اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل مخازن با lab view

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل مخازن با lab view

دقیقا بگو می خای چکار کنی . مرحله به مرحله
    انجمن LABVIEW
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
    اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

با سلام دوست عزیز

من می خوام سطح مایع مخازن رو کنترل کنم که اگه از یه حدی کمتر شد ورودی مخزن فعال بشه و اگر بیشتر شد ورودی خاموش بشه .حال می خوام سطح مایع داخل مخزن را عینن در مانیتورینگ ببینم مثلا اگر10 cm مخزن مایع دارد عینن در مانیتورینگم10cmدرج شود و دما نیز فقط مانیتورینگ شود .
      اگه بتونی کمکم کنی ازت خیلی خیلی متشکر می شم._(البته step to step)
      بیهوده متاز
      مقصدمان خاک است

دیدگاه

:nerd:سلام
        من فکر می کنم بتونم کمکت کنم
        شما سنسورهات رو اگز معرفی کنی من می تونم برنامش رو یا برات بنویسیم یا بهت کمک کنم
        من خودم Labview تدریس می کنم
        شما یه سنسور سطح سنج رو به من با جزئیات معرفی کن من برنامش رو کمکت می کنم
        شما یه demo در ابعاد کوچک می خوای بسازی .درسته؟
        ابعاد این demo چقدره ؟ برنامش کار خاصی نداره . فقط یک سنسور خوب برای سنجش سطح به من معرفی کن تا راهنماییت کنم.
        فعلاً

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه که کمکم کنی ازت یه دنیا ممنونم
          بله به صورت یک برد سخت افزاری می باشه
          می خواستم از ماژول آلتراسونیک srf02استفاده کنم اما با مشکل زاویه روبرو شدم چو زاویه اش 60 درجه که ابعائ مخزنم اگه اشتباه نکنم چیزی حدود 43 cmقطر کف , 40 cmهم ارتفاع مخزنم می شه که قطر مخزن نسبت به ارتفاعش زیاد می شه حالا باید ما|ولم را عوض کنم . شما نظری در این مورد ندارید ؟
          با تشکر
          بیهوده متاز
          مقصدمان خاک است

دیدگاه

سلام
            آقا یعقوب پس کجایی ما منتظر شما هستیمو؟ :angry: :angry: :angry: :read:
            بیهوده متاز
            مقصدمان خاک است

دیدگاه

سلام عزیر من تازه این تایپیک رو خوندم. در مورد پروژتون می خواستم بگم که این کار به راحتی با مانیتورینگ و کنترل نرم افزار LabVIEW عملی هستش. من خودم پروژه صنعتی و همچنین دانشجویی با لب ویو انجام دادم و تا حالا هیچوقت کارم با لب ویو به مشکل برنخورده و از هیچ نظری کمبود نداشته. اما انجام دادن پروژه به این روش که یکی بیاد یه چیزی بنویسه و شما انجام بدی ببخشیدا ولی بچه بازیه :NO:. حالا اگه هنوز پروژت انجام ندادی بگو ببینم تا کجا پیش رفتی
              LabVIEW, programming like it should be

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esf-optic
                سلام عزیر من تازه این تایپیک رو خوندم. در مورد پروژتون می خواستم بگم که این کار به راحتی با مانیتورینگ و کنترل نرم افزار LabVIEW عملی هستش. من خودم پروژه صنعتی و همچنین دانشجویی با لب ویو انجام دادم و تا حالا هیچوقت کارم با لب ویو به مشکل برنخورده و از هیچ نظری کمبود نداشته. اما انجام دادن پروژه به این روش که یکی بیاد یه چیزی بنویسه و شما انجام بدی ببخشیدا ولی بچه بازیه :NO:. حالا اگه هنوز پروژت انجام ندادی بگو ببینم تا کجا پیش رفتی
                سلام دوست عزیز قبول دارم حرفتو . اما یو می گی چکار کنم و از کجا شروع کنم .
                بیهوده متاز
                مقصدمان خاک است

دیدگاه

با سلام
                  به نظر دوستان بهترین سنسور برای کنترل سطح مایع یک دمو آزمایشی به صورت پیوسته ،چیست و چه سنسوری را پیشنهاد می کنید.؟ باتشکر :agree:
                  بیهوده متاز
                  مقصدمان خاک است

دیدگاه

اقای nex2004 خیلی ممنون میشم مقاله مربوط به ارتباط میکرو و labviwe رو که گفتی قرار بدی مطمئنا برای خیلی ها مفیده. :applause:
                    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasol-m
                      با سلام
                      به نظر دوستان بهترین سنسور برای کنترل سطح مایع یک دمو آزمایشی به صورت پیوسته ،چیست و چه سنسوری را پیشنهاد می کنید.؟ باتشکر :agree:
                      سلام
                      سنسور level سنج بهترین گزینه هستش و اساس کارش اینه که میاد فشار درون یک مخزن رو اندازه میگیره و تبدیل به درصد % میکنه خروجیش 4 تا 20 میلی امپر هستش در ضمن صنعتی هستش . از نوع خروجی 0 تا 10 ولتش هم گیر میاد . خروجی رو می تونی با یک ad7715 به دیجیتال تبدیل کنی و مقدار رو ازطریق سریال rs232 یا usb به کامپیوتر بفرستی و با labview پردازش کنی
                      انجمن LABVIEW

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
                        اقای nex2004 خیلی ممنون میشم مقاله مربوط به ارتباط میکرو و labviwe رو که گفتی قرار بدی مطمئنا برای خیلی ها مفیده. :applause:
                        سلام
                        چشم به زودی امادش میکنم
                        انجمن LABVIEW

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rasol-m
                          با سلام
                          دوست عزیز ، پروژه به نتیجه رسید؟
                          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                          // - - - - - - - - - -
                          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                          // - - - - - - - - - -
                          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                            شما میتونید دما و ارتفاع مایع رو بخونید توسط یه میکرو و بفرستید رو پورت سریال .لینک زیر برای ارتباط با پورت سریال مفیده
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80273.0
                            سنسوره دمایی که راحت به میکرو وصل میشه اگه زیر صفر ندارید lm35 اگه دارید lm335
                            برای سطح سنج هم ماژولهای اولتراسونیک باید استفاده کنید.البته میشه از سنسورهای فشار و تبدیل فشار بر سطح به لیتر هم میتونید استفاده کنید.
                            حالا هر طور که میخوایید.
                            ولی اگه هیچ تجربه ای ندارید یه کم کارتون سخته ولی غیر ممکن نیست چون پروژه خیلی ساده ای هستش.
                            اگه زیاد حرفه ای نیست پروژه و فقط یه سطح سنج معمولیه میتونید حتی با یه میکرو و ال سی دی هم تمومش کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X