اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت قیمت پایین قطعات STM32F1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : علت قیمت پایین قطعات STM32F1

نوشته اصلی توسط Hesam_M نمایش پست ها
    دوست عزیز شما خودت رفتی از ST پرسیدی که اینو میگی؟ مگر آی سی پرتغاله که پوست اشو بکنن و از روش بسازن. درسته که به چین و مالزی میده بزنه ولی دیگه قیمت تموم شده از اعلامی خودش کمتر نیست و تحت ضابطه است. شما در چه شرایطی آی سی ها رو تست می کنین اینها قبل از خارج شدن از خط تولید تست میشن و یک ایراد جزیی که شاید شما نفهمین رو پاس نکنن میزارن کنار. بعد ضایعاتش به دست بعضی ها میرسه و میفروشن و ایرانم میخرن میارن. شرکتهای بزرگ احمق نیستن همه دنبال جنس ارزونن نمیان از شما بپرسن که از دیجی کی فرضا بخریم گرونتر یا از ارزون چینی

1) من نمیدونم چطور از نوشته من به این نتیجه رسیدین که میکرو رو پوستشو بکنن از روش بسازن. تازه مگه پرتقالو میشه پوستشو کند از روش ساخت ؟
    2) منم گفتم قیمت رو مقایسه میکنیم با قیمت سایت خودش و ST MCU finder و اگر منطقی بود احتمالا فیک نیست. شما چطور از این جمله، برداشت کاملا برعکس کردید (اصن متنو چطوری خوندید ؟)
    3) گفتم میکسد سیگناله. اگر شما با STM32F3 آشنا باشید، اصن نیازی نیس من چیز بیشتری بگم. با دونستن معنای میکسد سیگنال و آشنایی با کاربرد STM32F3 و حدس زدن دلیل استفاده بنده از این سری به یه گزاره ی منطقی درست میرسید که همون منظور من بوده.
    4) اونایی که تو تست، فیل میشن، معمولا کد و مارک نمیخورن.
    5) حتا شرکت های اصلی، برای میکروکنترلرهای ارزونشون، استانداردهای زیادی رو (مث نوع چاپ کد) رعایت نمیکنن و اینم اعلام میکنن. با دانایی، اونو تحویل میدن.
    6) چینیا یه کار دیگه که با چیپ های اصل میکنن، اینه قیمت تک فروشی چیپ رو با قیمتی خیلی نزدیک خرید عمده میدن. همینطورم فروشگاهها. در حالی که دیجی کی قیمت تک فروشیش بشدت بالاس.
    7) خیلی از سایت های امریکایی/اروپایی، بابت کارای دیگه شون رو قیمت تجهیزاتشون میکشن. مث adafruit. این متن رو میشه در ابتدای خیلی از کتابخونه های اوپن سورس این شرکت دید.
    8) بخوانید لینک زیر از مجله اینترنتی سیسوگ را :
    https://sisoog.com/2019/11/پرونده-قطعات-تقلبی-الکترونیکی-قسمت-او/
    9) پیش از مزه پرانی [اشتباه تازه] با پوست پرتقال، همیشه این فرض رو داشته باشید که شاید متن رو با دقت نخوندید. جمله نخست شما، چندان دوستانه و در راستای بحث نیست.
    Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

من میدونم میکس سیگنال چیه ولی شما چنان از نحوه کار شرکتها و سیاستهاشون و خط تولید و ساخت خبر دارین که معلوم نیست از کجا می دونین انگار سالها در اون شرکتها کار کردین.
      الان دیگه از ظاهر هیچ چیز نمیشه فهمید تقلبیه یا اصل گاها تقلبی از اصل خوشکلتره. چینی ها حتی عمده هم بخرن دلیلی برای ارزان فروشی به این شدت ندارن تازه قیمت یک فاکتور هست دلیل نمیشه اگر قیمتش مناسبه بازم اصله. من همین میکرو F3 که شما میگین رو دارم و کار هم میکرد ولی جریان کشی بی دلیل داشت و همه چی سالم بود. پس معلومه تست رو پاس نکرده و ضایعات بوده و به قیمت اصل فروختن. لیبل زدن روی چیپ کاری نداره اسم خودتم بخوای روش با لیزر میزنن
      من وقتی گفتم شرکتهای معتبر هیچ وقت از اینها نمیخرن حتی برای خرده فروشی و نمونه سازی با اینکه از چین خریدن و ارزان خریدن رو همه بلدن و زرنگی مختص ایرانی ها نیست. شما راضی هستین بخرین و به حال وارد کننده ها دعا کنین

دیدگاه

من میدونم میکس سیگنال چیه ولی شما چنان از نحوه کار شرکتها و سیاستهاشون و خط تولید و ساخت خبر دارین که معلوم نیست از کجا می دونین انگار سالها در اون شرکتها کار کردین.
        الان دیگه از ظاهر هیچ چیز نمیشه فهمید تقلبیه یا اصل گاها تقلبی از اصل خوشکلتره. چینی ها حتی عمده هم بخرن دلیلی برای ارزان فروشی به این شدت ندارن تازه قیمت یک فاکتور هست دلیل نمیشه اگر قیمتش مناسبه بازم اصله. من همین میکرو F3 که شما میگین رو دارم و کار هم میکرد ولی جریان کشی بی دلیل داشت و همه چی سالم بود. پس معلومه تست رو پاس نکرده و ضایعات بوده و به قیمت اصل فروختن. لیبل زدن روی چیپ کاری نداره اسم خودتم بخوای روش با لیزر میزنن
        من وقتی گفتم شرکتهای معتبر هیچ وقت از اینها نمیخرن حتی برای خرده فروشی و نمونه سازی با اینکه از چین خریدن و ارزان خریدن رو همه بلدن و زرنگی مختص ایرانی ها نیست. شما راضی هستین بخرین و به حال وارد کننده ها دعا کنین
        ویکیپدیا ST :
        https://en.wikipedia.org/wiki/STMicroelectronics
        به بخش manufacturing facilities مراجعه شود.
        لطفا پس از خوندن آرتیکل ویکیپدیا و تطابق با گفته های بنده، کمی در نوع صحبت کردنتون تجدید نظر کنید. در هر حال حاضر من برای همه چیزایی که دارم میگم، یا دلیل واضح و منطقی میارم، یا منبع میدم. شما همینجوری "پوس پرتقالی" میرین جلو. که همونم اشتباه میگین.
        الان مگه شما تو شرکت های معتبر کار کردین که میدونین از "اینها" نمیخرن ؟ یا شما زرنگی چند درصد کره زمین رو سنجیدین ؟
        شما اون STM32F3 رو که میگی از کدوم فروشگاه خریدین ؟ چطوری مطمئن شدین جریان کشی بیخودی داره ؟ قصد محاکمه نیس میخوام آشنا بشم با روند تستتون.
        جدیدترین ویرایش توسط tiranoid; ۲۱:۵۴ ۱۳۹۸/۰۹/۱۱.

دیدگاه

ویکی رو خوندم چیز خاصی نبود گو اینکه ویکی سند نیست. چیزی خاصی در تایید حرفهای شما ننوشته بود. جناب عالی از همین قطعات استفاده کنین. اثبات کردن چیزی به شما نفعی برای من نداره. افرادی که درگیر قطعات بنجل وارداتی هستن که کلی پول میدن یکی درست کار نمیکنه میدونن من چی میگم، شما ظاهرا خودتون باید فروشنده باشید.

دیدگاه

ویکی رو خوندم چیز خاصی نبود گو اینکه ویکی سند نیست. چیزی خاصی در تایید حرفهای شما ننوشته بود. جناب عالی از همین قطعات استفاده کنین. اثبات کردن چیزی به شما نفعی برای من نداره. افرادی که درگیر قطعات بنجل وارداتی هستن که کلی پول میدن یکی درست کار نمیکنه میدونن من چی میگم، شما ظاهرا خودتون باید فروشنده باشید.
            حقیقتا انگلیسی بلدین؟
            همینکه میگین ویکی سند نیست، یعنی یا اصن دانشگاهی نیستین، یا دانشگاهی ای هستین که خیلی قدیمی فک میکنه، یا دانشگاهی ای هستین که اصن با ساختار ویکیپیدیا آشنا نیست. همون صفحه ای که براتون فرستادم، 17 تا رفرنس داره ( که قطعا رفرنساش از پایان نامه احتمالیتون واقعی ترن !)
            شما چون میبینی من با دلیل دارم همه چیو میگم، فوری میزنیش پرتقال بازی که بزور هم تو دنیای کوته فکرانه خودتون، خودتونو تو یه بحث علمی، به اشتباه برنده ببینید.
            شما بلد نیستید از قطعات استفاده کنید، چرا داستان سرایی میکنید ؟
            ساده ترین و دم دست ترین بهونه ی یه طراح کم دانش، خراب بودن قطعه اس. قطعات فیک هس، ولی شما با این نوع حرف زدن تو یه جمع علمی، فک نمیکنم شایسته تشخیص این چیزا باشید. موفق باشید

دیدگاه

همونطور هم که گفتم دلیلی نمی بینم چیزی رو به حضرت عالی اثبات کنم و وقت هدر بدم. هر چی دوست داری فکر کن و دیگه جوابی به شما نمیدم. کسی که کمی در بازار الکترونیک باشه و چند تا مدار ساخته باشه میدونه کیفیت قطعات چینی واردانی پایینه و تشخیص اصل بودن خیلی مشکلتر از این حرفاست و خود فروشنده ها اینو میگن خیلی وقت ها. حالا بعضی قطعات بهترن و بعضی ها واقعا بد. کسی که دنبال اصله باید فقط از کسی بخره که اون از سازنده قطعه تهیه کرده است و خیلی ها این کار رو میکنن.
              به سلامت
              جدیدترین ویرایش توسط Hesam_M; ۰۳:۱۱ ۱۳۹۸/۰۹/۱۳.

دیدگاه

, وقت شما بخیر . میتونم ازتون بپرسم GD32F103 در عمل چطور بود ؟ به مشکل خاصی برنخوردید؟

دیدگاه

سلام دوستان من یک دستگاه لیزر دارم که عملکردش بهم ریخته و آی سی gd32f103 از سری gd32f103rct6 روی برد دستگاس که مطمینم پروگرم این آیسی آسیب دیده ،حالا میخام این آی سی رو ریبوت یا ریست فکتوری کنم ،آیا کسی اطللاتی در مورد این موضوع داره ؟ توی دیتا شیت آی سی سه روش ریبوت کردن بود که یکیش از طریق فلش مموری هست ،دستگاه لیزر من رم میخوره ،فریم ویر مربوط به آی سی رو دانلود کردم فقط نمیدونم کدوم فایل رو برای ریست شدن باید بریزم روی رم اینم شماره من 09033153837 ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X