اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد مفهوم فایل DLL در C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد مفهوم فایل DLL در C

سلام
    چند تا سوال راجع به فایل dll داشتم.
    اول اینکه این نوع فایل چه جور فالیند؟چرا ساخته می شن؟چطور استفاده می شن؟
    دوم اینکه یا کامپایلر هایی مانند C و C++ چطور میشه این فایل رو ساخت؟ چه قاعده ای رو باید رعایت کرد.

من می خواستم از فایل dll اماده تو نرم افزار LABVIEW استفاده کنم.

پاسخ : کمک در مورد مفهوم فایل DLL در C

اول اینکه در فصل هفتم کتاب برنامه نویسی با لب ویو نوشته سید مجتبی داشخانه دقیقا همین کار رو توضیح داده یعنی ایجاد dll در ویژوال سی و استفاده در لب ویو (البته با لب ویو هم میشه dll ساخت)
    اما dll چیه ؟
    شما فرض کن یه سری سورس داری برای کارهای مختلف و اونها رو داخل توابع پیاده سازی کردی؛ نیاز میشه که این توابع رو به شخص دیگه ای بدی به هر دلیلی مثلا در ازای دریافت پول (شیرین ترین ترین دلیل) اما نمیخوای سورس رو به طرف بدی و فقط میخوای که بشه از اون تواقع استفاده کرد. اینجاست که اون توابع رو داخل فایل dll قرار میدی (البته با اجرای یک فرآیند ساخت dll) توابع داخل dll توابع کامپایل شدن که در حین اجرای برنامه به اون attach و لینک میشن و اسم dll هم از همینجا اومده dynamic lined library
    برای استفاده از dll در لب ویو از call library function node باید استفاده کنی. ورودیها و خروجی تابع مورد نظرت رو انتخاب میکنی و تمام!!!

دیدگاه

ممنون
      منبعی راجع به فراین فایل dll با کامپایلر های C++ مثل برلند و ... دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
        فصل هفتم کتاب برنامه نویسی با لب ویو نوشته سید مجتبی داشخانه دقیقا همین کار رو توضیح داده یعنی ایجاد dll در ویژوال سی و استفاده در لب ویو (البته با لب ویو هم میشه dll ساخت)
        برای کامپایلرهای دیگه از نت سرچ کن

دیدگاه

توی ویژوال استدیو فقط کافی که یه پروژه جدید باز کنید و نوع پروژه رو Class Library انتخاب کنید . و دستورات و توابع خودتون رو داخلش بنویسید خروجی بعد از کمپایل بدون خطا یک DLL خواهد بود .
          و برای استفاده نیز باید ( البته در همون ویژوال استدیو ) به پروژه بعنوان رفرنس اضافه میشه و بالای کد using اش تعریف میشه و یک شی ازش می سازید و حالا می تونید از توابعش استفاده کنید . موفق باشید
          - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X