اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت خرید STM !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی جهت خرید STM !

نوشته اصلی توسط elfian نمایش پست ها
    چی?

Sent from my K012 using Tapatalk
    مگه نمیگی اون یکی نشد؟ یعنی بدردت نخورد. خب چرا؟

دیدگاه

خودت یه بورد برای stm32f103ret6 بزن
      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
        خودت یه بورد برای stm32f103ret6 بزن
        فکر کنم میکرو رو اشتباه نوشتی سعیدجان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
          فکر کنم میکرو رو اشتباه نوشتی سعیدجان
          چرا این فکرو کردی؟
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

اگه میخاین از SDCARD استفاده کنین یه میکرو مثل STM32F103VET6 کارتونو راه میندازه میتونین، با DMA دیتا ها رو با سرعت بالاتری از SDIO در مد 4 بیتی به FSMC مد 16 بیتی انتقال بدین، فقط من هنوز یه نکته ای رو تست نکردم، مثلا در یه محیط گرافیکی مثل EMWIN وقتی تصاویر زیادی رو لود میکنیم و اونها رو کامپایل میکنیم ایا این امکان وجود داره که یه حافظه SPI-FLASH خارجی رو به عنوان حافظه کد بهش معرفی کنیم و کامپایلر فایلها رو خودش ادرس دهی کن، اینو در یه تاپیک جدید مطرح میکنم تا در موردش بحث بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
              چرا این فکرو کردی؟
              FSMC نداره. ما هم داشتیم نمونه های با FSMC براش تجویز میکنیم.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                بالاخره STMسر سازش با من گذاشت و با HAL راه افتاد
                اینم اولین پروژم با STM

,ولی یه سوال نخوام با HAL کارکنم باید چیکار کنم؟
                جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
                که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

بالاخره STMسر سازش با من گذاشت و با HAL راه افتاد
                  اینم اولین پروژم با STM
                  برای میکروها F0-F1 لایبرری های نسخه قبل یعنی SPL هم هست میتونی ، سرچ کن STM32F0xx_StdPeriph_Lib برای سری F0 هست دانلود کن، F1 هم میتونی سرچ کنی این فایل دانلود کنی یا اینکه از پکیج های KEIL استفاده کن.
                  منم از این نمایشگر تو پروژه ها استفاده میکنم ، قیمت و کیفیتش خوبه تنها عیبش اینه که باید به صورت بیت بنگ راه اندازی بشه و این خیلی سرعتشو پایین میاره، اگر بشه اینو با پورت سخت افزاری SPI راه اندازی کرد دیگه حرف نداره. هنوز فرصت نکردم تست کنم حتما سری بعدی که برد زدم روش کار میکنم شما هم اگر تونستی یه خبر بده.

دیدگاه

سلام من pic کار میکنم و دوستدارم مثل pic مستقیم با ریجیسترا کار کنم نه اینکه لایبرری اضافه کنم .در مورد ال سی دی شما نباید با spi کار کنی من با usart تو مد سنکرون استفاده میکنم که بیت ۹ ام میشه برا دیتا یا کامند البته با sam7xهم با spi راه انداختم چون ۹بیت ساپورته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
                      برای میکروها F0-F1 لایبرری های نسخه قبل یعنی SPL هم هست میتونی ، سرچ کن STM32F0xx_StdPeriph_Lib برای سری F0 هست دانلود کن، F1 هم میتونی سرچ کنی این فایل دانلود کنی یا اینکه از پکیج های KEIL استفاده کن.
                      منم از این نمایشگر تو پروژه ها استفاده میکنم ، قیمت و کیفیتش خوبه تنها عیبش اینه که باید به صورت بیت بنگ راه اندازی بشه و این خیلی سرعتشو پایین میاره، اگر بشه اینو با پورت سخت افزاری SPI راه اندازی کرد دیگه حرف نداره. هنوز فرصت نکردم تست کنم حتما سری بعدی که برد زدم روش کار میکنم شما هم اگر تونستی یه خبر بده.
                      سلام
                      شما با السی دی با spi راه اندازی کردی چقدر سرعتا بهتر از روش بیتی هست؟
                      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام من pic کار میکنم و دوستدارم مثل pic مستقیم با ریجیسترا کار کنم نه اینکه لایبرری اضافه کنم .در مورد ال سی دی شما نباید با spi کار کنی من با usart تو مد سنکرون استفاده میکنم که بیت ۹ ام میشه برا دیتا یا کامند البته با sam7xهم با spi راه انداختم چون ۹بیت ساپورته
                        برای stm هم مشکل نداره شما میتونی مستقیم از رجیسترها استفاده کنی ، وقتی از توابع استفاده میکنی یه سری پارامترها رو برای محکم کاری چک میکنه که شما بعد از راه اندازی با توابع بهتره با رجیسترها راه اندازی کنی، استفاده از usart سنکرون هم فکر خیلی خوبیه. منم فرصت شد حتما تستش میکن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8866 نمایش پست ها
                          سلام
                          شما با السی دی با spi راه اندازی کردی چقدر سرعتا بهتر از روش بیتی هست؟
                          سلام تقریبا ۲ برابر میشه سرعتم

دیدگاه

درایور السی دی تون چیه؟
                            و السیدی رو از کجا تهیه کردیت که پینهای مربوط به spi رو داره
                            امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

من خودم قبلا با السی دی n96 کار کردم با ایکسمگا و رم sd و یخورده اسمبلی تونستم یه نتیجه خوبی در رفرش و لود عکس بگیرم (چند سال پیش) بعد یه مشکلی برا خودم پیش اومد یمدت ازالکترونیک و برنامه نویسی دور بودم البته با stm32 هم اون موقع این ال سیدی و السیدی 4.3 اینچ و درایور ssd1963 رو راه ادنزی کرده بودم ولی دنبال یه میکرو با فرکانس بالاتر بودم که بعد مشکلی پیش اومد چند سالی رها کردم
                              اگه الان یه السیدی با درایور داخلی سرعت بالا و رابط spi پیدا کردی خبر بده
                              و همینطور یه فیلم از عملکرد اون السی دی که با stm راه اندازی کردی بذار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8866 نمایش پست ها
                                درایور السی دی تون چیه؟
                                و السیدی رو از کجا تهیه کردیت که پینهای مربوط به spi رو داره
                                سلام اینو از قطعات موبایل فروشی میخرم به اسم nokia1800
                                درایورش SPFD54124B هست
                                تو انجمن فایلاشو گذاشتم
                                کلا اگه کلاکش کمتر از 2MHz باشه نتیجه جالبی نخواهد داشت
                                من تحت لینوکس تونستم جواب خوبی بگیرم
                                البته با PIC32هم بسیار عالی جواب گرفتم :-D

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X