اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای برنامه نویسی برای سخت افزارهای الکترونیکی C مناسب تره یا ++C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

من می خوام برنامه نویسی برای سخت افزارها و دستگاههای الکترونیکی رو یاد بگیرم.

دوستانی که کار عملی کردن و پروژه های سخت افزاری انجام دادن لطفا بگن که:

لطفا توضیح بدید.

پاسخ : برای برنامه نویسی برای سخت افزارهای الکترونیکی C مناسب تره یا ++C

سخت افزار(!) مورد نظر چیه؟
    مطمئنا c++ مناسب تره ولی همه سخت افزار ها(!) c++ رو ساپورت نمیکنند
    با شکر

دیدگاه

قابلیت های زبان سی++ خیلی بیشتر از سی هست و خیلی کارها که با سی واقعا سخت هست رو راحت میشه انجام داد ولی در عوض این راحتی به مقدار رم و منابع بیشتری نیاز داره.این زیاد تر بودن نیازش هم به خاطر قابلیت های اون هست نه عدم بهینه سازی و.....
      روی هر سخت افزاری اگه کامپایلر سی++ اون باشه میتونید بنویسید اما چون منابع محدود دارند زیاد جالب نیست. مثلا AVR به خاطر محدودیت سخت افزاری سی بهتره اما برای ARM سی++
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سخت افزار(!) مورد نظر چیه؟
        از شیر مرغ تا جون آدمی زاد :smile:
        مطمئنا c++ مناسب تره ولی همه سخت افزار ها(!) c++ رو ساپورت نمیکنند
        چه سخت افزارهایی هست که c++ رو ساپورت نمی کنن؟
        روی هر سخت افزاری اگه کامپایلر سی++ اون باشه میتونید بنویسید اما چون منابع محدود دارند زیاد جالب نیست. مثلا AVR به خاطر محدودیت سخت افزاری سی بهتره اما برای ARM سی++
        من حرفه ای نیستم، امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electelect
          من حرفه ای نیستم، امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟
          سی++ یه سری امکتنات داره که کار با اون ها راحت تر هست مثل strng,vector,... اما در عوض برای نگه داشتن این متغیر ها حافظه بیشتری نیاز هست.
          اگه میکرو ضعیف باشه مثل AVR پس برنامه خیلی سنگینی روش قرار نیست بیاد پس نوشتن برنامه با سی مشکلی نیست. اما یه میکرو که قوی تر منابع بیشتری داره و برنامه سنگین تری رو میتونیم روش بریزیم.پس از سی++ استفاده میکنیم که ساده تر بشه کارمون.با سی هم همون برنامه رو میشه نوشت البته. بستگی داره به کدوم تسلط بیشتری دارید.

دیدگاه

بنظرتون ++C گزینه مناسبی برای انتخاب زبان برنامه نویسی هست؟

ممکنه که اگر جاوا یا پایتون و... رو یاد بگیرم درآینده برام مفید تر باشه؟

دیدگاه

هر زبون کاربرد خودش و استفاده خودش رو داره. اگه همه مثل هم بودند چرا این همه زبون به وجود اومد؟ شما باید هدفتون رو مشخص کنید که برای چه کاری میخواید برنامه نویسی کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                این لینک رو همراه با کامنت هاش بخونید
                http://www.microcontrollercentral.com/author.asp?section_id=1759&doc_id=241043

دیدگاه

دوستان موارد لازم رو گفتن ولی یکچیزم من میگم: C++ رو بلد باشین C رو هم تقریبا بلدین و در محیطش همه دستورات C رو پشتیبانی میکنه.فقط یکسری headerها و چندتا دستور فرق داره ولی شیء گرایی c++ کاملا محسوس هست و امکانات بیشتری میده به شما.به نظرم موازی هستن و باید هردو رو یاد بگیرید.
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

دوستان موارد لازم رو گفتن ولی یکچیزم من میگم: C++ رو بلد باشین C رو هم تقریبا بلدین و در محیطش همه دستورات C رو پشتیبانی میکنه.فقط یکسری headerها و چندتا دستور فرق داره ولی شیء گرایی c++ کاملا محسوس هست و امکانات بیشتری میده به شما.به نظرم موازی هستن و باید هردو رو یاد بگیرید.
                    من شروع کردم به یادگیری زبان C++
                    حقیقتش من نمی دونم این زبان بعدا می تونه بدردم بخوره یا نه.
                    امکانش هست چندتا وسیله الکترونیکی کوچیک و بزرگ که نرم افزارشون با ++C نوشته شده رو اسم ببرید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electelect
                      من شروع کردم به یادگیری زبان C++
                      حقیقتش من نمی دونم این زبان بعدا می تونه بدردم بخوره یا نه.
                      امکانش هست چندتا وسیله الکترونیکی کوچیک و بزرگ که نرم افزارشون با ++C نوشته شده رو اسم ببرید؟
                      شما یه تاپیک زدید و این سوال رو مطرح کرده بودید.فکر میکردم تونسته باشید جوابتون رو بگیرید. حالا یکم توضیح میدم.
                      یکی از سیستم عامل های مطرح که لینوکس هست با استفاده از سی نوشته شده.کلی از سیستم عامل های دیگه که مبتنی بر هسته لینوکس هستند هم از سی استفاده کردند مثل اندروید.اگرچه برنامه های توسعه اون با جاوا(و کمی با سی) نوشته اما خود سیستم عامل با سی نوشته شده.علت اینکه جاوا زبان توسعه اون هست هم به خاطر یه سری مسایل فنی(پشتیبانی فایل های xml و سادگی و....)هست. هرچی دور و اطرافم میبینم که با سی نوشته شده رو دارم میگم.مودم ADSL من روش لینوکس هست پس با سی نوشته شده. گوشی موبایلم,میکرو کنترلری که توی پرینترم هست میتونه با سی باشه.تلفن بیسیمی که کنار دستم هست میتونه با سی نوشته شده باشه.بازم بگم؟ کلا هر وسیله ای که توش میکرو کنترلر هست میتونه با سی نوشته شده باشه. کلا منظورم از سی C/C++ بود. یعنی نمیشه گفت این یا اون چون هردو توانایی این کارا رو دارند. اون 2تا + بعد از سی یعنی یه سری امکانات به سی اضافه شده وگرنه پایه ی کار همونه!

دیدگاه

الان یه کتاب ++c رو تقریبا تا آخر خوندم ولی توی این کتاب هیچ اشاره به ای کد نوشتن برای سخت افزارها نشده.

فرض کنید که روی یه سخت افزار ++c نصب شده و قراره یه سخت افزار دیگه به اون وصل کنیم.

در این صورت چطور باید به کمک ++c روی رفتار و حرکات سخت افزار جدید تاثیر بذاریم؟

دیدگاه

البته شاهین جان استاد دز C , ++C هستن.سعی کنید از تاپیک آموزش C++ ایشون نهایت استفاده رو ببرید.
                          موفق باشید.
                          جانم به فدای ائمه اطهار
                          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

شما خیلی کلی حرف میزنید!
                            یکم بیشتر توضیح بدید سخت افزار های مورد نظر چی هستند....

دیدگاه

یکم بیشتر توضیح بدید سخت افزار های مورد نظر چی هستند....
                              من هدفم کلی هست. ممکنه بخوام برای هر وسیله ای که می بینم برنامه بنویسم.

الان چندتا تاپک در مورد سخت افزار خوندم و ظاهرا هر سخت افزار برای خودش یه راهنما داره و دقیقا توضیح داده که چه اطلاعاتی رو به خروجی می فرسته یا چه اطلاعاتی رو از کنترلر کننده خودش که دریافت می کنه.

مثلا اگه قرار بشه یه led خاموش بشه باید مثلا به پرت 276 وصل شد و مقدار 0x00 که همون بیت صفر هست براش ارسال کرد و ...

این موضوع در مورد بقیه سخت افزارها هم درسته؟ یعنی ما لازم نیست که درگیر جزیات کار بشیم و فقط باید بتونیم ورود و خروجی مناسبی تولید کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X