اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

C یا C++؟ کدوم رو انتخاب کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : C یا C++؟ کدوم رو انتخاب کنم؟

[MENTION=66896]hamidreza.nayeri[/MENTION]

بله. کلا امبدد بخاطر همین چیزا پیچیده هستش.
    البته من هنوز قبول نکردم که C++ کدهای بیشتری نسبت به C ایجاد میکنه. ما الان داریم این موضوع رو بررسی میکنیم که چرا برای کدهای C هم که توی کامپایلرهای C++ کامپایل میشن، حجم متفاوتی میگیریم. من این قضیه برام عجیبه. ولی اینکه من شی گرائی استفاده کنم و با پارادایم رویه ای مقایسه کنم شاید کار درستی نباشه. من باید تحقیق کنم. باید ببینم اصلا شدنی هست و نتایج اون قابل قبول خواهد بود. چون همین طوری بدون تغییر در کدها، نتایج دارای کمی اختلاف هستش. گمون نمیکنم بشه شی گرائی در C++ رو با پارادایم رویه ای C مقایسه کرد. چون من خودم دوست دارم از شی گرائی اون استفاده کنم.وگرنه لزومی نبود دوباره C++ رو یاد بگیرم.

دیدگاه

ببین عزیزم چیز عجیبی نیست
      زبان سی یک سری قابلیت هایی داره که زبان سی پلاس پلاس نداره
      کلا میگن زبان سی سطح پایین تر از زبان سی پلاس پلاس هستش. یعنی دستوراتی که استفاده میکنه خیلی وابسته به معماری کامپیوتر هستند و بیشتر از قابلیت های اسمبلی ماشین استفاده میکنه تا سی پلاس پلاس.
      به خاطر همین هم حجم کدی که میده کمتره و البته سریع تر اجرا میشه چون سطح پایین تر از سی پلاس پلاسه

من فکر میکنم برای شما این ذهنیت به وجود اومده که سی پلاس پلاس همون زبان سی هست فقط با یک سری امکانات اضافه. این طرز فکر اشتباهه. زبان سی پلاس پلاس از سی مشتق شده ولی همون زبان نیست و خیلی با زبان سی فرق داره.
      جدیدترین ویرایش توسط hamidreza.nayeri; ۱۶:۳۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰.

دیدگاه

[MENTION=66896]hamidreza.nayeri[/MENTION]

به نظرم بهتره بگیم C ویژگی داره که C++ نداره(وگرنه چه قابلیتی داره که C++ نداره؟). وقتی میگیم قابلیت انگار یه دستور خاصی داره یا کار خاصی انجام میده. البته اگه منظورت سطح پایین بودنشه که هر کسی یه چیزی میگه. حتی گاهی وقتا بعنوان هم سطح پایین و هم سطح بالا ازش یاد میشه.حالا C چه قابلیتی داره که C++ نداره؟

اینا رو میدونم و سالهاست که باهاش کار میکنم. مهندس حرفهای سطح پایین نزن(اینا رو خیلی وقت پیش خوندیم). شما می خوای یه برنامه شی گرایی توی C++ رو با یه برنامه رویه ای توی C مقایسه کنی؟ چطوری؟ اگه نمی خوای مقایسه کنی پس گفتن هم کافی نیست.

اگه شی گرایی C++ رو کنار بذاریم، این زبان با C در موارد کمی تفاوت دارن. تفاوت وجود داره ولی کمه. توی پست اول تاپیک گفتم. اگه برنامه نویسی توی C++ یه دنیای دیگه هستش، بخاطر شی گرائیش هستش. اصطلاحا میگن C++ یه Superset از C هستش. من مشتق شده ندیدم که به کار ببرن. اگه مشتق شده رو برای انگلیسی واژه derivative در نظر بگیریم. البته من خودم در عین حال قبول دارم که مسئله C++ رو باید از C جدا حساب کرد. حتی برای معرفی اون دو کتاب و آموزش هم گفتم این موضوع رو. قبلا جاهای دیگه هم گفتم. شاید تقصیر کار کتاب های توی کشور هستش که عنوان C/C++ دارن. فکر کنم توی زبان های دیگه و حتی انگلیسی زبان ها هم دیدم که عنوان کتاب رو اینجوری می ذارن که به نظرم کار درستی نیست.

بحث رو زیاد به این قسمت ها نبریم. من در مورد این موضوعات هنوز تحقیق خواهم کرد. حتی اینکه می تونیم مقایسه کنیم یا نه. دوباره نتایج رو اینجا می ذارم.
        از اینکه توی این تاپیک با بنده همکاری میکنید بسیار خوشحالم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza.nayeri نمایش پست ها
          زبان سی یک سری قابلیت هایی داره که زبان سی پلاس پلاس نداره
          ممنون میشم بیشتر توضیح بدید ( غیز از کم بودن حجم کد در سی )

من فکر میکنم برای شما این ذهنیت به وجود اومده که سی پلاس پلاس همون زبان سی هست فقط با یک سری امکانات اضافه. این طرز فکر اشتباهه.
          منم این ذهنیت رو دارم

زبان سی پلاس پلاس از سی مشتق شده ولی همون زبان نیست و خیلی با زبان سی فرق داره
          من تا حالا فک میکردم در اکثر موارد شبیه هم هستند این دو ( البته خب یکی مث من حداکثرو 100 میبینه و میگه 70 تا یکسان هستند و لذا.... یکی هم حداکثر رو 1000 میبینه و میگه .... )
          جدیدترین ویرایش توسط md3848; ۲۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹.
          اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
          1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
          2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

به نظرم سی پا سی پلاس پلاس فرقی ندارن اگر و تنها اگر(قضیه دوشرطی!)از کامپایلر گنو جی سی سی استفاده بشه.
            سی به جز اسمبلی پدر جد بیشتر زبان های امروزی هست.یادگیری سختی هم نداره بجر بخش پوینتر که نقطه قوتشه،ولی مخت رگ به رگ میشه تا درکش کنی!
            ولی من بشخصه سی رو بیشتر میپسندم البته تو جایی که الزامی به شی گرایی نباشه.مثلا خود دستور چاپ در سی و سی++.واقعا printf کارامد تر از cout هست.(البته نظر شخصی).البته باید توجه کرد که قراره برای میکرو نوشته بشه یا برای سیستم ها کامپیوتر.ویا به محیط گرافیکی که ویژوال استودیو در این زمینه حرف اول رو میزنه.
            در هرصورت عین این که اول گقتم ،هرکدمو میخواید انتخاب کنید ولی با کامپایلر استانداردشون کار کنید که بعدا واقعا مشکل خواهد شد.

دیدگاه

سلام
              اگه نه فقط این دو تا زبان برنامه نویسی بلکه تمام زبان های برنامه نویسی رو هم که با هم مقایسه کنیم حتی ضعیف ترین هم یه جاهایی قطعا برتری هایی داره
              هر چیزی که خار آید - یک روزی به کار آید
              با این حال من با سی بیشتر موافقم

دیدگاه

سلام
                عمده مشکل برای ما مبتدی ها بحث شی گرایی هست مخصوصا اگه فقط برای محیط های محدودی مثل میکروکنترلر ها با زبان c کار کرده باشی
                شی گرایی برای ما خیلی گنگ هست
                تابع چه ایرادی داره که باید شی بسازیم
                نمیدونم شاید مشکل از منه
                شایدم آموزش خوبی در این باره نیست
                میشینی یه کلاس و شی بسازی میبینی با تابع ساده تر از اون میشه برنامه رو نوشت
                کاش یکی یه تاپیک ایجاد کنه دل و روده شی گرایی رو بریزه بیرون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X