اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[برنامه نمونه] هدر جدید ماژول "TFT LCD 2.8

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [برنامه نمونه] هدر جدید ماژول "TFT LCD 2.8

نوشته اصلی توسط mehrinformatic
    سلام و خسته نباشید.
    من بار اول که دارم از این lcd استفاده می کنم و با استفاده از bmp.exe می خوام یک عکس رو این lcd نمایش بدم ولی وقتی فایل header تولید شده رو طبق دستور العملی که داده بودید تو برنامم استفاده می کنم متاسفانه فقط یک سری خطوط بی ربط بهم می ده . لازم به ذکر که من image برنامه خود شما رو تونستم تو برنامه خودم قرارداه و show کنم ولی عکس مورد نظر خودم رو نه!!!! :cry: ممنون می شم واسه رفع مشکلم راهنماییم کنید. :rolleyes:
    تا جایی که یادم میاد اول دیتای عکس اینو اضافه کرد 240,320,

دیدگاه

سلام و خسته نباشید.
      من بار اول که دارم از این lcd استفاده می کنم و با استفاده از bmp.exe می خوام یک عکس رو این lcd نمایش بدم ولی وقتی فایل header تولید شده رو طبق دستور العملی که داده بودید تو برنامم استفاده می کنم متاسفانه فقط یک سری خطوط بی ربط بهم می ده . لازم به ذکر که من image برنامه خود شما رو تونستم تو برنامه خودم قرارداه و show کنم ولی عکس مورد نظر خودم رو نه!!!! :cry:ممنون می شم واسه رفع مشکلم راهنماییم کنید. :rolleyes:
      شما باید فایل هدر رو باز کنید و میبینید که داخلش ی آرایه تعریف شده.
      حالا باید عرض و ارتفاع تصویر رو به عنوان آرگومان اول و دوم اون آرایه به صورت دستی وارد کنید.
      از برنامه نمونه کمک بگیرید تا خوب متوجه بشید. (منظورم فایلی هست که عکس توشه)
      زندگی یعنی امید و حرکت
      کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
      سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
      برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
      به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

ممنون
        مشکل از سایز عکس بود.وقتی سایزشو ok کردم (320*240) مشکل حل شد. :nice:

دیدگاه

سلام علی آقا
          چرا برای ساخت ماشین حساب لمسی با tftlcd 2.8 inch هیچ اقدامی صورت نگرفته :surprised: برای 3.2 inch هست که تفاوت زیادی داره با 2.8 مخصوصاً تو هدر های اصلی و تعریف توابع.من برای یک قسمتی از کارم باید همچین صفحه کیبردی بسازم که مشابه با ماشین حساب فقط به جای 4 عملکرد اصلی باید توابع دیگری اجرا بشه.خیلی force این قضیه برام.ممنون می شم کمک و راهنماییم کنید. :smile:

دیدگاه

سلام علی آقا
            چرا برای ساخت ماشین حساب لمسی با tftlcd 2.8 inch هیچ اقدامی صورت نگرفته :surprised: برای 3.2 inch هست که تفاوت زیادی داره با 2.8 مخصوصاً تو هدر های اصلی و تعریف توابع.من برای یک قسمتی از کارم باید همچین صفحه کیبردی بسازم که مشابه با ماشین حساب فقط به جای 4 عملکرد اصلی باید توابع دیگری اجرا بشه.خیلی force این قضیه برام.ممنون می شم کمک و راهنماییم کنید. :smile:
            سلام
            کسی لازم نداشته تا حالا برنامشم نوشته نشده
            ی سری برنامه ها هستن که بچه های انچمن مینویسن و میزارن تو انجمن
            اگر شما بتونی با تاچ کار کنی و مختصات x,y رو بگیری بعدش با چندتا if و elseif میتونی متوجه بشی کجا رو فشار دادن
            فرض کن مختصات رو خوندی و x1,y1 رو داری حال میای زیرش ی سری if,else if مینویسی که اگر مثلا x1 بین 10 و 30 بود و y1 هم بین 30 و 50 بود شما 5 رو فشار دادی و برای هر دکمه دیگه ای به همین صورت اقدام میکنی
            البته این ی مثال بودا خودت وارد کد نویسی شی خیلی راحت همه چی دستت میاد
            زندگی یعنی امید و حرکت
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

lممنون جناب ایمانی فر
              تونستم صفحه کیبرد تاچ رو راه اندازی کنم. :wow: :wow:
              حالا می خوام که ساعت رو هم روی lcd نمایش بدم.ساعت سینک شده با ساعت رسمی مثلاً تهران :surprised: :eek: :question:
              نمی دونم از کجا شروع کنم :icon_razz:
              ممنون می شم باز هم راهنمایی کنید. :rolleyes:

دیدگاه

با تشکر فراوان از آقای ایمانی عزیز آیا امکان دارد این برنامه را برای TFT LCD 3.2inch آماده کنید
                متشکر

دیدگاه

lممنون جناب ایمانی فر
                  تونستم صفحه کیبرد تاچ رو راه اندازی کنم. :wow: :wow:
                  حالا می خوام که ساعت رو هم روی lcd نمایش بدم.ساعت سینک شده با ساعت رسمی مثلاً تهران :surprised: :eek: :question:
                  نمی دونم از کجا شروع کنم :icon_razz:
                  ممنون می شم باز هم راهنمایی کنید. :rolleyes:
                  خب باید از آی سی تایمر مثل DS1307 استفاده کنید
                  یا از GPS که اگر تو کارتون GPS ندارین اصلا توصیه نمیکنم
                  اگر ماژول SIM900 هم دارین میتونید از این ماژول هم استفاده کنید
                  زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinam90
                    با تشکر فراوان از آقای ایمانی عزیز آیا امکان دارد این برنامه را برای TFT LCD 3.2inch آماده کنید
                    متشکر
                    راحت قابل تبدیل هست
                    میتونید از سمپلهایی که برای AT91SAM7 آماده شده ایده بگیرید
                    موفق باشید
                    زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [برنامه نمونه] هدر جدید ماژول "TFT LCD 2.8

نوشته اصلی توسط dream off
                      هدر جدید برای lcd 3.2 که اقای ایمان فر زحمتش رو کشیده بودن رو من برای برد اموزشی پرت کردم.امیدوارم خوشتون بیاد.پروژه اماده برای برد اموزشی
                      http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=904dc6c55efd6161e38745814dde65ae

لینک کمکی
                      http://uplod.ir/0mbqwvpbqm3p/lcd_3.2.rar.htm
                      این لینک ها همگی مشکل داره میگه فایل یافت نمیشه
                      خواهشن درستش کنین
                      ممنون

دیدگاه

با سلام
                        من ال سی دی رو میخوام با این کتابخونه راه بندازم ولی وقتی ال سی دی رو متصل کردم ال سی دی فقط نورش کم رو زیاد میشه و اتفاق دیگه ای نمیوفته. میخواستم بدونم که مشکل از کجا میتونه باشه؟؟ دو روزه اعصاب نذاشته برام.
                        یکی هم ترتیب پایه های دیتا چطوری باید باشه. من پیاه های دیتا رو از پایه 15 پورت 1 وصلف میکنم تا اخر .
                        و پایه 31 رو هوا میمونه.
                        ترتیب پایه ها رو هم عوض نمیکنم.
                        با تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alef
                          با سلام
                          من ال سی دی رو میخوام با این کتابخونه راه بندازم ولی وقتی ال سی دی رو متصل کردم ال سی دی فقط نورش کم رو زیاد میشه و اتفاق دیگه ای نمیوفته. میخواستم بدونم که مشکل از کجا میتونه باشه؟؟ دو روزه اعصاب نذاشته برام.
                          یکی هم ترتیب پایه های دیتا چطوری باید باشه. من پیاه های دیتا رو از پایه 15 پورت 1 وصلف میکنم تا اخر .
                          و پایه 31 رو هوا میمونه.
                          ترتیب پایه ها رو هم عوض نمیکنم.
                          با تشکر.
                          منم همین مشکل رو دارم. حتی به برنامه دست نمی زنم اما کار نمی کنه.
                          از هدر بورد LPC1768 فروشگاه و LCD2.8 فروشگاه استفاده می کنم.
                          می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

ایا امکانش هست که یکی از دوستانی که موفق شده پروژه اقای ایمانی رو روی هدربرد اجرا کنه بیاد و توضیح بده که پایه ها و پورت و پین ها چطوری وصل شدن ؟

من حقیقتش سورس رو نگاه کردم اما هنوز متوجه نشدم. روی ال سی دی کلی پایه هست. بعضیهاشون در فایل .h که اقای ایمانی فرمودند مشخصه اما بعضیها مثل پایه های دیتا رو من متوجه نشدم باید به چه پین هایی وصل کرد.

و اینکه اینطور که من متوجه شدم در مثال از پایه شماره 15 به اندازه 16 پایه روی پورت 1 پین ها رو dir کردن . یعنی d1 تا d16 اما این ال سی دی پایه d17 هم داره !!! این پایه به کجا وصل میشه ؟

و 2 تا سوال دیگه اینکه اولا این vcc باید به 3.3 ولت وصل شه یا 5 ولت ؟
                            و این پین LED روی ال سی دی 2.8 اینچ باید به کجا وصل شه ؟

من بر اساس توضیحات اقای ایمانی فر پایه ها رو وصل کردم. یه پایه d17 و یه پایه led به جایی وصل نیست . lcd هم روشن نشد متاسفانه
                            ممنون از بزرگواری دوستان و اساتید

دیدگاه

lcd N96 به دلیل ساختار درایور پین هاش از d1 شروع میشه و ظاهرا d9 (فکر کنم) نداره و به همین دلیل پایه d17 هم استفاده میشه

دیدگاه

مطمئنید که d9 نداره ؟
                                پ.ن: بله. همونطور که شما فرموده بودید d9 نداره و مشکل پایه ها حل شد. از شما سپاسگذارم.

حالا جدای از مساله دیتا ها
                                من الان باید vcc این رو بزنم به 3.5 ولت یا 5 ولت ؟ و این پایه led مفهومش چیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X