اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه ساز مدارهای آنالوگ ( تحت جاوا )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه ساز مدارهای آنالوگ ( تحت جاوا )

سلام به همه دوستان ، توی این تاپیک میخوام یه نرم افزار سیمولاتور یا همون شبیه ساز رو بهتون معرفی کنم که خیلی کم حجمه ولی فوق العاده آموزشیه!!! من خودم باهاش اسیلاتور های طراحی خودم رو شبیه سازی کردم و خیلی خوب هم کار کردن ، در حالی که با نرم افزار مفصل و حجیم پروتئوس ، امکان شبیه سازی همون مدارها برام وجود نداشت !
    به یک نمونه مدار شبیه سازی شده با این برنامه ، دقت کنید !

این یه اسیلاتور کولپیتسه که با این نرم افزار ، خیلی عالی ، شبیه سازی شده! این نرم افزار با فرمت جاره و با برنامه جاوا open with میشه. برای اونایی که میخوان الکترونیک یاد بگیرن خیلی میتونه مفید باشه حتی برای حرفه ای ها هم باید جالب باشه!!!

برای دانلود نرم افزار به این آدرس برید! http://www.kit.blogsky.com/1389/11/03/post-17/

موفق باشید!

اضافه شده در تاریخ :
    این نرم افزار رو برای هر کی که میخواد الکترونیک رو بفهمه توصیه میکنم ، مدارهای آموزشی توش هم خیلی مفیده.
    :bye

پاسخ : شبیه ساز مدارهای آنالوگ ( تحت جاوا )

سلام ممنون از نرم افزار خوبی که معرفی کردید
    من نتونستم این نرم افزار را باز کنم ، java هم نصب کردم ولی نمی دونم چطوری باید با java بازش کنم یکمی توضیح می دهید در این مورد
    I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
      سلام ممنون از نرم افزار خوبی که معرفی کردید
      من نتونستم این نرم افزار را باز کنم ، java هم نصب کردم ولی نمی دونم چطوری باید با java بازش کنم یکمی توضیح می دهید در این مورد
      سلام ؛ قابل شما رو نداشت.

وقتی فایل RAR رو دانلود کردید ، بازش کردید ؛ توی فولدر اون چندین فایل HTML هست که فایلهای متفرقه هستن و کاری بهشون نداریم ؛ فایلهای اصلی اینان...

روی فایل circuit.jar کلیک راست کن و بعد گزینه Open with و بعدش Choose Program رو بزن ؛ بعد از باز شدن پنجره مربوطه ، دکمه Browse رو بزن و به مسیری که Java رو نصب کردی برو ؛ بعد از وارد شدن به پوشه JAVA و jre6 ، وارد پوشه bin میشی و بعد از اون ، فایل اجرایی java.exe رو انتخاب میکنی!
      بعد از تموم شدن این مراحل تیک Always رو برای اینکه همیشه فایلمون با این برنامه java.exe باز بشه میذاری و بعد دکمه OK رو میزنی.

دیگه اگه باز نشد نمیدونم عیبش از کجاست! :mrgreen:

دیدگاه

سلام
        اقا مهدی من این کارها را که گفته بودید انجام داد بودم تازه یکبار دیگه یک ورژن دیگه از جاوا هم دانلود کردم ولی یک صفحه cmd سریع اجرا می شه و بسته می شه :eek: :eek:
        ویندوز شما چیه ؟؟سون؟؟؟ یا XP???

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

سلام آقا مهدی
          من هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده و نتونستم برنامه رو اجرا کنم.
          تمام مراحلی که گفتید رو انجام دادم ولی باز هم نشد و همون صفحه cmd که دوستمون گفتن باز میشه و میره.
          مشکل از کجاست؟؟؟؟ :eek:

دیدگاه

سلام
            اقا مهدی من این کارها را که گفته بودید انجام داد بودم تازه یکبار دیگه یک ورژن دیگه از جاوا هم دانلود کردم ولی یک صفحه cmd سریع اجرا می شه و بسته می شه :eek: :eek:
            ویندوز شما چیه ؟؟سون؟؟؟ یا XP???
            نوشته اصلی توسط nadiro
            سلام آقا مهدی
            من هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده و نتونستم برنامه رو اجرا کنم.
            تمام مراحلی که گفتید رو انجام دادم ولی باز هم نشد و همون صفحه cmd که دوستمون گفتن باز میشه و میره.
            مشکل از کجاست؟؟؟؟ :eek:

من ویندوزم XP هستش و از ورژن 6 جاوا استفاده میکنم ! که میتونید از اینجا دانلود کنید؛

واقعیتش نمیدونم اشکال میتونه از کجا باشه ؟! باید از یه متخصص نرم افزار سوال کرد!

ولی پیگیر باشید ؛ برنامهآ‌ی خیلی خوبیه از دست ندیدش!

به هر حال ؛ اگه روش حل مشکل رو فهمیدید ؛ همینجا مطرح کنید!

با سپاس...

پی نوشت : ببینید این لینک توی مرورگرتون باز میشه؟! ( نرم افزاری که معرفی کردم به صورت آنلاینه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی

من ویندوزم XP هستش و از ورژن 6 جاوا استفاده میکنم ! که میتونید از اینجا دانلود کنید؛

واقعیتش نمیدونم اشکال میتونه از کجا باشه ؟! باید از یه متخصص نرم افزار سوال کرد!

ولی پیگیر باشید ؛ برنامهآ‌ی خیلی خوبیه از دست ندیدش!

به هر حال ؛ اگه روش حل مشکل رو فهمیدید ؛ همینجا مطرح کنید!

با سپاس...

پی نوشت : ببینید این لینک توی مرورگرتون باز میشه؟! ( نرم افزاری که معرفی کردم به صورت آنلاینه)
              سلام
              بله من که همیشه پیگیر هستم الانم پی گیری کردم فهمیدم توی SEVEN کار نمی کنه ، روی XP نصب کردم مشکلی نداشت
              ولی به یک مشکل جدید خوردم من مدار کشیدم ولی نمی دونم چطوری باید RUN کنمش نمی تونم شکل موج و حرکت الکترون ها را ببینم اقا مهدی لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام
                بله من که همیشه پیگیر هستم الانم پی گیری کردم فهمیدم توی SEVEN کار نمی کنه ، روی XP نصب کردم مشکلی نداشت
                ولی به یک مشکل جدید خوردم من مدار کشیدم ولی نمی دونم چطوری باید RUN کنمش نمی تونم شکل موج و حرکت الکترون ها را ببینم اقا مهدی لطفا راهنمایی کنید
                سلام ؛ خوبه که پیگیر هستید.

این فیلم رو براتون گرفتم ؛ ببینید ...

اینم یه مثال دیگه برای جذابیت بیشتر ؛ یه اسیلاتور با اپ امپ!...

دیدگاه

روی 7 به خوبی جواب میده
                  من روی ویندوز 64 بیتی نصب کردم. جاوا ورژن 7 پدیت 9 (هر دو ورژن 64 و 32 بیتی) رو نصب کردم و بدون هیچ مشکلی تونستم برنامهآ‌رو باز کنم

دیدگاه

باسلام
                    با کسب اجازه از اقای مشرقی عزیز

این لینک نرم افزار جاوا که بر روی 7 هم جواب میده
                    http://www.bojnourdonline.com/category/utilities/321-Java-SE-Runtime-Environment
                    یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

من رو ویندوز 8 64 بیت نصب کردم و اجرا شد بدون مشکل

دیدگاه

دوستان دوباره سلام
                        من قبلا این نرم افزارو رو ویندوز 7 نصب کرده بودم و مشکلش حل شده بود ولی الان چندوقتی هست که ویندوز رو عوض کردم 8 نصب کردم(32 بیتی)،
                        نرم افزار جاوا ورژن 6 و 7 رو هم نصب کردم حالا که نرم افزار circuit simulator رو باز می کنم منوی Circuit غیرفعاله و وقتی مدار رو می کشم جریان الکترون هارو نشون نمیده :angry:
                        به نظرتون مشکل از کجاست؟ :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nadiro
                          دوستان دوباره سلام
                          من قبلا این نرم افزارو رو ویندوز 7 نصب کرده بودم و مشکلش حل شده بود ولی الان چندوقتی هست که ویندوز رو عوض کردم 8 نصب کردم(32 بیتی)،
                          نرم افزار جاوا ورژن 6 و 7 رو هم نصب کردم حالا که نرم افزار circuit simulator رو باز می کنم منوی Circuit غیرفعاله و وقتی مدار رو می کشم جریان الکترون هارو نشون نمیده :angry:
                          به نظرتون مشکل از کجاست؟ :cry2:
                          سلام بر شما

احتمال داره اشکال از همون برنامه جاوا باشه ؛ کلاً این برنامه یه وقتایی اذیت میکنه :cry:

امیدوارم دوستان دیگه هم نظر بدن :nerd:

دیدگاه

من این نرم افزارو میخواااااااااااااام :cry2: :cry2: :cry2:
                            چیکار باید بکنم تا برنامه درست اجرا بشه؟ کمـــــــــک :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nadiro
                              من این نرم افزارو میخواااااااااااااام :cry2: :cry2: :cry2:
                              چیکار باید بکنم تا برنامه درست اجرا بشه؟ کمـــــــــک :cry:
                              منم یه بار جاوا 64 بیتی ورژن 7 رو توی سون نصب کردم ؛ دیدم برنامه رو باز نمیکنه هرچی تلاش کردم نشد

بعد به ذهنم رسید که ...

جاوا رو پاک کردم و با برنامه بهینه ساز TuneUp Utilities معایب ویندوز رو گرفتم و دوباره جاوا نصب کردم ؛ بعدش به خوبی سیمولاتور اجرا شد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X