اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکته های پروگرم کردن LPC2103

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نکته های پروگرم کردن LPC2103

اگر می خوای از شرِ کلیدها خلاص بشی، باید DTR و RTS رو هم از پورت سریال به ریست و پایه ISP (همون Program) متصل کنی که خودِ نرم افزار برات میکرو رو ریست می کنه و می فرسته تو مدِ ISP. اینم عکس از تنظیمات Flash Magic:
    ببخشید که سوالاتم مبتدیانه هستش :angry:

اگه من بخوام برای LPC2132 همچنین کاری رو انجام بدم باید خروجی max3232 رو به یکی از RX/TX ها بزنم 0 1 یا 2 اش فرقی نداره؟
    بعدش اون یکی پایه هایDTR وRTS رو به پایه ریست میکرو و EINT0 همون میکروم که LPC2132 هستش وصل کنم؟

اگه زحمتی نیست یه شماتیک برای پروگرم کردن LPC2132 با flash magic بزارید ممنون :cry2:

دیدگاه

من از LPC2132 چیزی نمی دونم، باهاش کار نکردم.
      به نظرم بوت لودر پورت سریال که کارخونه نوشتتش، روی پورت صفر میکروکنترلرهای LPC کار می کنه. باید اون پورت رو به MAX232 وصل کنی.

بقیه سوالایی که پرسیدی رو اصاً متوجه نشدم! یکم مشکل نگارشی داره!
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییت
        برای اتصال MAX3232 به میکروی LPC2132 باید خروجی های MAX رو به RXD و TXD وصل کنم دیگه؟ حالا این RXD/TXD0 یا RXD/TXD1 یا RXD/TXD2 اش برای میکرو فرقی نداره؟
        منظور اونیکی سوالم این بودش که با توجه به این گفته
        اگر می خوای از شرِ کلیدها خلاص بشی، باید DTR و RTS رو هم از پورت سریال به ریست و پایه ISP (همون Program) متصل کنی که خودِ نرم افزار برات میکرو رو ریست می کنه و می فرسته تو مدِ ISP. اینم عکس از تنظیمات Flash Magic:

باید من پایه های DTR وRTS رو به پایه ریست میکرو و EINT وصل کنم(منظورم RESET و EINT میکروم هستش که اینجا :LPC 2132 هستش)؟

دیدگاه

شما باید سمتِ TTL آی سیِ MAX232 رو به RXD0/TXD0 میکروکنترلر وصل کنی. به نظرم پورتهای 1-2-3 مربوط به بوت لودر سریال نیستند.
          در مورد سوال دوم هم، چیزی که گفتی درسته. DTR به ریست وصل شه، و RTS به پایه پروگرام.
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

من امتحان کردم البته با ft232 و omega pl2303 هیچ کدوم نتونس کاری انجام بده و error autobaud on step1 رو میداد میشه کسی راهنمایی کنه

دیدگاه

من رو میکرو LPC2368 تست کردم و جواب داد و با MAX232 جواب داد و دوتا سوال دارم

1) چه طوری میتونم Code Read Protection یا CPR رو فعال کنم؟ با ISP میشه مقدارش رو خوند....
              2) چرا گزینه Reset خاموش هست تو منو ISP تو برنامه FlashMagic ؟

دیدگاه

سلام
                بالاخره ینی راهی نیست که بشه با jlink دیباگش کرد؟ پروگرام رو میشه با ISP انجام داد ولی بالاخره برای دیباگ ک ی دستگاه jtag میخوایم دیگه.

دیدگاه

مشکل من حل شد. ینی الآن میتونم از طریق Jtag هم پروگرام کنم و هم دیباگ.
                  ایراد کار هم اینجا بود که مقاومتهای pull up و pull down مربوط به پایه های jtag رو قرار نداده بودم. قبلا بدون این مقاومتها از lpc1768 جواب گرفتم ولی این یکی نمیشد. ضمنا روی تغذیه من که سوإ¾إ¾ئیچینگ ه نویز زیادی قرار داره که این هم میتونه ی دلیل دیگش باشه. ینی کلا هواستون ب تغذیه باشه. تغذیه سالم شرط اساسیه!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X