اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن با استفاده از پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن با استفاده از پورت سریال

سلام
    کسی میدونه با استفاده از کانکتور سریالی که روی برد اموزشی lpc1768 (ورژن 2) هست ، میشه عمل پروگرم را انجام داد یا نه؟
    مبدل USB به COM رو هم دارم
    http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/1286-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-COM-%D8%A8%D9%87-USB-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-USB-To-RS232.html
    ممنون میشم جواب بدین
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : پروگرم کردن با استفاده از پورت سریال

اتفاقا من دو سه روزی که فقط با پورت کام میکرو رو برنامه ریزی میکنم .با flash maic. فقط یک مساله ای داره اینه که برنامه ریزی با پورت کام یکم مرثیه داره .علاوه بر اون عن جن زده ها عمل میکنه .دو سه بار پروگرم میشه بعد نمیشه . حالا به هیچی دست نمیزنم و فقط سیستم رو ریستارت میکنم بلافاصله پروگرم میکنم میشه . بعد تا 10 بار پرو گرم میشه بعد دوباره خطا میده . نمی دونم بافر پورت کام پر میشه یا IO ویندوز هنگ میکنه یا ..
    جالبه هم با کام اورجینال ادا میده هم با کام مجازی
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

البته این ها رو گفتم که برنامه ریزی com خیلی مالی نیست . اگر مجبور نیستی بیخیالش شو .
      ولی اگر عین من مجبوری باید ابتدا میکرور ببیری به حالت isp . به اینصورت که پین p2.10 رو زمین میکنی بعد باتن ریست فشار میدی 2 ثانیه بعد پین p2.10 رو آزاد میکنی . بعد با uart0 را ( البته توسط مبدل سطح ttl به com ) به com وصل میکی بعد با فلش مجیک پروگرم میکنی . حالا دفعه باد باز روز از نو روزی از نو .

دیدگاه

امروز اتفاقی با serial wire debug که کورتکس هار رو ساپرت میکنه آشنا شدم .واقعا بینطره

دنبال نحوه تبدیل پورت کام به این پرتکل هستم . پیدا کنم میزارم اینجا .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          امروز اتفاقی با serial wire debug که کورتکس هار رو ساپرت میکنه آشنا شدم .واقعا بینطره

دنبال نحوه تبدیل پورت کام به این پرتکل هستم . پیدا کنم میزارم اینجا .
          ممنون لطف میکنی
          مهندس جواب اون سوال اولمو هنوز متوجه نشدم
          با داشتن اون مبدلی که لینکشو گذاشتم و برد اموزشیه ، امکان پروگرم کردن وجود داره یا نه؟
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

شما با هر مبدل سریال به موازی میتونی این کار رو انجام بدی. من هم قبلا انجام دادم واسه ریختن BOOTLOADER روی میکرو
            نرم افزار FLASH MAGIC رو هم دانلود کن که با آون پروگرم کنی
            فقط دقت کن نام پورت و BAUDRATE که توی FLASH MAGIC ست می کنی همونی باشه که برای مبدلت ست شده.
            مقادیر ست شده برای مبدل رو میتونی از DEVICE MANAGERتو ویندوز برای مبدلت پیدا کنی.
            موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alish11
              شما با هر مبدل سریال به موازی میتونی این کار رو انجام بدی. من هم قبلا انجام دادم واسه ریختن BOOTLOADER روی میکرو
              نرم افزار FLASH MAGIC رو هم دانلود کن که با آون پروگرم کنی
              فقط دقت کن نام پورت و BAUDRATE که توی FLASH MAGIC ست می کنی همونی باشه که برای مبدلت ست شده.
              مقادیر ست شده برای مبدل رو میتونی از DEVICE MANAGERتو ویندوز برای مبدلت پیدا کنی.
              موفق باشی
              هونطور که تو پست اول گفتم، مبدلی که لینکشو قرار دادم رو تهیه کردم
              یبار وصل کردم انجام نشد. سوالم این بود که با این مبدل میشه پروگرم کرد یا نه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sejil
                هونطور که تو پست اول گفتم، مبدلی که لینکشو قرار دادم رو تهیه کردم
                یبار وصل کردم انجام نشد. سوالم این بود که با این مبدل میشه پروگرم کرد یا نه !

چون این مبدل شما خروجیش سطوح rs232 است و صفر منطقی رو با ولتاز مثبت 12 ولت و یک منطقی رو با منفی 12 ولت ایجاد میکنه اگر میکرو رو مستقیما به خروجیش وصل کردین که احتمال قریب به یقین میکروتون سوخته .

شما باید یک max232 طبق شکل زیر بزارین تا خروجی پورت com رو دوباره یه سطوح صفر و یک برگردونه .

اما راه حل ساده استفاده از مبدل های 5 هزار تومنی است که دیگه مبدل سطح نمی خواد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila

چون این مبدل شما خروجیش سطوح rs232 است و صفر منطقی رو با ولتاز مثبت 12 ولت و یک منطقی رو با منفی 12 ولت ایجاد میکنه اگر میکرو رو مستقیما به خروجیش وصل کردین که احتمال قریب به یقین میکروتون سوخته .

شما باید یک max232 طبق شکل زیر بزارین تا خروجی پورت com رو دوباره یه سطوح صفر و یک برگردونه .

اما راه حل ساده استفاده از مبدل های 5 هزار تومنی است که دیگه مبدل سطح نمی خواد.

lممنون از جوابتون
                  روی برد max232 موجود هست
                  والا نمیدونم شاید من نمیتونم پروگرم کنم.
                  باید در flash magic تنظیمات رو چجوری انجام بدیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sejil
                    lممنون از جوابتون
                    روی برد max232 موجود هست
                    والا نمیدونم شاید من نمیتونم پروگرم کنم.
                    باید در flash magic تنظیمات رو چجوری انجام بدیم؟
                    1- ببین device manager پورت کام رو درست شناخته یانه . علامت زرد روش ننداخته باشه . سعی کن بین دوتا کامپیوتر با هایپر ترمینال دیتا رد و بدل کنی.
                    2- مطمعن باش پایه tx از مکس 232 به پایه rx کام پورت و بلعکس بصورت ضربدری درست بهم وصل باشه.
                    3- مطمعن باش میکرو وارد مد isp میشه
                    4- بادریت فلش مجیک رو پایین انتخاب کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X