اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در نام گذاری stm 32f103 سه حرف آخر مخفف چه کلماتی هستند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در نام گذاری stm 32f103 سه حرف آخر مخفف چه کلماتی هستند

سلام دوستان
    STM32F103RBT6
    STM32F103VET6
    STM32F103CBT6
    STM32F103ZCT6
    STM32F103VCT6
    STM32F103ZET6
    تفاوت سری های بالا در چیست؟
    و یک مشکل دیگر این که چرا در زمینه ی میکرو کنترلر ارم arm مطالب اینقدر به همر ریخته ، ناقص ، سر بسته، راهنمایی ها اینقدر گمراه کننده و ... هست ؟! واقعا مشکل کجاست ؟ !
    مشکل پیچیده بودن و گسترده بودن هست یا شررکت های تولید کننده از قصد مسایل رو پیچیده می کنند !! یا بیسواد بودن مولفین بیشتر کتاب ها یا من !
    به نظرم کسانی که توو این حرفه استادند فقط ماهی میدن -روش ماهی گیری رو یاد نمی دن
    lpc1768
    at91sam7s64
    stm32f103ret6
    lpc2138
    at91sam7x256
    lpc2368
    درباره ی میکرو های بالا کلی مطلب تو اینترنت هست و کلی مطلب هم دانلود کردم حتی کلی هم هزینه کردم و هدر چند تا رو ساختم چند تا کتاب گرفتم . هر کتاب - یک میکرو و یک نرم افزاربا یک ورژن خاص !!! هنوز یک مرجع درست و حسابی نتونستم پیدا کنم ! این قضیه در avr و pic فرق می کرد کافی بود بری دیتاشیت میکرو را دانلود کنی همه ی توضیحات کامل تو ااون دیتاشیت بود. حسابی... گیج شدم !!!
    جدیدترین ویرایش توسط antipa; ۰۰:۰۲ ۱۳۹۶/۰۱/۱۱.

پاسخ : در نام گذاری stm 32f103 سه حرف آخر مخفف چه کلماتی هستند

وقت بخیر

تفاوت سری های مطرح شده در سایز رام و فلاش و نوع پکیج پایه ها و تعداد پایه هاست ! اگر مطالع وسیعی دارید بایستی جدول پروسسورهای شرکت اس تی رو میدیدی که معرفی کرده !!
    اشکال کار برای شما در انتخاب همه کنتروللرها برای مطالعه است بنابر این حجم اطلاعات و تنوع آن بالا میرود !! پیشنهاد میکنم بجای اتهام بیسوادی به مولف و غیره !! یک نوع پروسسور رو انتخاب و فقط روی همون مطالعه و فعالیت کنید !!

دیدگاه

نه دوست عزیر مطالب زیاد به هم ریخته نیستن !
      با عرض معذرت باید بگم شما کم دقت هستین!
      اولا برای یادگیری آرم از هر خانواده یه مرجع لازمه مثلا برای NXP پردازنده LPC1768 یا حتی LPC1343 چون یکی رو که یاد بگیری بقیه رو هم خود به خود با یکم تمرین یاد میگیری
      مثلا برای 1768 داریم :
      LPC_UART0->THR
      که معادلش برای 2103 میشه :
      U0THR
      یعنی فقط تفاوت رجیستری دارین ولی تفاوت ساختار برنامه نویسی ندارین بنابراین بهترین مرجع یوزرمنوال پردازنده ها هست که برای راه اندازی هربخش همه چی رو کامل توضیح داده
      البته کتابخونه ها هم هستند
      بهترین نرم افزار هم برای برنامه نویسی که از اکثر پردازنده ها پشتیبانی میکنه هم Keil هست که من از ورژن 4.8 استفاده میکنم و مشکلی هم نداره
      موفق باشی
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

مبنای نام گذاری محصولات شرکت ST
        [IMG][/IMG]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط k.jafarzade نمایش پست ها
          مبنای نام گذاری محصولات شرکت ST
          مهندس کارتون خیلی درسته ..... ممنون از راهنمایی تو ن جوابمو کامل (در اصل یک چیزی اون ورتر !) گرفتم
          یک چیزی شبه به این برای خانواده های دیگر هم اگه موجود باشه عالی میشه
          فرم نام گذاری شرکت های (nxp و atml و...) که به صورت فلوچارتی باشد - ازتون خواهش کنم اطلاعاتتون رو به اشتراک بزارین . ممنون
          جدیدترین ویرایش توسط antipa; ۲۳:۵۶ ۱۳۹۶/۰۱/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X