اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شبکه با ARM LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش شبکه با ARM LPC1768

سلام
    من برای ارسال از این دستور استفاده کردم

کد:
       if (wait_ack==__TRUE) {
        return;
       }
       max=5;//tcp_max_dsize(tcp_c_soc);
       sendbuf=tcp_get_buf(max);

tcp_send(tcp_c_soc,"GBg\n\r",5);
    			wait_ack=__TRUE;
       return;
    به کامپیوتر متصل میشه و بعد این کد اجرا میشه ولی چیزی ارسال نمیشه و تو کال بک هم رویداد TCP_EVT_ACK اتفاق نمی افته
    چطوری اطلاعات رو از طریق tcp و در حالت کلاینت ارسال می کنین ممنون

دیدگاه

مشکل ارسال رو حل کردم

می خوام ماژول lan8720 رو به صورت نرم افزاری ریست کنم
      حتمن باز کسی بلد نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
        مشکل ارسال رو حل کردم

می خوام ماژول lan8720 رو به صورت نرم افزاری ریست کنم
        حتمن باز کسی بلد نیست
        میشه یک خورده توضیح بدی.واقعآ این تاپیک گیج کنندس
        من تازه کار با شبکه رو دست گرفتم به امید خدا تا هرجا بتونم هندل میکنم اطلاعاتو قرار میدم شاید مشکل خودمو دوستان حل بشه.
        برای شروع با easy مشکل نداشتم فقط دارم دستوراتشو برسی میکنم ببینم چیکار کرده دقیقا و برم سراغ مقال های دیگش.من بیشتر ارتباط کلاینتی برد مد نظرمه چیزی که خیلی روش کار نشده. oo: :nerd:
        هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

چه توضیح اضافه ای بدم؟
          ایزی وب به صورت سروری داره کار میکنه من می خوام به صورت کلاینتی کار کنم
          بعضی وقت ها نیاز پیدا میکنم شبکه رو غیر فعال کنم یا از نو ریست کنم یا بعد از مدتی نیاز میشه ای پی عوض بشه (در حال اجرا) و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
            چه توضیح اضافه ای بدم؟
            ایزی وب به صورت سروری داره کار میکنه من می خوام به صورت کلاینتی کار کنم
            بعضی وقت ها نیاز پیدا میکنم شبکه رو غیر فعال کنم یا از نو ریست کنم یا بعد از مدتی نیاز میشه ای پی عوض بشه (در حال اجرا) و ...
            منم دقیقا همین کار رو میخام انجام بدم با 1788 و آی سی DP83848 . یعنی گاهی IP رو عوض کنم و دوباره ست کنم و....
            میشه توضیح بدین چیکار کردین؟

دیدگاه

با سلام
              یعنی آموزش بهتر از این ندیدم و هر کی نبینه کلا دو برابر عمرش بر فناست. :angry:
              اما اقا من با easyweb راه انداختم، اما حالا می خوام یه سرور TCP بسازم و لایه برنامشو خودم بنویسیم، خب همون استک TCP رو که برای easy هست رو استفاده می کنم، اما نتونستم سوکت های ورودی(کلاینت ها) رو به بیش از یک برسونم، یعنی الان فقط یه نفر وصل میشه و نفر دوم نمیتونه مگر اینکه یک قطع بشه، راهنمایی بفرمایید
              ممنون
              The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

والا من تست نکردم که برای چند کانکشن چطور میشه
                توی نت کنفیگ Number of HTTP Sessions رو تغییر بده شاید درست بشه

دیدگاه

لایه http رو می خوام کامل حذف بشه، فقط خود tcp و بقیش با من، کسی استک خوب سراغ نداره،
                  شما RL رو برای 1788 پورت کردی؟ بدون سیستم عامل هم اجرا میشه؟
                  The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

برای tcp به صورت کلاینت تمیشه از ایطی وب استفاده کرد
                    آره من RL-tcpnet رو بدون سیستم عامل روی 1788 تونستم راه بندازم و کار هم میکنه
                    فقط تو یه سری کارای جزئی مشکل دارم
                    مثلا من میکرو رو ریست می کنم و از اول شروع به کار میکنه و دوباره میاد شبکه رو کانفیگ میکنه و شبکه از کار میوفته و ...

دیدگاه

سلام دوستان؛
                      متأسفانه چند وقتیه که خیلی سرم شلوغه وقت نمیکنم انجمن رو چک کنم. اما الان چشمم به پست دوستان افتاد که میخوان از مثال easyweb بصورت کلاینت استفاده کنند.
                      برای اینکار باید مقادیر remoteip و ... رو مقدار دهی کنید و از تابع tcpactiveopen به منظور برقراری استفاده کنید.
                      من در مورد این روش تو یه تاپیک که خودم زدم (فک کنم صفحه دوم باشه) توضیحاتی داده بودم.(کار با آیسی شبکه 8721 یا یه همچین نامی بود)
                      برای ریست کردنم یادمه میشد پایه ریست آیسی 8721 رو به پایه خروجی ریست 1768 متصل کرد یا حتی به پایه ای که بخواین و ریست رو انجام داد. اما در مورد
                      موفق باشید:-) lan8720 تجربه ای ندارم.

- - - - = بعد از ویرایش = - - - - - -
                      این تاپیکی که گفتم:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97438.msg653202#msg653202

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

ممنونم
                        اما باور کنید نمی خوام کلاینت استفاده کنم، می خوام سرور باشم اما چند تا کلاینت بهم وصل شن همزمان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
                          ممنونم
                          اما باور کنید نمی خوام کلاینت استفاده کنم، می خوام سرور باشم اما چند تا کلاینت بهم وصل شن همزمان
                          خب دوست عزیز، اینکه بخواید همزمان چند تا کلاینت به میکروتون متصل بشن نیاز به برنامه نویسی های چند نخی و Threading داره که خب قاعدتاً باید سیستم عامل داشته باشه!
                          من چون به این کار نیازی نداشتم زیاد در موردش تحقیقی نکردم! اما میتونید یه جستجو کنید ببینید RL-TCPnet و Lwip که تحت سیستم عامل هم میشه ازشون استفاده کرد همچین قابلیتی رو دارن یا نه؟
                          البته قطعاً کار نشد نداره!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

دوست عزیز شما از همون کلاینت شروع کن. یه راست نمیتونی بری سراغ سرور چون واقعا اطلاعات خاصی نیاز هست .شما اول از همه باید dhcp و تمامی پروتکل های لازم رو بلد باشی و حتی احتمالا باید به مدار با fpga بسازی تا چند تا شبکه بتونی ازش بگیری اصلا به این سادگی ها نیست که فک میکنی. شما همون کلاینت رو برو دنبالش اگه تونستی کامل کامل بلد بشی باید بهت جایزه بدن.

دیدگاه

از کمک دوستان ممنونم، نتیجه ای گرفتم که مفید بود به اشتراک میذارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
                                از کمک دوستان ممنونم، نتیجه ای گرفتم که مفید بود به اشتراک میذارم.
                                منتظریم oo:
                                اقا تو همین حین که داشتم جا به جا میشدم به صفحات و دستورات یک مطلبیو دیدم
                                Note that modifications are not optimal, because ARM is a 32-bit
                                machine while the original software was written for 16-bit cpu

- only one active TCP session at any one time
                                - no support for fragmented IP datagrams
                                - no buffer for TCP datagrams received in wrong order
                                - only one web page. No GIF/JPG graphics possible

اینا یکسری محدودیت که تو مقال های ایزی وب هست.مثلآ میگه بیس طراحی برای میکرو های 8 و 16بیتی بوده و زیاد بهینه برای ارم نیست یا فقط در هر لحظه میتونه یک ارتباط tcp داشته باشه این شاید پاسخ اون دوستی باشه که گقت من چتدتا ارتباط میخوام
                                و بقیه شم که مشخصه بافر نمیکنه اطلاعاتو و ممکنه پکتا از دست بره و برای ارسال فقط پست سرهم ارسال میکنه و قابلیت چند پخشی نداره fragmented IP datagram و ....... :nerd:
                                هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X