اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدمه ای بر میکروکنترلر های stm32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مقدمه ای بر میکروکنترلر های stm32

[
    quote author=aod link=topic=68358.msg402550#msg402550 date=1350799234]
    برای برنامه نویسی میکروکنترلر های ARM می توان از IDE های ارائه شده استفاده کرد :
    سلام ، ممنون از توضیحاتتون ، خیلییییییییی عالی بود
    میشه کمی بیشتر درباره IDE توضیح بدید؟
    میشه توضیحاتی درباره ایجاد پروژه جدید برای میکرو st بدید ، چون من هر مثال آماده ای رو ک نگاه میکنم یکسری فایل به آن اضافه شده ک من نمیدونم به چ نحوی اضافه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aod
      Cortex دارای 3 پروفایل A (کاربرد های application مانند گوشی های موبایل) و پروفایل R (کاربرد های Real-time مثل سیستم عامل های زمان واقعی که در KEIL نمونه ای از آن موجود است) و پروفایل M (کاربرد های میکروکنترلری کم مصرف) می باشد .عدد 3 که در cortex-m3 است نشان دهنده این است که در این هسته ، 3 تا خط اجرا یا performance line موجود است .
      برای اطلاعات بیشتر می توانید به Technical Reference Manual Cortex™-M3 مراجعه کنید .
      تراشه STM32F103RBT6 از جمله میکروکنترلر های خانواده stm32 می باشد که خلاصه ای از وِیژگی های آن به شرح زیر است :
      میکروکنترلر 32 بیتی با 64 یا 128 کیلو بایت حجم حافظه FLASH و 20 کیلو بایت حافظه SRAM
      قابلیت ارتباط با Device های بیرونی به صورت CAN و USB و نیز دارای 2 کانال SPI و 2 کانال I2C و دو کانال ADC با دقت 12 بیتی و نیز 3 USART و 2 UART و 7 تایمر
      دارای PLL داخلی برای داشتن کلاک های مختلف در periheral ها و قابلیت افزایش کلاک تا 72 مگا هرتز
      7 کانال کنترلر DMA
      80 پایه که می توانند به صورت IO تعریف شوند
      و ...

دیدگاه

سلام من شنیدم سری های st32f407 ,و st32f103 از سری های lpc مثلا1768 خیلی بهترن برای چی ؟
        و می خوام بدونم اگر به خوام بکی از این بورد ها رو بسازم باید چه کار کنم آیا نقشه هاش هست یا نه ؟
        اول توکل
        دوم پشتکار
        سوم مشورت
        چهارم عمل
        -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

البته من چون بورد lpc1768 رو دارم مجبورم با این شروع کنم !؟
          اول توکل
          دوم پشتکار
          سوم مشورت
          چهارم عمل
          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
            سلام من شنیدم سری های st32f407 ,و st32f103 از سری های lpc مثلا1768 خیلی بهترن برای چی ؟
            و می خوام بدونم اگر به خوام بکی از این بورد ها رو بسازم باید چه کار کنم آیا نقشه هاش هست یا نه ؟
            سلام
            هنوز به صورت کلی ثابت نشده که خیلی بهتره ولی من خودم ترجیح میدم با محصولات ST کار کنم. به نظر میرسه که محصولات ST خیلی ارزونترن. از لحاظ صنعتی بودن هم ST گذشته درخشانی توی این زمینه داشته.
            بعدا بعد از یه مدتی که با این میکروها کار کنید همه چیز دستتون میاد که چطور طراحی کنید. گاماس! گاماس!
            ورودتون رو هم به ARMیی ها خوش آمد میگم. به دنیای تکنولوژی و راحتی و سرعت و خوشگلی خوش اومدید!
            دنیایی که توش اون اذیتهای پروگرم کردن 8بیتی ها رو خیلی کم میبینی!

دیدگاه

ممنون از جوابتون
              من راستش بورد lpc1768 رو که ساخت کویر هست دارم می خوام باهش کار کنم فقط روش هیچ ال سی دی و چیز دیگه نداره می خوام بدونم باید حتما هدر بورد به هش اضاف کنم دیگه درسته !؟همچنین برای پروگرم کردنش هم یک j-tag دارم که با یک usb نوع b تغذیه میشه و یک پورت 16 پین اگر اشتباه نکنم تعداد پین ها شو که به خورد بورد lpc وصل میشه
              فقط می خوام بدونم با jtag تو keil و یا coocox از طریق خود نرم افزار ها میشه پروگرم کرد دیگه آره ؟ ممنون میشم از شما که تجربه زیادی تو این زمینه دارید به من کمک کنید ضمنا اگر سایتی می شناسید یا در صورت امکان خودتون کمک کنید تا مثال های ساده ای رو برا شروع انجام بدم ممنون میشم !!؟؟؟
              ممنون
              اول توکل
              دوم پشتکار
              سوم مشورت
              چهارم عمل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
                ممنون از جوابتون
                من راستش بورد lpc1768 رو که ساخت کویر هست دارم می خوام باهش کار کنم فقط روش هیچ ال سی دی و چیز دیگه نداره می خوام بدونم باید حتما هدر بورد به هش اضاف کنم دیگه درسته !؟همچنین برای پروگرم کردنش هم یک j-tag دارم که با یک usb نوع b تغذیه میشه و یک پورت 16 پین اگر اشتباه نکنم تعداد پین ها شو که به خورد بورد lpc وصل میشه
                فقط می خوام بدونم با jtag تو keil و یا coocox از طریق خود نرم افزار ها میشه پروگرم کرد دیگه آره ؟ ممنون میشم از شما که تجربه زیادی تو این زمینه دارید به من کمک کنید ضمنا اگر سایتی می شناسید یا در صورت امکان خودتون کمک کنید تا مثال های ساده ای رو برا شروع انجام بدم ممنون میشم !!؟؟؟
                ممنون
                سلام
                با جیلینگ بعد انجام تنظیمات در نرم افزار می توان از خود کیل پروگرام کرد
                در منابع اموزشی موجود، مثالهای ساده هم هست
                غیر سمپل هایی که در محل نصب کیل و همچنین سمپل هایی که در نت موجود است
                فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
                فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
                فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

منبع خوب برای cortex m3 با keil کسی سراغ داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                    سلام
                    سلام چند تا سایت توپ که مثال arm lpc1768 داره مثال میزنید !
                    اول توکل
                    دوم پشتکار
                    سوم مشورت
                    چهارم عمل

دیدگاه

چند تا سایت تو انجمن معرفی شده پیدا کردم امیدوارم جواب بده
                      اول توکل
                      دوم پشتکار
                      سوم مشورت
                      چهارم عمل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                        سلام
                        با جیلینگ بعد انجام تنظیمات در نرم افزار می توان از خود کیل پروگرام کرد
                        سلام دوست عزیز من پروگرامر جی لینک دارم اما نحوه کارکردن باهاش بلد نیستم.
                        میشه راهنماییم کنید؟آموزشی چیزی در این زمینه ندارید؟
                        از بردآموزشی lpc1768خود سایت استفاده میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aod
                          پیکر بندی boot
                          سه روش برای boot کردن وجود دارد که کاربر با تنظیم 2 پایه boot0 و boot1 می تواند به آنها دست یابد :

embedded boot loader در system memory قرار داده شده است و توسط کارخانه ST در درون تراشه قرار داده شده است .این امکان به کاربر این اجازه را می دهد تا حافظه flash میکروکنترلر را از طریق ارتباط سریال برنامه ریزی کند .
                          در میکروکنترلر های STM32 که در رده low و medium و high-density قرار دارند از طریق USART1 این کار صورت می پذیرد .
                          سلام
                          دوست عزیز ممنون از مطالبتون
                          یک سوال داشتم من الان میکرو stm32f103RET6 گرفتم و این میکرو دارای boot 0 می باشد و 64 پین دارد
                          و میکرو 144 پینی آن stm32f103ZET6 دارای بوت0 و بوت 1 می باشد و دیتا شیت همه ی آن ها یکی استو نوشته که دارای بوت لودر می باشداما من هدر برد 64 پینیرو که تهیه کردم eca گفت که این بوت لودر نداره میکرو اما من باز شک دارم
                          بین چند تا چیز که میکرو بوت لودر داره ولی رویه هدر برد قرار نداده شده پایه مربوط به آن را
                          یا اینکه 144 پینی بوت لودر داره و لی 64 پینی نداره
                          ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط popular
                            سلام
                            دوست عزیز ممنون از مطالبتون
                            یک سوال داشتم من الان میکرو stm32f103RET6 گرفتم و این میکرو دارای boot 0 می باشد و 64 پین دارد
                            و میکرو 144 پینی آن stm32f103ZET6 دارای بوت0 و بوت 1 می باشد و دیتا شیت همه ی آن ها یکی استو نوشته که دارای بوت لودر می باشداما من هدر برد 64 پینیرو که تهیه کردم eca گفت که این بوت لودر نداره میکرو اما من باز شک دارم
                            بین چند تا چیز که میکرو بوت لودر داره ولی رویه هدر برد قرار نداده شده پایه مربوط به آن را
                            یا اینکه 144 پینی بوت لودر داره و لی 64 پینی نداره
                            ممنون میشم راهنمایی کنید
                            سلام، rbt6 و ret6 هم دارن این میکرو رو.
                            اتفاقاً همین هدربورد فروشگاه رو من با فلش لودر پروگرم می کردم.
                            یه تاپیک هم در همین زمینه توی این انجمن زده بودم.

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                              سلام، rbt6 و ret6 هم دارن این میکرو رو.
                              اتفاقاً همین هدربورد فروشگاه رو من با فلش لودر پروگرم می کردم.
                              یه تاپیک هم در همین زمینه توی این انجمن زده بودم.
                              ممنون
                              دوست عزیز اسم تاپیکی که درست کرده بودید خاطرتون هست یا اینکه لینکشو بزارید

دیدگاه

سلام
                                من یک برد stm32f103c8 به همراه یک پروگرامر ST-Link V2 دارم که می خوام با اینا شروع به کار کردن روی میکروهای ARM کنم(یعنی قراره یک پروژه با این میکرو انجام بدم)، من یک مبتدی هستم و تا حالا با میکروهای ارم کار نکردم . از دوستان خواهش میکنم اگه میتونن منو راهنمایی کنن که:
                                از کجا شروع کنم؟؟
                                چه مطالبی رو اول باید مطالعه کنم؟؟؟
                                از چه نرم افزاری باید برای برنامه نویسی و پروگرام کردن میکرو استفاده کنم؟
                                چه نکاتی رو باید قبل از شروع در نظر داشته باشم؟
                                و ...
                                ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X