اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره سازی اطلاعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره سازی اطلاعات

سلام، چطوری میشه یه عددو که تو لویو بدست اومده رو طوری ذخیره کرد که پس از خاموش و روشن شدن کامپیوتر همان عدد بر روی لویو نمایش داده شود.
    اول توجه کنید که میخوام عدد ثبت بشه نه شکل موج یا استرینگ و دوم اینکه میخوام توسط تابع های موجود این کارو بکنم نه گزینه ای که داخل edit قرار داره.

پاسخ : ذخیره سازی اطلاعات

شما باید موقع بستن برنامه عدد رو روی فایل ذخیره کنید و موقع اجرای برنامه هم اول اون عدد رو لود کنید
    مهم نیست که شما عدد رو بصورت باینری (یا بقول خودتون همون عدد) یا استرینگ ذخیره کنید چون توابع مورد نیازتون برای تبدیل آمادست. اگه بصورت استرینگ ذخیره بشه خودتون بصورت چشمی مثلا با notepad هم میتونید از صحت ذخیره مطلع بشید.
    اما برای کار با فایل ها یه سری تابع در قسمت FILE I/O هست که فکر میکنم مثالهای لب ویو هم بتونه کمک کنه
    طریقه انجام کار هم اینطوریه که : در ایتدای برنامه با تابع NEW FILE فایل رو باز کن و مثلا با read from file اونو بخون . آخر برنامه هم با write to file توش بنویس و بعد با close file فایلو ببند

دیدگاه

با سلام به همه ی دوستان
      راستش منم این مشکل رو دارم یعنی میخوام یه عددی که تو یه حلقه داره بهش اضافه میشه رو هر وقت که لب ویو بسته شد توی فایلی save بشه و هر وقت که لب ویو باز شد دوباره همون عدد رو بخونه و عملیلت رو ادامه بده
      من از write to spreadsheet file استفاده کردم و عدد رو اول به صورت استرینگ دراوردم و بعد در فایل اکسل ذخیره کردم تا اینجا مشکلی ندارم .
      مشکل من توی برداشتن اطلاعات به صورت استرینگ (چون اطلاعات دریافتی از قسمت read به صورت ارایه می باشد که ذخیره شده است ) و جایگذاری اون به جای صفر numeric هست که عملیلت بطور صحیح به کار خود ادامه بدهد .
      ممنون میشم اگه کمکم کنید ( لطفا توضیح بدید چون من ناشیم) :cry:

دیدگاه

کاملترین منبع یادگیری لب ویو هلپ و مثالهای اونه. از منوی help گزینه find example رو انتخاب کن و بعد گزینه search . توش بنویسید files یا spreadsheet و حالشو ببرید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X