اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار STM32CubeMX چی هست و چجوری دانلود و آماده استفاده کنیم

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نرم افزار STM32CubeMX چی هست و چجوری دانلود و آماده استفاده کنیم

نوشته اصلی توسط azadmard نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    وقتتون بخیر و نیکی
    ممنون بابت نسبتی که به بنده دادید
    اما باید خدمت شما عرض کنم که بسیاری از این پست هارو قبلا هم دیده بودم
    و بازهم روی حرف قبلی خودم هستم
    بنده نگفتم اشاره نشده یا اینکه بهش پرداخته نشده
    و تشکر هم کردم از زحمات دوستان
    اما گفتم عموما جسته گریخته و نا منظم به این موضوع پرداخته شده
    بطور مثال همون پست حضرتعالی در مورد معرفی نرم افزارها که اینقدر شاخ و برگ پیدا کرد که بنده نوعی نفهمیدم آخرش چی رو باید با چی کار کنم
    بنده همیشه ممنون از دوستان بودم و هستم که زحمت می کشند و علمشون رو در اختیار دیگران قرار میدن
    و خواهشی هم که دارم این هست که یک مسئله رو حتما مشخصا چهارچوبش رو در پست ها مشخص کنند
    متاسفانه کلی توی پست ها سرچ میکنیم و آخرش میبینیم یا نیمه کاره مونده یا اینکه منحرف شده بحثش
    وگرنه کسی منکر زحمات دوستان نیست
    بلکه صحبت بر روی اینه که وقتی زحمت داره کشیده میشه بهتره طوری منظم باشه که خروجی در خورد زحمت فرد مورد نظر باشه
    از عزیزان حاضر در انجمن عذرخوهی میکنم بخاطر نوع صحبتم
    سلام. بنده هم باشما کاملا موافقم، من خودم درمورد موضوعی کلی در گوگل سرچ کردم و کل سایت eca روهم زیر و رو کردم، ولی بجایی نرسیدم، غافل از اینکه در همین eca کلی مطلب براش بود و دوستان لطف کردن و لینک دادن. یه سری از این لینک ها که مال سرور پیشین سایت بودن و باز نشدن، اونایی هم که باز شدن مطالب به قدری نامنظم بود که از خیرش گذشتم و خیلی ساده در سایت های خارجی پیدا کردم جوابمو.
    متاسفانه بعضی از قسمت های سایت در گوگل ایندکس نمیشه و بعضی از لینک ها هم مال سرور قبلی هستن و باز نمیشن.
    همچنین یک سری عناوین تاپیک ها به اشتباه توسط دوستان انتخاب میشن و عامل اصلی گمراه شدن هستش. بطور مثال یکی از عناوین اینه: «آموزش خواندن مقادیر خازن ها»
    بعد که بازش میکنی میبینی هیچ خبری از آموزش نیست و فقط یک سوال جزئی پرسیده شده که دوستانی هم پاسخ دادن و همینطور رها شده. حالا اگه کسی در گوگل این عنوان را سرچ کنه، متاسفانه وارد این تاپیک میشه و نتیجه نمیگیره و این یک نکته منفی برای سایت هستش. این مشکل میتونه با نظارت به مطالب حل بشه. همینجا از کسانی که علمشونو بدون منت به اشتراک میذارن تشکر میکنم.
    همچنین بنظرم باید تاپیک هایی که به نتیجه رسیدند از تاپیک هایی که فعلا به نتیجه نرسیدند جدا بشن. مثل خیلی از فوروم های خارجی. البته بنده قصد مقایسه ندارم، یک نکته مثبت در اونها دیدم که خیلی کمک کننده هست.
    ببخشید میدونم اینجا جای این مطالب نیست، ولی بعنوان کسی که همیشه در این سایت فعالیت میکردم و میکنم و افتخار هم میکنم که عضو کوچکی از جمعیت eca هستم، لازم دونستم به این موارد اشاره کنم.
    موفق باشید

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
    جدیدترین ویرایش توسط hamedtaran; ۰۵:۱۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰.
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

با سلام .
      من تماکارهای که در آموزشی که دوستمون Mehdi در cubemx دادن انجام دادن را تا جنریت انجام دادم و قتی جنریت میشه برای قسمتIDE خطا میده و چیزی تو پوشه IDE نیست . ممنون میشم اگه کمک کنید.
      با تشکر
      جدیدترین ویرایش توسط saeedkhosh; ۰۴:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۰۸.

دیدگاه

میشه یه عکس از اون ERROR بگیری ؟؟؟

دیدگاه

جدیدترین ویرایش توسط saeedkhosh; ۱۴:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۰۸.

دیدگاه

کامپایلر IAR رو درست نصب کردین؟ بدون مشکل ران میشه و توش میتونید کد بنویسید؟ ورژنش رو درست انتخاب میکنید؟ (متاسفانه من با keil کار میکنم و بیشتر از این نمیتونم کمک کنم)

دیدگاه

سلام به صورت پیشفرض یه ورژن توی برد هست RTOS من اومدم اپدیت کردم الان میخوام همون برنامه اول رو بریزم پیدا نکردم

دیدگاه

STM32CUBEMX قبلی رو کلا پا ک کن. اگه UNINSTALL هم نشد برو تو پوشه درایو C کلا دیلیتش کن بعد STM32CUBEMX جدید رو نصب کن خوب میشه
                *********************آموزش رزبری پای*********************
                از علاقمندان و دوستان عزیز دعوت میکنیم تا با همکاری هم یک آموزش پایه ای و منسجم جهت پیشرفت کار با این دسته از بردها داشته باشیم.
                با تشکر
                آدرس: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=90&t=139316

دیدگاه

سلام دوستان. کسی در مورد کنترل led rgb با stm32 اطلاعاتی داره؟

دیدگاه

با سلام .
                    پروژهای که نرم افزار cubemx میسازه ظاهرا در حالت پیشفرض از توابع هال استفاده میکنه .یه مقدار داخلش گشتم تونستم تنظیماتی پیدا کنم که پروژه رو بر اساس LLمیسازه .
                    میخواستم بپرسم تنظیماتی داره که پروژه رو بر اساس cmsis تولید کنه ؟

دیدگاه

سلام من بردشرکت نوآوران رو خریداری کردم داخل توضیحاتش متن زیر رو نوشته :
                      برد NSK117 یک برد آموزشی برای میکروکنترلر های ARM7 شرکت ATMEL می باشد. این برد حاوی تمامی اطلاعات لازم سخت افزار و نرم افزار بوده و توانایی ارزیابی و توسعه قابلیت های میکروکنترلر AT91SAM7S256 را دارا می باشد. این میکروکنترلر با سرعت 55 مگاهرتز کار می کند.

در این برد کار با بخش های پورت USB ، پورت سریال، ورودی آنالوگ ، نمایشگر LCD کاراکتری ، نمایشگرGLCD گرافیکی ، حافظه MMC ، حافظه EEPROM ، خروجی PWM بافرشده ، سنسور دما و ... را آموزش خواهید دید.

همچنین تمامی 32 پایه I/O میکروکنترلر در قسمتی از برد به همراه یک بخش نمونه سازی (Prototyping Area) در دسترس می باشند. تمامی بخشها دارای پروژه های عملی می باشند.
                      میخواستم ببینم اونجا که شما گفتید شماره آیسی فلان باید فلان چیز رو دانلود کنید من هر چی میگردم این آیسی رو نمیتونم پیدا کنم میشه راهنماییم کنید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirbahar77 نمایش پست ها
                        سلام من بردشرکت نوآوران رو خریداری کردم داخل توضیحاتش متن زیر رو نوشته :
                        برد NSK117 یک برد آموزشی برای میکروکنترلر های ARM7 شرکت ATMEL می باشد. این برد حاوی تمامی اطلاعات لازم سخت افزار و نرم افزار بوده و توانایی ارزیابی و توسعه قابلیت های میکروکنترلر AT91SAM7S256 را دارا می باشد. این میکروکنترلر با سرعت 55 مگاهرتز کار می کند.

در این برد کار با بخش های پورت USB ، پورت سریال، ورودی آنالوگ ، نمایشگر LCD کاراکتری ، نمایشگرGLCD گرافیکی ، حافظه MMC ، حافظه EEPROM ، خروجی PWM بافرشده ، سنسور دما و ... را آموزش خواهید دید.

همچنین تمامی 32 پایه I/O میکروکنترلر در قسمتی از برد به همراه یک بخش نمونه سازی (Prototyping Area) در دسترس می باشند. تمامی بخشها دارای پروژه های عملی می باشند.
                        میخواستم ببینم اونجا که شما گفتید شماره آیسی فلان باید فلان چیز رو دانلود کنید من هر چی میگردم این آیسی رو نمیتونم پیدا کنم میشه راهنماییم کنید ممنون
                        سلام
                        درست متوجه شدم؟ شما میخوایید میکروکنترلر
                        AT91SAM7S256 رو داخل نرم افزار cubeMX پیدا کنید؟؟
                        این نرم افزار صرفا مخصوص میکروکنترلرهای شرکت STM هستش و ساخته های دیگر شرکت ها رو نداره. دلیلش هم اینه که این نرم افزار رو خود شرکت STM توسعه داده. اگر من اشتباه منظور شما رو متوجه شدم، پیشاپیش عذر میخوام.

دیدگاه

امکان ریمپینگ پین ها با کیوب هست یا نه؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X