شبکه خیلی مهمه! برای همین می گم اول یه برد کوچیک بزنید. 4-5 روز معطلی داره، عوضش کار نهاییتون بی نقص و درست حسابی می شه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_valentine
                  سلام به همگی
                  آقا یک تیکه از مدار بنده که قراره از طریق شبکه با pc104 ارتباط بر قرار کنه مدار زیر هستش، pcb رو زدم می خوام بفرستم واسه چاپ، چون 4 لایه هستش می ترسم مشکلی داشته باشه! از اونجا که تجربه ای واسه Ethernet ندارم می خواستم از دوستان بپرسم نظری واسه شماتیک و قطعات ندارند؟ در ضمن از اسیلاتور SMD با دفت 5صفر استفاده کردم! فقط کانکتور rj45 رو شک دارم دوستان هر پیشنهادی دارن لطف کنند. بعد از اتمام پروژه فیدبکشو حتما در سایت قرار می دم.
                  دوست گرامی برد 4 لایه رو کجا سفارش دادید و چه قیمتی در اومد؟-بر اساس ابعاد برد و مشخصاتش بفرمایید خیلی بهتره
                  اسیلاتور مذکور رو به چه قیمتی و از کجا خریداری کردید؟
                  متشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                    سلام
                    من از DP83 جواب درستی نگرفتم. میکروم 1768 بود. شما نگفتید پردازنده یا میکروکنترلرتون چیه. از ظاهرش پیداست که RMII کار می کنه.
                    از شماتیک Keil استفاده کنید:
                    http://www.keil.com/mcb1700/mcb1700-schematics.pdf
                    طبق تجربیاتی که دارم، توصیه می کنم فقط برای Ethernet یه برد کوچیک 2 لایه معمولی بدون چاپ سبز در حد کار 3-4 روزه طراحی کنید و بسازید و مونتاژ کنید و تست کنید. من این کار رو کردم. 2-3 مرتبه! تا بالأخره جواب گرفتم و رفتم توی برد اصلیم تغییرات رو دادم.
                    کانکتور شبکه خیلی مهمه! برای همین می گم اول یه برد کوچیک بزنید. 4-5 روز معطلی داره، عوضش کار نهاییتون بی نقص و درست حسابی می شه.
                    میکرویی که استفاده کردم lpc2368 هستش که متاسقانه نمی تونم از کتابخانه های cmsis استقاده کنم. کانکتور شبکه رو خرید خارج دادم. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟
                    majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
                    اهل مراعات نیست.
                    پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

میکرویی که استفاده کردم lpc2368 هستش که متاسقانه نمی تونم از کتابخانه های cmsis استقاده کنم. کانکتور شبکه رو خرید خارج دادم. پیشنهاد دیگه ای ندارید؟
                      سلام عرض شد.
                      راستش همه رو خرید خارج کردم. نمی دونم از کجا و به چه قیمتی خرید کردند!!!
                      ولی می پرسم اگه شد.
                      اهل مراعات نیست.

دیدگاه

متشکر و درود
                        بسیار عالی-مخصوصا اگر قیمت برد و کیفیتش رو هم بفرمایید عالی هست-
                        ولی بالاخره برد رو سفارش دادید باید به شما قیمت بدن قبلش اصولا

دیدگاه

پس شما خیلی پولدارید چون ما اینجوری کار نمی کنیم!
                          مشخصاً باید وایستید جنسا از خارج بیاد، امتحان کنید، اگه جواب درستی نگرفتید دوباره تغییرات بدید، سفارش خارج بدید و رویه تکرار بشه.
                          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                            پس شما خیلی پولدارید چون ما اینجوری کار نمی کنیم!
                            مشخصاً باید وایستید جنسا از خارج بیاد، امتحان کنید، اگه جواب درستی نگرفتید دوباره تغییرات بدید، سفارش خارج بدید و رویه تکرار بشه.
                            موفق باشید
                            نه آقا پولم کجا بود!!!!! شرکته پولدازه!!!!
                            دارم به این فک می کنم که میکرو و عوض کنم lpc1768 استقاده کنم!! واسه Cmsis میگم!! نظر شما چیه؟؟؟ تعداد adc هاشم بیشتره می تونم یه چیزایی رو حذف کنم!!
                            اهل مراعات نیست.

دیدگاه

راستی نظزتون در خصوص ARMwizard_v3.3.0 چیه؟ دوستان استفاده می کنن؟؟؟ یا فقط از لایبراری استفاده می کنند؟؟ یا با رجیسترا درگیرند کلا؟
                              اهل مراعات نیست.

دیدگاه

با سلام،

یه سوال:
                                من بورد آموزشی خود شرکت رو گرفتم و easyweb روش جواب می ده، تا جایی که من فهمیدم این می آد یه سایت کلاً run میکنه، یعنی خودش می شه server. حالا اگه من این قسمت HTML رو از برنامه پاک کنم و HOST و DOMAIN بخرم و اونجا سایت و بالا بیارم آیا می شه ارتباط برقرار کرد؟ (علم شبکه و اینترنت من منفیه)

یه چیز دیگه اینکه بعضی اوقات این بورد وصل میشه و من صفحه رو روی chrome می بینم بعضی اوقات نمیشه، بد میکرو رو reset می کنم میشه، خلاصه بگیری نگیر داره. نظری دارید؟

ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X