اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری دما با سنسور و نمایش آن روی مانیتور و روی lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بر همگی آقا من یه پروژه ای دارم که باید برای هفته آینده تحویل بدم پروژه به قرار زیره

به کمک یک سنسور دما فرقی نداره آنالوگ یا دیجیتال باشه به یکی از پورتهای کامپیوتر بدیم

و یک برنامه با پاسکال بنویسیم که این دما رو تو کامپیوتر نشون بده و از طرفی به کمک پورت موازی روی lcd هم نمایش بده اگه کمک کنید ممنون میشم
    چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

سلام . خوبی محمد جان ؟
    آقا چطوری می خواهی همزمان این کار رو بکنی ؟؟
    شما اگه دما رو بخونی باید از یه ADC استفاده کنی که حداقل 8 بیت می خواد . از اون طرف می خواهی همزمان روی LCD هم بنویسی که اون هم حداقل 10 بیت می خواد . مگه یه کاری کنی یعنی داده ها رو لچ کنی یه دیکدر هم بذاری با چند تا از بیت های پورت 37a . ولی یه مشکلی هم هست . پورت باید بتونه به صورت هم ورودی بشه و هم خروجی فکر کنم از این جهت به مشکل بر بخوری . از طرف دیگه اگه بخواهی داده ها رو مثلا با میکرویی چیزی بخونی و سریال بفرستی اونوقت جواب گرفتن از ارتباط سریال تحت داس اونم با پاسکال فکر کنم کار مشکلی باشه .
    بعد از این همه بیان مشکلات خبر خوب اینکه که پروژه ارتباط LCD با کامپوتر توی قسمت پروژه های آموزشی به زبان C هست . یه نگاهی بهش بنداز نحوه کار با اون سنسور LM35 هم توی یکی از پروژه های آموزشی با همین عنوان هست .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام آقای نحوی شما درست میگین تمام اینا مشکل هستن ولی چه کنم که گیر یه استاد ... افتادم و طرف خودش پاسکال بلد نیست اونوقت به ما میگه این کارارو انجام بدیم اگه بلد بود میفهمید بیچاره میشیم راستی نمیشه از سنسور smt160 استفاده کنم خروجی دیجیتال میده
      و از راهنمایی هاتون ممنون من اون پروژه هارو گرفتم و سعی میکنم از اونا استفاده کنم مرسی از پاسختون خدا حافظ
      چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

دیدگاه

سلام . خوبی محمد جان ؟
        شرمنده در مورد این سنسور اطلاعاتی ندارم .
        موفق باشید .
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
          آخر کتاب کاهه AVR یک پرژه عین همین که می خواهین هست نمایش در کامپیوتر از ارتباط سریال استفاده کرده

دیدگاه

سلام دوستان از کمک هاتون ممنون یه پروژه پیدا کردم که ب8051 بود و تو همین مایه ها بود از همین سایت هم پیدا کردم مرسی از توجهتون خدا نگهدار

دیدگاه

mohammadm64
              سلام
              ا&ین پروژه دماسنج که می گی با 8051 پیدا کردی را بگو کجا ست که نیاز فوری دارم
              WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.

دیدگاه

سلام دوست عزِیز لینکش رو در زیر مشاهده میکنید
                http://one.fsphost.com/power380/electronic/electronic%20project/DAMASANG%20BA%208051.htm

دیدگاه

دوست عزیز; متشکرم
                  WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.

دیدگاه

خواهش میکنم کاری نکردم

دیدگاه

پاسخ : اندازه گیری دما با سنسور و نمایش آن روی مانیتور و روی lcd

عزیز اگه امکان داره یه برنامه دماسنج با lm35 و lcd و key می خوام نیاز فوریم . لطفا

دیدگاه

$regfile = "M32def.dat"
                        $crystal = 8000000Config Lcd = 16 * 2
                        Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.3 , Db5 = Portc.2 , Db6 = Portc.1 , Db7 = _
                        Portc.0 , E = Portc.4 , Rs = Portc.5
                        Config Kbd = Portd , Debounce = 100 , Delay = 120
                        Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc
                        Cls
                        Lcd "======Dama======"
                        Do
                        A2d = Getadc(0)
                        A2d = A2d / 2
                        loop
                        end

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadm64
                          سلام دوست عزِیز لینکش رو در زیر مشاهده میکنید
                          http://one.fsphost.com/power380/electronic/electronic%20project/DAMASANG%20BA%208051.htm
                          سلام لطفا دوباره اپلود کنید
                          اول توکل
                          دوم پشتکار
                          سوم مشورت
                          چهارم عمل
                          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X