اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولباکس و تابع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولباکس و تابع

سلام
    1)تولباکس متلب چی هست؟توش چی هست؟چیو نشون میده؟اتولباکسهای متلب در حال اضافه شدن هستند که میگید تو مسیر متلب اونا رو(از جایی که گرفتیم)کپی کنیم؟
    2)تو یک برنامه ای از یه function باید استفاده بشه،حالا این function رو داخل همون M-file برنامه اصلی باید تعریف کنم؟یا یک M-file که مخصوص function هست؟(چون اسم فایل باید با اسم تابع یکی باشه)
    اگر پاسختون،2تا m-file مجزا،هست،چجوری این دو تا رو به هم ربط بدم؟
    3)خیلی از راهنمایی ها رو میگید ازHELP متلب پیدا کنیم .مثلا من در مورد mfcc درhelp مینویسم علت اینکه چیزی پیدا نمیکنه چی هست؟
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

پاسخ : تولباکس و تابع

تولباکس (بطور کلی برای متلب یا هر نرم افزار دیگه ای) یکسری توابع آماده (و احیانا GUI) برای انجام کارهای خاص هست مثلا تولباکس پردازش تصویر کارهای عمومی (و گاهی پیشرفته)مرتبط با پردازش تصویر رو انجام میده
    برای نوشتن تابع هم میتونید از mfile function استفاده کنید یه m file که همنام تابعیه که توش تعریف شده (البته فکر کنم روشهای دیگه ای هم برای تعریف تابع باشه)

دیدگاه

سلام
      نوشته اصلی توسط hasting_m
      2)تو یک برنامه ای از یه function باید استفاده بشه،حالا این function رو داخل همون M-file برنامه اصلی باید تعریف کنم؟یا یک M-file که مخصوص function هست؟(چون اسم فایل باید با اسم تابع یکی باشه)
      عذر میخوام اصلاح میکنم(با تشکر از هادی):
      میشه function رو تو همون M-file اصلی و در پایین ترین قسمت تعریف کرد. (ولی قبلش باید M-file اصلی رو به شکل یک تابع درآورد.) مثال:
      کد:
      function y = mainfun(x)
      y = fun1(x);
      end
      function y = fun1(x)
      y = fun2(x);
      end
      function y = fun2(x)
      y = x;
      end
      در مثال بالا نام فایل باید mainfun باشد.
      و همچنین میشه تابع رو در یک M-file سوا همنام با تابع تعریف کرد
      فرق این دو روش اینه که در اولی تابع فقط در m-file اصلی قابل فراخوانیه ولی در روش دوم میتونید تابع رو از هر m-file دیگه ای هم فراخوانی کنید.

دیدگاه

function رو نمیشه داخل script (در یک فایل) تعریف کرد، ولی میشه در یک function هر تعداد function دیگه تعریف کرد.
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
          function رو نمیشه داخل script (در یک فایل) تعریف کرد، ولی میشه در یک function هر تعداد function دیگه تعریف کرد.
          سلام.پس نفر قبلی اشتباه گفته؟
          ببخشید این سوالو فقط باید شما آقای هادی که درجریانی، جواب بدی.تو همون فایل گزارشت صفحه45فایل،برنامه تابع melfilter رو گفتی.من دقیقا همونو مینویسم به اضافه ی مقدار که به L,N دادم +دستور خواندن فایل صوتی.اما خطا میده (حتی داخل M-file به خود تابع خطا میگیره)
          در صفحه ی command خطاش اینه:
          ??? Error: File: M.m Line: 2 Column: 1
          Function definitions are not permitted in this context
          این یعنی چی؟

دیدگاه

سلام. پست من، تکمیل پست قبلی بوده.
            خطای برنامه شما از همونجاست یعنی داخل Script میخوای function تعریف کنی که مجاز نیست.
            منظور از script فایل با پسوند m. که تابع نیست.
            لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BlueApple
              میشه function رو تو همون M-file اصلی و در پایین ترین قسمت تعریف کرد. (ولی قبلش باید M-file اصلی رو به شکل یک تابع درآورد.)
              فرق این دو روش اینه که در اولی تابع فقط در m-file اصلی قابل فراخوانیه ولی در روش دوم میتونید تابع رو از هر m-file دیگه ای هم فراخوانی کنید.
              1)پس اگر تابع را داخل M-file اصلی تعریف کنیم، باید M-file اصلی از نوع function ایجاد شده باشد؟
              2)وقتی تابع را جدا از برنامه اصلی تعریف کردم،برای اجرای برنامه اصلی که از تابع(تابع در M-file دیگری هست،)استفاده شده،باید هر دوفایل را باز کنم؟یا فقط با ایجاد function ،در متلب قرار میگیرد و بدون باز کردن فانکشن میتوان از آن استفاده نمود؟
              3)پسوند ذخیره در حالت ایجاد function چیست؟من FILE-NEW-FUNCTION که درست میکنم پسوندش همون m. هست .چرا؟

دیدگاه

1- بله، مشابه مثالی که ذکر کرده ام
                2- برای فراخوانی یک فانکشن در یک برنامه اصلی، نیازی نیست که اون فانکشن رو هم باز کنین.
                3- پسوندش فانکشن هم m. هست. علتش رو نمیدونم.( ولی کلا فرق زیادی بین یک فانکشن و یک m-file نیست. شیوه کد نویسی که یکسانه، فقط فانکشن یک خط اضافه در بالاش داره و شیوه فراخوانیش هم متفاوته)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BlueApple
                  سلامعذر میخوام اصلاح میکنم(با تشکر از هادی):
                  میشه function رو تو همون M-file اصلی و در پایین ترین قسمت تعریف کرد. (ولی قبلش باید M-file اصلی رو به شکل یک تابع درآورد.) مثال:
                  کد:
                  function y = mainfun(x)
                  y = fun1(x);
                  end
                  function y = fun1(x)
                  y = fun2(x);
                  end
                  function y = fun2(x)
                  y = x;
                  end
                  در مثال بالا نام فایل باید mainfun باشد.
                  الان اینجا تو مثالی که گفتی چند تا تابع دیگه هم تو برنامه اصلی آوردی.
                  یعنی تو برنامه اصلی باید نام برنامه،با اولین تابع یکی باشه؟تابع های بعدی که گفتی چی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hasting_m
                    الان اینجا تو مثالی که گفتی چند تا تابع دیگه هم تو برنامه اصلی آوردی.
                    یعنی تو برنامه اصلی باید نام برنامه،با اولین تابع یکی باشه؟تابع های بعدی که گفتی چی؟
                    بله نام برنامه باید با نام اولین تابع یکی باشه.
                    تابعهای بعدی نامهای دلخواهی دارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X