اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرم باپروگرامر کوچک ST-Link V2 ویژه میکروهای STM8 و STM32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در پروگرم باپروگرامر کوچک ST-Link V2 ویژه میکروهای STM8 و STM32

یکی از مشکلات پروگرمر قطعی کابل قهوه ای رنگ بود !!! که برطرف شد دوستان حتما چک کنند معمولا اشکالات از جایی هست که انتظار نمیره

دیدگاه

برای استفاده از پروگرامر ST-LINK چند نکته خیلی ساده رو رعایت کنین، اول کابل شیلد دار باش، دوم اگه کابل شیلد دار ندارین طول کابل رو کوتاه بگیرین سوم این پروگرامر کپی هست و در مدار داخلیش خبری از TVS دیود نیست پس حواستون باش اگه به برد ولتاژ بالا خواستین وصل کنین تغذیه میکرو رو از پروگرامر تامین نکنین، حواستونم باش دستتون روی پینها پروگرامر تخلیه الکتریکی نکنه. من چند تا از این پروگرامرها ازم سوخت نهایتا یه پروگرامر برا خودم زدم که دیگه خیالم راحت باش.
      SWD-SWIM-JTAG

دیدگاه

Re: پاسخ : مشکل در پروگرم باپروگرامر کوچک ST-Link V2 ویژه میکروهای STM8 و STM32

یروگرامر من شبیه یروگرامر hiflier80 است نه شبیه ASHIT AXAR
        منم مشکلات ASHIT AXAR رو دارم. بعد از وصل این پروگرامر به برد آموزشی، دیگه هیچی ارتباطی با میکرو نمیشه برقرار کرد.
        جدیدترین ویرایش توسط hogo20; ۲۳:۰۲ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸.

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : مشکل در پروگرم باپروگرامر کوچک ST-Link V2 ویژه میکروهای STM8 و STM32

نوشته اصلی توسط hogo20 نمایش پست ها
          منم مشکلات ASHIT AXAR رو دارم. خدا کنه بردم آموزشی st arm که از eca با قیمت 235 تهیه کرده ام صدمه ندیده باشه/ چون بعد از وصل این به برد آموزشی دیگه هیچی ارتباطی با میکرو نمیشه برقرار کرد.
          ASHIT AXAR با پروگرامرش مشکلی نداره
          بیشتر درباره مشکلتون توضیح بدید یا اگه شد تصویر قرار بدین تا بهتر راهنمایی کنیم
          قبل از اون میتونستید با میکرو ارتباط بگیرید ؟ چگونه
          If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : مشکل در پروگرم باپروگرامر کوچک ST-Link V2 ویژه میکروهای STM8 و STM32

سلام
            پروگرامر st-link v2 (گرونتره..) رو تهیه کردم به همراه مینی برد stm32f103c8t6
            نرم افزار stm32 st link utility و درایور های مربوطه را دانلود و نصب کردم و در device manager شناسایی شده.
            boot0 مینی برد رو هم یک کرده...( البته با 0 هم امتحان کردم فرقی نداشت)
            موقع اتصال پروگرامر با نرم افزار وقتی مد under reset رو انتخاب میکنم و ریست رو برد رو فشار میدم خطای communication error رو میده و ارتباط با برد برقرار نمیشه.
            اشکال کار کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خب مجبوری ریست رو فشار بدی و نگه داری؟
              پین بوت مهم نیست ولی در حالت عادی swd اون رو به راحتی باید بشناسه مگر اینکه مورد دیگه ای هم داشته باشه چون f103zet6 یه پین برای انتخاب swd و jtag داشت فکر کنم. اما برای این مدل باید دقیق بررسی کنید.
              چرا ناراحتی پاتریک!
              + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
              - از دیدنش ناراحت شدی؟
              + نه
              پس چی ناراحتت کرده
              + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
              ------------------------------------------------------------------------------------------------------
              تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
              ------------------------------------------------------------------------------------------------------
              محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arm. نمایش پست ها
                سلام
                پروگرامر st-link v2 (گرونتره..) رو تهیه کردم به همراه مینی برد stm32f103c8t6
                نرم افزار stm32 st link utility و درایور های مربوطه را دانلود و نصب کردم و در device manager شناسایی شده.
                boot0 مینی برد رو هم یک کرده...( البته با 0 هم امتحان کردم فرقی نداشت)
                موقع اتصال پروگرامر با نرم افزار وقتی مد under reset رو انتخاب میکنم و ریست رو برد رو فشار میدم خطای communication error رو میده و ارتباط با برد برقرار نمیشه.
                اشکال کار کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                رو میکرو داتا هست احتمالا با ست کردن بوت لودر پین اگر ریست کنی و تو کد جدید برنامه کامپایل شدت دو پین جی تگ رو فعال ست کنی دیگه بدون پین بوت لودر ست کردن با میکروت میتونی کار کنی . مشکلت احتمال 90 درصد اینه

دیدگاه

سلام دوستان گلمچون خودم رو دو ساعت الاف کرد از تغذیه تا مسیر تا روغن فلکس روی برد تا مقاومت روی ریست و swim و کریستال رو چک کردم ...در نهایت دلیل پروگرام نشدن خازن vddcap بود که 1میکرو smd گذاشته بودم که جواب نمیداد که 10میکرو کردم حل شد...موفق باشید
                  هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

سلام به همه اساتید
                    من یک پروگرمر st-link v2 خریدم و یک بار هم یک میکرو پروگرم کردم اما دوباره که خواستم برنامه را پروگرم کنم دیگه شناسایی نشد
                    با همچین خطایی تو ویندوز مواجح شدم لطفا راهنمایی کنید
                    usb device not recognized
                    the last usb device you conected to this computer malfunctioned , and windows dose not recognize it .
                    تو دیوایس منیجر شناسایی نشده بود که هر کاری کردم شناسایی نشد . ویندوزمم 10 هست

دیدگاه

سلام بهمگی دوستان پروگرمرtnm5000 از هر ای سی ساپورت میکنه یا نیاز به پروگرامر های دیگه هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X