اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه_ برنامه caller id

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه_ برنامه caller id

سلام
    این طرح سواله یا مقاله نویسی :mrgreen:
    پس چرا هیچکی کمک نمیکنه!!!!
    همه سوت می زنن تشویق می کنن!!

بعضی مودم ها کالر ای دی دارن،اگه با مودم می خوای راه بندازی کار آسونه،اگه مطمئن شدی مودمت کالر ای دی داره،مودم رو روو پورت سریالش باز کن (مثلا COM3) بعد کد زیر رو بنویس،با هر اکتیو ایکسی که بتونه پورت سریال رو باز کنه،در حقیقت مودم یک وصیله روو پورت سریاله که کلی کارا میشه باهاش کرد،از ارسال بیت به بیت تا هر چی که بخوای می تونم کمکم کنم :

1-پورت مودم رو باز کن،برای اینکه مطمئن شی مودم جواب میده و باز شده و پورت درسته و... یه ATZبنویس و ENTER بزن،اگه پیغام OK اومد،حله
    2-اولی اصلی،اما ممکنه توو بعضی ها از  بقیه جواب بگیری،یکی از کدهای زیر رو بنویس و اینتر بزن،اگه OK اومد تا اینجا هم حله
    AT#CID=1.
    AT%CCID=1
    AT+VCID=1
    AT#CC1
    AT*IC1
    3-مودم رو به حالتی ببر که بعد از چند زنگ جواب بده

اینم یه نمونه برنامه که الان Google رو جستجو کردم همینطوری پیدا کردم،محض مثال،اگه بخوای بیشتر هم توضیح می دم،با مودم زیاد ور رفتم،اما یک نفری ...
    http://www.--.com/vbmodem.zip

دیدگاه

دوست عزیز
      من اول می خواست این کار رو با مودم و دلفی و کامپوننت های مخصوص مثل KDTOOLS و برادران بنویسم و بنا به دلایلی مثل باز بودن دائمی پورت کاهش عمر مفید مودم ساپورت نکردن عمومی مودم های اینترنال از این سیستم حداکثر ساپورت خط تلفن 2 تا و از دست دادن امکان دسترسی همزمان به اینترنت و............ بیخیالش شدم

اومدم گفتم دوتا پروتکل داریم برای کالر ای دی یکی DTMF و اون یکی FSK برای هر کدوم یه مدار درست بکنم ( فعلا یک خطه بعد 8 خطه چون تعداد زیاد خط خودش مسله سازه )
      بعد از این مرحله این اطلاعات رو توسط پورتUSB دریافت بکنم البته با حضور افتخاری میکرو کنترلر ATMEGA32 ( بعنوان حمال دیتا )

حالا بماند که چه بلائی می خواستم سر این دیتا بیارم

اومدیم گفتیم اگه بخواهیم با اونیکه زنگ می زنه حرف بزنیم چی کار بایدبکنیم
      اونوقت گفتیم دست به دامن مودم ( فعلا اینترنال ) بشیم ( البته از نوع مودم مرامی)

حالا این وسط برای اینکه توی سیم کشی های طراحی فیبر مدار چاپی ناک اوت نشم دنبال ای سی هستم که ارسال دیتای خروجی رو بصورت سریال انجام بده

برای FSK پیدا کردم ولی برای DTMF فعلا بادکنک وار موندم

القصه گفتم بیام اینجا از بچه های دیگه کمک بگیریم

ممنونم

دیدگاه

حالا جالب اینکه در مورد مودم بعد از اینکه اون ای سی گمنام ( به قول یکی ) پیدا کردم می خواستم بپرسم
        بابا فر روان :biggrin:

دیدگاه

ATs0 = # - # of rings to auto-answer after; if 0, disable auto-answer
          AT A = Answer call
          AT D = Dial
          AT E# = Echo characters in command mode - where # = 0-no echo; 1=echo
          AT H = Hangup
          AT M# = Modem speaker: # = 0 - speaker off; 1 - speaker on during handshake; 2 - speaker always on
          AT Z = reset modem
          AT &F = reset modem to factory defaults

دیدگاه

یه درخواست دارم با نهایت پر روئی
            میشه PDF یا DOC اصلی این دستورات رو بذاری ( گناه دارم)
            یه مشکلی هم دارم هر چی زور زدم برای مودم های سری V92 یه فایل تشریحی سخت افزای به همراه یه آب باریکه توضیح برنامه نویس پیدا بکنم ( یعنی هر چی شلیک کردیم تیرمون خطا رفت )

میشه کمکم بکنی
            کتاب شکیبافر رو دارم خدائی همه رو از اینترنت برداشته چپونده اونجا یعنی اولش که خریدم فکر کردم خیلی باهاله ولی بعد( فصل های بعدی ) وا رفتم :cry:

دیدگاه

1-من براش PDF ندارم،اینارو الان برات SEARCH کردم،همه جا هست،بابا من یک بار باید توو سایتم یک مطلب کامل هم راجع به نحوه صحیح SEARCH بزارم تا 90%سوالای اینجا حذف بشه و مسولای سایت سرمو بکنن ...
              2-مودم من (سوای ADSL که دارم ) zoltrix smart sprit که V92 رو هم پشتیبانی می کنه،بودن V92 دلیل بر دارا بودن CALLER ID نیست،بلکه ماهیت مودم باید ... این مدل که گفتم و 3 تا از PCهام (دوست دخترام) به جز لپ تاپم(اونیشون که همیشه جیگرمه با منه :mrgreen همینو دارن،از نعمت CALLER IDآ‌بی بهرست
              یکی از برنامه های موجود رو بگیر،مودمت رو تست کن،اگه CALLER IDیش جواب داد،برای هر سوالی در خدمتم

اینارم خودم جمع کردم،اگه افسردگی گذاشتو وقت کردم PDF می کنم میزارم سایتم

دیدگاه

خسته شدم
                ازبس ته دیگ خودم
                بابا اخه کی ما باید پلو بخوریم :redface:
                باشه
                حتما
                ممنونم
                موفق باشی

دیدگاه

شنیده بودم اسم سایت جدیده یاهو برای چتwebmessenger.ya... نمی دونستم ادرسش اینه،آخه من می گم،فقط یک نفر جواب میده،انگار داریم چت می کنیم ....
                  امشب به خواست خدا میندازانم بیرون از سایت :mrgreen:

بابا تازه منو شناختی!!آ‌مردم امسال یک چیزی ازمن می خوان 2 ساله بعد نوشون میاد میگیره :mrgreen:

به خدا جون ندارم،مثل دیوونه ها نشستم پای کامپیوتر،مپ کانتر می سازم بعد با خودم بازی میکنم،دارم دانشکدمونو میسازم خنده باشه

آخه برای کی جون بکنم؟ اینجا نیستی ببینی من برای مردم چیکار می کنم،اینا چه طور با توهین و ... انرژی مو می گیرن

اما تکمیلش میکنم،آش رشته با نوشابه هم میدیم :mrgreen:

دیدگاه

بابا بی خیالش
                    خیلی وقت مودب بودیم
                    تازه شدم هون ادم ( از نوع اول اولا ) البته به قولی چند تا از اون بعضی ادم که نیست ............ ( بذار خوش باشند)

بابا چه ایرادی داره مثل اینکه داریم چت می کنیم

راستی این فایل PDF هم برای دستورات AT Command
                    اقای مسول هماهنگی سایت بد قولی شد شرمنده
                    http://www.4shared.com/file/17891000/1083b1c/AT_online.html
                    موفق باشید

دیدگاه

از دوستان کسی ای سی کد گشا مخصوص DTMF با خروجی سریال ( مثل خروجی MT8843 که هم دیتا شماره تلفن همراه با تاریخ رو نمایش بده ) سراغ دارید؟؟؟؟

ممنون میشم

دیدگاه

دوستان، من یه نرم افزار نصب کردم به اسم Advanced Call Center که کار یه تلفن با منشی رو انجام می ده و این قابلیت رو داره که شماره شخص تماس گیرنده رو نشون بده، ولی از اونجایی که این برنامه آمریکاییه، نمی تونه شماره تماس ما رو که تو ایران هستیم رو نشون بده و برای این موضوع نیاز داره تا توی تنظیماتش نوع سرویس Caller ID رو مشخص کنیم.
                        کسی می دونه سرویسی که مخابرات استفاده می کنه چه مدلیه؟

دیدگاه

سلام. دوستان کسی برنامه نویسی تحت دلفی برای ارتباط با کالر آیدی ، رو داره یا میتونه راهنمایی کنه؟ دمتون گرم و ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X