اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو با پرت سریال در دلفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو با پرت سریال در دلفی

سلام
    دوستان من مداری طراحی کردم که یک سری عدد رو با فاصله زمانی به کامپیوتر انتقال میده در واقع میکرو از طریق پرت سریال این اعداد رو به کامپیوتر ارسال می کانه.مدار درست کار می کنه و در هایپر ترمینال ویندوز و در ترمینال ایمولیتور بسکام این اعداد به درستی نشان داده می شه ولی در دلفی کارکترهای عجیب غریب میاد و باید یک بار هایپر ترمینال ویندوز را باز و بسته کنم و اعداد رو نمایش بده تا دوباره وقتی برنامه نوشته شده توی دلفی رو باز می کنم اعداد به درستی نمایش پیدا کنه.به نظرتون مشکل از کجاست؟

پاسخ : ارتباط میکرو با پرت سریال در دلفی

سلام

میشه کد برنامتون رو قرار بدین؟

اگر که نه ، شما از چه کامپوننتی استفاده میکنید؟ میتونید از کامپوننتهای nrCom و یا خود اکتیوایکس ویندوز استفاده کنید .

موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : ارتباط میکرو با پرت سریال در دلفی

نوشته اصلی توسط alipartovi
      سلام
      دوستان من مداری طراحی کردم که یک سری عدد رو با فاصله زمانی به کامپیوتر انتقال میده در واقع میکرو از طریق پرت سریال این اعداد رو به کامپیوتر ارسال می کانه.مدار درست کار می کنه و در هایپر ترمینال ویندوز و در ترمینال ایمولیتور بسکام این اعداد به درستی نشان داده می شه ولی در دلفی کارکترهای عجیب غریب میاد و باید یک بار هایپر ترمینال ویندوز را باز و بسته کنم و اعداد رو نمایش بده تا دوباره وقتی برنامه نوشته شده توی دلفی رو باز می کنم اعداد به درستی نمایش پیدا کنه.به نظرتون مشکل از کجاست؟
      دوست عزیز اینجوری انتظار جواب درست و حسابی گرفتن رو نداشته باشید
      مشخص نکردی از چه ابزاری برای ارتباط با پورت استفاده کردی
      کدی هم قرار ندادی
      مشخص نکردی از چه نسخه ای از دلفی استفاده می کنی
      از مبدل واسه وصل کردن به usb استفاده می کنی یا نه مستقم به پورت com وصل می کنی ؟
      و...
      حالا به نظرت مشکل از کجا می تونه باشه ؟

حداقل کدی که با دلفی نوشتی رو می زاشتی تا بهتر بشه فهمید چی نوشتی

از کامپوننت ComPort استفاده کن اگه نداری بگو من از نسخه 3 تا XE1 این کامپوننت رو دارم
      یه نمونه برنامه هم با دلفی برای ارتباط با پورت دارم (یه نمونش رو به محمد دادم ) الان دسترسی به اون برنامه ندارم ولی راحت می شه دوباره اونو نوشت

ارتباطت رو بررسی کن
      ببین سرعت رو در هر دو طرف یه مقدار هستش یا نه به احتمال زیاد سرعت رو توی دلفی 2400 گذاشتی اونو بزار 9600
      بعضی مواقع مشکل از سرعته ارتباطه سرعت رو کم تنظیم کن ببین چی می شه جواب می گیری یا نه

باز اگه خواستی کمی درباره نحویه ارتباط و کدهات توضیح بده تا بهتر بشه کمکت کرد
      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X