اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در ارتباط سریال با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در ارتباط سریال با میکرو

سلام
    از دوستان کسی میدونه که چطوری میشه در ارسال اطلاعات از لب ویو به میکرو بصورت سریال طوری برنامه رو نوشت که فقط با تغییر مثلا یک کنترل اطلاعات ارسال بشه و بعد منتظر بمونه تا دوباره اگر کنترل تغییر کرد اطلاعات ارسال بشه مشکل اینجاست که در حالت معمول با تنظیم پورت سریال در لب ویو اطلاعات به صورت دائم ارسال میشن و این کار باعث میشه میکرو کنترلر دائما وقفه بخوره برای چک کردن اطلاعات. و اگر برنامه میکرو کمی پیچیده باشه به مشکل میخوره این کار .
    در ضمن نمیخوام که یک کلید باشه تا اگر کنترل رو تغغیر دادم با زدن اون کلید اطلاعات ارسال بشه میخوام بصورت اتومات خودش با هر تغییری که در کنترل ها ایجاد شد ارسال بشه.
    یه مثال میزنم فرض کنید یک ولوم رو front panal هست که با تغییر این ولوم قرراه سرعت موتور dc کنترل بشه یا یکسری متن که قرراره از لب ویو روی lcd نمایش داده بشه که این متن هر از گاهی تغییر میکنه.
    ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.

پاسخ : سوال در ارتباط سریال با میکرو

شما باید از حلقه event استفاده کنی

دیدگاه

سلام
      چطوری باید استفاده کنم مثالی داری که ببینم یا اینکه یکم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.

دیدگاه

راه اصولیش همونطور که دوستمون گفتند استفاده از ساختار event و فعال کردن وقفه value change برای اون کنترله

دیدگاه

سلام
          این کار رو هم کردم باز هم همون مشکل وجود داره با تغییر مقدار یک کنترل اطلاعات دائما روی پورت ارسال میشه

دیدگاه

مطمئنم که اینکار رو درست انجام ندادی!

دیدگاه

برنامت رو بفرست بیاد

دیدگاه

سلام دوستان
                امکان داره شما یه مثال بزارید تا ببینم به چه شکل باید عمل کنم ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X