اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مهاجرت از AT91 به LPC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC و چند سوال در رابطه با برنامه  

نوشته اصلی توسط سعید خیری
    اگه امکانش هست مسیر درستشو شما بیان کنید تا اینقدر سراغ برنامه های متفرقه نریم!!!
    چیز خاصی نداره. البته کامپایلر های دیگه لزوما بد نیست که سراغشون نرید ! :biggrin:
    برای وقتی با رجیستر کار می کنید فقط: قائدتا فقط اضافه کردن هدر system_LPC17xx.c کافیه . پوشه LPC17xx در مسیر C:\Keil\ARM\Startup\NXP را میذارید در پوشه پروژه که نخواهید هر بار برید به این ادرس و اد کنید
    با cmsis : یه پوشه درست می منید و هر پی هدر و فایل است میریزید تو این. بعد برای اد کردن راحت همه کتابخونه ها را سریع اد می کنید و در قسمت target option گزینه c/c++ در قسمت include path آدرس همین پوشه را میدید و ok می کنید. در پروژه هم هر کتابخونه ای که استفاده می کنید خب باید include بشه. تمام. چیز دیگه ای هست؟
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
      چیز خاصی نداره. البته کامپایلر های دیگه لزوما بد نیست که سراغشون نرید ! :biggrin:
      برای وقتی با رجیستر کار می کنید فقط: قائدتا فقط اضافه کردن هدر system_LPC17xx.c کافیه . پوشه LPC17xx در مسیر C:\Keil\ARM\Startup\NXP را میذارید در پوشه پروژه که نخواهید هر بار برید به این ادرس و اد کنید
      با cmsis : یه پوشه درست می منید و هر پی هدر و فایل است میریزید تو این. بعد برای اد کردن راحت همه کتابخونه ها را سریع اد می کنید و در قسمت target option گزینه c/c++ در قسمت include path آدرس همین پوشه را میدید و ok می کنید. در پروژه هم هر کتابخونه ای که استفاده می کنید خب باید include بشه. تمام. چیز دیگه ای هست؟
      خیلی ممنون از راهنماییتون ، در ادامه ی این کار اگر با مشکلی برخورد کردم مطرح میکنم
      متشکرم
      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC

من منظورم از اینکه گفتم مسیر دستش ، در واقع راه حل کار دا CMSIS بود
        شما فرمودید پوشه ی lpc17xx را کپی کنم ، یعنی اگر با Cmsis نخوام کار کنم باید این فایل رو کپی کنم یا اینکه در هر صورت باید کپی کنم؟

خوب ، شما گفتید یه پوشه درست کنیم و تمام هدرها رو درونش کپی کنم، سوال: این پوشه قابل استفاده برای همه ی پروژه هاست یا اینکه برای هر پروژه ای که میخوام کار کنم باید یه پوشه درست کنم و تمام فایلهای هدر رو توش بریزم؟

سوال بعدی: فایل هدر ، همون فایلی هست که آدرسشو در محل نصب برنامه دادید؟

اگه میشه این دو مسئله رو برای من کامل حل کنید چون وقتی بحث اضافه کردن CMSIS میشه من نمیدونم دقیقاً چه فایلی و کجا استفاده کنم، بارها امتحان کردم ولی این موضوع هنوز جا نیوفتاده
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام.من هم دارم با lpc1768 کار میکنم.خوشحالم که این جمع داره بزرگتره میشه. :applause: اگه میشه بگید من برای راه اندازی تاچ باید از کجا شروع کنم.لطفا جوابمو بدید خیلی مهمه. :read: :read: این آدرس ایمیل منه اگه اطلاعاتی داشتین برام ایمیل میزنید.ممنون میشم.
          zahrafarmani93@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_nxp
            سلام.
            چه خوب.یک نفر دیگه هم به جمعیت LPC کاران اضافه شد. :biggrin:
            برای cortex از دستورات cmsis استفاده میشه.
            که آموزش کامل این دستورات برای 1768 در این انجمن داده شده.
            این تاپیک هم آموزش lpc1313 هست که با lpc1343 هیچ فرقی نداره جز usb.
            حالا که قصد دارید از cortex استفاده کنید بهتره که اون کیل رو هم از رو سیستم پاک کنید. :biggrin:
            جاش کمپایلر CoIDE رو نصب کنید که واقعا برای cortex ها عالیه.حتما دانلودش کنید.
            سلام
            اگر ممکن است لینک ها را اصلاح کنید
            دیدگاه

پاسخ : مهاجرت از AT91 به LPC

این آموزش ها از سایت ایران میکرو بودن ولی مثل این که لینک ها خود به خود اصلاح شدن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X