اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با ROM و 7-segment شیفتی در Proteus:

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با ROM و 7-segment شیفتی در Proteus:

سلام.
    من یه قفل الکترونیکی طراحی کردم که چهار عدد bcd رو به عنوان password می گیره و با 4 عدد ذخیره شده تو ROM مقایسه می کنه.(پروژهی آزمایشگاه مدار منطقی هستش و تنها گیتهای TTL یا CMOS و نهایتا یه ROM مجاز هستش (بحثی از میکرو نیست) سوال من اینه:

1-چه طوری 4 کلمه ی 4 بیتی رو تو ROM ذخیره کنم (تنظیماتش تو proteus چه جوریه.)
    2-من یه bus دارم که اعداد ورودی به ترتیب میان رو خط مقایسه میشن و میرن.من می خوام هر بار که داده رو bus اومد اونو به یه 7-segment بفرستم طوری که بعد از رفتن دیتای روی bus سون سگمنت تفییر نکنه و برای اعداد بعدی هم عدد فعلی رو شیفت بده و دومی رو وارد کنه و ....
    در ضمن مدار Asynchronous هستش و 4 state هم داره.

ممنون.

پاسخ : کار با ROM و 7-segment شیفتی در Proteus:

خوب فکر کنم شما در خود طراحی مدارتون مشکل دارین ...
    تو قسمت جزوات دانشگاهی گذارش کار معماری کامپیوتر هست تو یکی از مداراش از ROM برای خوندن نوشتن استفاده شده اونو نگاه کنید فکر کنم کمکتون میکنه....البته تو ورودیش یک مشکل کوچوک داره که فکر کنم همونجا بپرسین رسیدگی میشه.

دیدگاه

پاسخ : کار با ROM و 7-segment شیفتی در Proteus:

سلام. همون طور که دوستمون امیر جان هم گفتن، شما نیاز به مدار READ/WRITE حافظه دارید. بعد از اینکه با جزئیات این مدار بطور کامل آشنا شدید، شیفت دهنده و سایر مکسائل هم فکر نکنم مشکل چندانی داشته باشند.

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,4509.0.html
      BNTSTBNT

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X