اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط USB میکرو LPC1768 با PC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط USB میکرو LPC1768 با PC

سلام.
    آقا من روی ویندوز8 نمیتونم درایورشو نصب کنم.راهی هست؟؟؟

دیدگاه

روی ویندوز 8 نصب نمیشه.منم نتونستم.روی 7 نصبش کن

دیدگاه

من رو ویندوز 7 هم نتونست جواب بگیرم ازش.کسی میتونه یه SAMPLE بذاره؟؟؟؟ممنون میشم

دیدگاه

سلام
          رو ویندوز 8 هم نصب میشه درایورش فقط باید اول signature رو off کنید برید به لینک زیر
          https://learn.sparkfun.com/tutorials/disabling-driver-signature-on-windows-8/disabling-signed-driver-enforcement-on-windows-8
          ما تا این مرحلش پیش رفتیم ولی الان نمیتونیم با hyper terminal به پورت مجازی ایجاد شده connect شیم :(

دیدگاه

با سلام
            دوستان خب چرا از اول USB رو راه اندازی نمیکنین :sad:. خیلی کار نداره ها :agree:
            The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

آقا حسام یه لطفی بکن اگه از اول راه اندازی کردین به ما هم بگین

دیدگاه

کلا یه راهی نیست این LPC17xx رو به USB به سیستم وصل کنیم خودش مثل بچه آدم یه پورت سریال رو به این اختصاص بده دیگه نریم سراغ درایور و ... . آخه می خوام یه برد طراحی کنم که هر کی از راه اومد USB رو وصل کنه و با برد بتونه ارتباط برقرار کنه. کاملا اپراتوری بدون نیاز به هیچ تخصصی! :agree:
                STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

با سلام
                  نوشته اصلی توسط Atlantis Engineering
                  کلا یه راهی نیست این LPC17xx رو به USB به سیستم وصل کنیم خودش مثل بچه آدم یه پورت سریال رو به این اختصاص بده دیگه نریم سراغ درایور و ... . آخه می خوام یه برد طراحی کنم که هر کی از راه اومد USB رو وصل کنه و با برد بتونه ارتباط برقرار کنه. کاملا اپراتوری بدون نیاز به هیچ تخصصی! :agree:
                  اگه از من می پرسین، هیچ نیازی به پیکر بندی به صورت سریال نیست، HID از هر نظر راحته، نه درایور می خواد و نه برنامه نویسی سختی داره، فقط باید کارکرد کدشو یاد بگیری، اگه از کیل استفاده میکنین بهترین جا برای شروع مثال خودشه، شما شروع کن، سوالی بود من خوشحال میشم کمکی کنم
                  The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
                    با سلاماگه از من می پرسین، هیچ نیازی به پیکر بندی به صورت سریال نیست، HID از هر نظر راحته، نه درایور می خواد و نه برنامه نویسی سختی داره، فقط باید کارکرد کدشو یاد بگیری، اگه از کیل استفاده میکنین بهترین جا برای شروع مثال خودشه، شما شروع کن، سوالی بود من خوشحال میشم کمکی کنم
                    سلام خدمت شما. کار داره جالب میشه. من تازه کار با KEIL رو شروع کردم. میشه بیشتر در مورد HID توضیح بدید. من توی تمام پروژه هایی که طراحی می کنم مثل اکسیژن به USB احتیاج دارم. خدا خیرت بده. کارم خیلی راه میفته. این HID قسمت رابط کاربریش توی کامیپوتر چطوری خواهد بود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Atlantis Engineering
                      سلام خدمت شما. کار داره جالب میشه. من تازه کار با KEIL رو شروع کردم. میشه بیشتر در مورد HID توضیح بدید. من توی تمام پروژه هایی که طراحی می کنم مثل اکسیژن به USB احتیاج دارم. خدا خیرت بده. کارم خیلی راه میفته. این HID قسمت رابط کاربریش توی کامیپوتر چطوری خواهد بود؟
                      سلام، چه خوب، بسیار عالی، من که به شخصه از کیل لذت بردم هر چند به شدت تازه کارم و چیزی هم بلد نیستم. امیدوارم کپسولامون جواب پروژه هاتون رو بدن :biggrin:
                      اما HID مخفف Human Interface Device هست. از اسمش معلومه چیه، دستگاهی که باهاش بشه فرمانی رو به کامپیوتر داد و اون رو کنترل کرد. موس، کیبورد، دسته بازی و ... رو در این دسته قرار می دند. با توجه به این مسئله خود سیستم عامل درایور مورد نیاز برای کار با این جور دستگاه ها(این کلاس ارتباطی) رو داره. برای همین موس و کیبورد plug and play هستند و نیار به درایور ندارند. این کلاس در مقابل CDC قرار میگیره که دوستان سعی در راه اندازیش داشتن. بر عکس قبل، این کلاس درایور مخصوص می خواد و برای کامپیوتر هیچ فرقی با پورت سریال نداره و همه تنظیمات اون رو میشه روش انجام داد. این که کدوم بهتره نمی دونم، اما من خودم هر کدوم رو بر اساس پروژه و نرم افزار کامپیوتری انتخاب می کنم.مثلا یه بار داشتم واسط کاربری رو با لب ویو می نوشتم و چون کار با dll رو بلد نبودم از cdc استفاده کردم چون لب ویو با افزونه ویزا به راحتی با پورت سریال کار میکنه. اما در جاهای دیگه که زبان های دیگه برنامه نویسی در کامپیوتر قابل استفاده بودن از HID استفاده کردم.نمی دونم چرا اما از HID بیشتر خوشم میاد و حس می کنم واقعا USB رو دستگاه هست. در مورد سوال شما باید بگم برای تست اگه می خواین نرم افزار های زیادی هستن که می تونن با کلاس HID تبادل دیتا کنن، اما اگه می خواین یه نرم افزار رابط برای دستگاه بنویسین کتابخانه هایی برای این کار پیدا میشه. من چون با خانواده c فقط اشنایی دارم بقیه زبون ها رو نمی دونم، اما برای c++ و بخصوص c# کتابخانه و نمونه کد هست که میتونید در نرم افزارتون ازش استفاده کنید.
                      یه آموزش نیمه نصفه هم در بخش آرم برای توضیح ابتدایی کار با مثال کیل گذاشتم که خیلی خوب از آب در نیومد ولی یه چیزایی دستتون میاد. به هر حال تا پروژه هاتون هواشون تموم نشده دست به کار شین. :cry2:

دیدگاه

اگر شما یک کاری بکنی خیلی خوب میشه !
                        ببینید خیلیا مثل خود توی استفاده از USB مشکل دارن و این مشکل به خاطره عدم آشنایی با پروتکل USB هست. اما یک قضیه هم اینه که نمیشه با فهمیدن نمونه کدهاش کنار اومد خیلی سخت و بد بدنن !!
                        شما اگر بتونی برنامه ای بنویسی ک باهاش بشه مثلا یک بایت رو به کامپیوتر فرستاد، و کمی هم در موردش توضیح بدی خیلی خوبه.
                        ---------
                        .
                        .
                        ...........

دیدگاه

سلام، چه خوب، بسیار عالی، من که به شخصه از کیل لذت بردم هر چند به شدت تازه کارم و چیزی هم بلد نیستم. امیدوارم کپسولامون جواب پروژه هاتون رو بدن :biggrin:
                          اما HID مخفف Human Interface Device هست. از اسمش معلومه چیه، دستگاهی که باهاش بشه فرمانی رو به کامپیوتر داد و اون رو کنترل کرد. موس، کیبورد، دسته بازی و ... رو در این دسته قرار می دند. با توجه به این مسئله خود سیستم عامل درایور مورد نیاز برای کار با این جور دستگاه ها(این کلاس ارتباطی) رو داره. برای همین موس و کیبورد plug and play هستند و نیار به درایور ندارند. این کلاس در مقابل CDC قرار میگیره که دوستان سعی در راه اندازیش داشتن. بر عکس قبل، این کلاس درایور مخصوص می خواد و برای کامپیوتر هیچ فرقی با پورت سریال نداره و همه تنظیمات اون رو میشه روش انجام داد. این که کدوم بهتره نمی دونم، اما من خودم هر کدوم رو بر اساس پروژه و نرم افزار کامپیوتری انتخاب می کنم.مثلا یه بار داشتم واسط کاربری رو با لب ویو می نوشتم و چون کار با dll رو بلد نبودم از cdc استفاده کردم چون لب ویو با افزونه ویزا به راحتی با پورت سریال کار میکنه. اما در جاهای دیگه که زبان های دیگه برنامه نویسی در کامپیوتر قابل استفاده بودن از HID استفاده کردم.نمی دونم چرا اما از HID بیشتر خوشم میاد و حس می کنم واقعا USB رو دستگاه هست. در مورد سوال شما باید بگم برای تست اگه می خواین نرم افزار های زیادی هستن که می تونن با کلاس HID تبادل دیتا کنن، اما اگه می خواین یه نرم افزار رابط برای دستگاه بنویسین کتابخانه هایی برای این کار پیدا میشه. من چون با خانواده c فقط اشنایی دارم بقیه زبون ها رو نمی دونم، اما برای c++ و بخصوص c# کتابخانه و نمونه کد هست که میتونید در نرم افزارتون ازش استفاده کنید.
                          یه آموزش نیمه نصفه هم در بخش آرم برای توضیح ابتدایی کار با مثال کیل گذاشتم که خیلی خوب از آب در نیومد ولی یه چیزایی دستتون میاد. به هر حال تا پروژه هاتون هواشون تموم نشده دست به کار شین. :cry2:
                          ضمن تشکر از توضیح کامل شما. اگر لطف کنید همون آموزش نصفه نیمه رو بذارید خیلی به ما کمک میشه. چون این موضوع خیلی جالبه و طرفدار هم زیاد داره. چون الان اکثرا میخوان با USB کار کنن و کامپیوتر ها هم پورت های جور وا جور دیگه ندارن.

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...3772#msg633772

ببینید اگه خوبه ادامه بدیم و یه تاپیک جامع برای USB بزنیم

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...3772#msg633772

ببینید اگه خوبه ادامه بدیم و یه تاپیک جامع برای USB بزنیم
                              خوب نیست! عالیه! خیلی عالیه. ادامه بدید
                              متشکرم

دیدگاه

دوستان تو این CDC چطور میشه بایتی رو برای کامپیوتر فرستاد ؟ تابعش چیه ؟
                                چطور میشه باودریت رو تنظیم کرد ؟
                                و از همه مهم تر این که اگر بخواهیم این برنامه رو داخل برنامه های خودمون بزاریم (از این روش برای ارسال دیتا تو برنامه های خودمون استفاده کنیم) ، باید برنامه خودمون رو داخل این بنویسیم یا اینکه چیکار کنیم ؟ ! oo:
                                ---------
                                .
                                .
                                ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X