اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اورکلاک LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اورکلاک LPC1768

اونطور که من شنیدم خوندم مشکلی نخواهد داشت (مشکل نخواهد داشت یعنی اینکه آی سی نمی سوزه ). من هنوز تست نکردم. به قول جمله معروف مسئولیتش با خودتونه.
    از داخل فایل system_LPC17xx.c می تونید فرکانس کاری cpu رو تنظیم کنید.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

سلام ممنون
      من تازه رفتم سراغ ARM و زیاد سر در نمیارم فقت توی فایل system_LPC17xx.c این ها رو پیدا کردم:
      [code=c]/*----------------------------------------------------------------------------
      Define clocks
      *----------------------------------------------------------------------------*/
      #define XTAL (12000000UL) /* Oscillator frequency */
      #define OSC_CLK ( XTAL) /* Main oscillator frequency */
      #define RTC_CLK ( 32000UL) /* RTC oscillator frequency */
      #define IRC_OSC ( 4000000UL) /* Internal RC oscillator frequency */
      [/code]

میشه هر کدوم رو توضیح بدید؟؟؟
      منظورم خط سوم به بعده.
      معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

شما وقتی با کیل این فایل رو باز کنی، اون پایین گزینه configuration رو بزن، بعدش اونجا تنظیمات رو انجام بده نه توی فایل.
        آموزش تصویری هم تو انجمن شاید بتونی پیدا کنی، مجله های نویز رو ببین فکر کنم داخلش گفته.
        اما اون چند خط.
        خط 4 تعریف فرکانس کریستال خارجی هستش.
        خط 5 هم یک تعریفی رو انجام اده تا توی برنامه ازش استفاده بشه.
        خط 6 مربوط به کریستال دقیق برای واحد RTC داخلی میکرو هستش که برای تولید زمان های دقیق به کار میره.
        خط 7 شما توی میکرو ARM می تونی از چند طریق کلاک برای ورودی PLL فراهم کنی. یکیش گزاشتن کریستال خارجی هستش که گفتم. یکی استفاده از مدار RC داخلی میکرو هستش مثل AVR. اینجا اومده مقدار کلاک داخلی ناشی از مدار RC داخلی رو گفته.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

خوب فکر کنم فهمیدم
          داخل configuratio یه گزینه در مورد فلشه که اون رو باید روی up to 100MH قرار بدیم؟

دیدگاه

شما اگه با keil کار میکنی ، یه حالتی داره که میتونی میکرو را optimize for time کنی . level بندی هم داره ... level 0 ، level 1 و ... . این کار بهتر از اورکلاک کردن هست. با این کار اولویت پردازش میکرو شما از دقت به زمان انجام میره ...

یه قابلیتی هم که میکروهای LPC داره MAM هست که حتما فعالش کردید ؟ اونم خیلی تاثیر داره توی سرعت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminrj
              شما اگه با keil کار میکنی ، یه حالتی داره که میتونی میکرو را optimize for time کنی . level بندی هم داره ... level 0 ، level 1 و ... . این کار بهتر از اورکلاک کردن هست. با این کار اولویت پردازش میکرو شما از دقت به زمان انجام میره ...

یه قابلیتی هم که میکروهای LPC داره MAM هست که حتما فعالش کردید ؟ اونم خیلی تاثیر داره توی سرعت.
              میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟ oo:
              من حالا اورکلاک کردم روی 120 مگاهرتز یکم سرعت بالا هست ولی نه خیلی!!! mam چیه؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288
                میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟ oo:
                من حالا اورکلاک کردم روی 120 مگاهرتز یکم سرعت بالا هست ولی نه خیلی!!! mam چیه؟؟؟؟
                MAM، همون واحد شتاب دهنده حافظه(memory acceleration) هست. توی قسمت configuration wizard که کلاک و ضرایب تقسیمش را تعیین میکنی، یه قسمت به نام MAM Setup داره که در واقع کاری که میکنه میتونی حالتی را انتخاب کنی که به جای این که میکرو دستورات نوشته شده را خط به خط اجرا کنه، اونها را تا حداکثر 4خط 4خط اجرا کنه که قاعدتا سرعت را خیلی بالا میبره.

برای optimize for time هم توی keil یه جا هست که آیکونش مثل یه چوب جادو(!!) هست، به نام target options توی لبه c/c++ که برای گزینه optimize for time داره ، سطحش را هم میتونی از صفر تا 3 انتخاب کنی.
                این کار برای افزایش سرعت میکرو هیچ آسیبی به میکرو نمیزنه ولی اورکلاک دیگه شانسته ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X