اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی من باب یادگیری پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالی من باب یادگیری پروتل

سلام به همگی :smile:
    میخوامبدونم که آیا میشه پروتل رو بدون کلاس رفتن یاد گرفت آیا میشه همه غلغهاشو یاد گرفت اونقدرکه بتونی کارهای حرفه ای انجام بدی؟
    علم و عمل پیوند نزدیک دارند , و کسی که دانست باید به آن عمل کند. چرا که علم عمل را فرا خواند, اگر پاسخش داد میماند و گر نه کوچ میکند. امام علی (ع)

پاسخ : سوالی من باب یادگیری پروتل

نوشته اصلی توسط rah1
    سلام به همگی :smile:
    میخوامبدونم که آیا میشه پروتل رو بدون کلاس رفتن یاد گرفت آیا میشه همه غلغهاشو یاد گرفت اونقدرکه بتونی کارهای حرفه ای انجام بدی؟
    با سلام

100%

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز کار با نرم افزار پروتل خیلی راحته چند تا آموزش هم در سایت هست می تونی دانلود کنی و کار کنی اگر مشکل داشتی مطرح کن من و دوستان در اینجا هستیم و کمکت می کنیم.
      برای شروع یک نقشه شماتیک کوچک بردار و شروع کن به کشیدن پس از اتمام کار روی کاغذ پرینت بگیر ببین قطعات جا می خوره.فقط یادت باشه track ها رو با زاویه تقریبا 45 درجه بچرخونی.
      مشکلی داشتی در خدمتم.
      موفق باشی

دیدگاه

پس اگه بهم بگید که چه ورژنی از نرم افزار رو بخرم ممنون میشم. :smile:
        علم و عمل پیوند نزدیک دارند , و کسی که دانست باید به آن عمل کند. چرا که علم عمل را فرا خواند, اگر پاسخش داد میماند و گر نه کوچ میکند. امام علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rah1
          پس اگه بهم بگید که چه ورژنی از نرم افزار رو بخرم ممنون میشم. :smile:
          سلام
          دوست عزیز من protel 99se کار میکنم ولی ورژن جدیدش که library خیلی کاملتره DXP است.

دیدگاه

من کارم جوریه که باید با همه ورژن ها کار کنم ولی هیچی ورژن 2.8 قدیمی نمیشه مال سال 1994 هستش :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
            A-Hosseini

دیدگاه

من جند تا PCB داشتم. وقتی خواستم بدمشون واسه چاپ گفت باید تو ورژن 2.8 واسم فایلش رو بدی.
              وقتی این کار رو کردم هر چی پلیگان داشتم محو میشه. اصلا از 208 خوشم نیومد. :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE
                من جند تا PCB داشتم. وقتی خواستم بدمشون واسه چاپ گفت باید تو ورژن 2.8 واسم فایلش رو بدی.
                وقتی این کار رو کردم هر چی پلیگان داشتم محو میشه. اصلا از 208 خوشم نیومد. :redface:
                برای این که پلی گان رو از SOLID استفاده کردی برای این که اینطوری نشه از HATCH استفاده کن ، اگر هم میخوای چهار خونه نشه پلی گانت دو تا اندازه ای که برای خط ها میدی یکی در نظر بگیر و برای این که حجم فایلت بیخودی زیاد نشه حد اقل اندازه ترکها رو .3 میلی متر یا 12 میلی اینچ بده . یه چیز دیگه که تو پلی گان باید رعایت بشه کلیرینسه که حد اقل نیم میلی متر بگیر که پلی گانت به ترکها و پدها نچسبه . ویه راه کلی بهتر اینکه اون طرف کارتو بکش پلی گانتو تو 2.8 بزار

اینم لینک دانلود PROTEL2.8

http://www.4shared.com/file/173045201/4e6e15dd/Protel_2_8.html
                A-Hosseini

دیدگاه

به نظر من واسه کار با پروتل نسخه ی 99se بیخوده . dxp خیلی بهتره.من با دو تاش هم کار کردم.

واسه شروع کار هم شرکت پارسیان افزار (pcc software) نسخه ی 2004 رو داده بیرون که هم خود نرم افزار رو داره و هم آموزش پروتل به طور خیلیییییییی کامل.

واسه یادگیری پروتل استفاده از اینترنت فارسی ایران یه نوع بیگاریه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yamahdi1
                    به نظر من واسه کار با پروتل نسخه ی 99se بیخوده . dxp خیلی بهتره.من با دو تاش هم کار کردم.

واسه شروع کار هم شرکت پارسیان افزار (pcc software) نسخه ی 2004 رو داده بیرون که هم خود نرم افزار رو داره و هم آموزش پروتل به طور خیلیییییییی کامل.

واسه یادگیری پروتل استفاده از اینترنت فارسی ایران یه نوع بیگاریه.
                    شما که با هر دو کار کردی میشه آیسی های سری ttl و cmos رو از کدوم کتابخونه توی DXP میشه پیدا کرد
                    توی 99 من با تمامی اینها آشنا هستم و کتابخونه های اون هم میشه گفت کامله
                    اما توی dxp شکل و شمایل رو خیلی قشنگ کردن ولی کتابخونه ها کامل نیست
                    البته ناگفته نمونه که این نرم افزار بسیار عالی کار می کنه و امکانات خیلی زیادی هم در ورژن های جدید پیاده کرده

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=28845.0

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

از این لینک میتونید آخرین نسخه های کتابخانه ها رو بدانلودید.

http://www.altium.com/community/libraries/en/libraries_home.cfm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed bagherani

شما که با هر دو کار کردی میشه آیسی های سری ttl و cmos رو از کدوم کتابخونه توی DXP میشه پیدا کرد

TI Logic Gate
                        با یه سرچ پیدا میشه.
                        انصافا لایبری های 99 ضعیفه. به ندرت پیش میاد آدم قطعه ای بخواد و باشه. پکیج ها هستش ولی منظورم شماتیکه.
                        G*B*J*T
                        انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

دوست عزیز من هیچ موقع کتابخونه ها رو حفظ نمی کنم
                          به قول دوست عزیزمون milad8853 با یه سرچ کوچولو می تونی پیداشون کنی و بعد کتابخونه رو add کنی و استفاده کنی

دیدگاه

من یک موضوع با همین عنوان که می بینی گذاشتم هیچ کی نتونست جواب بده به خاطر همین dxp رو گذاشتم کنار رفتم سراغ همون 99

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=28845.0

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

کتابخونه ها در Protel بر اساس کمپانی سازنده اون طبقه بندی مگخ نمیشه؟
                              اگه بله نباید انتظار داشت که کتابخونه ای مجزا واسه اونها داشته باشیم.
                              من خودم از این نوع IC ها استفاده کردم و اونها رو بر اساس شماره پیدا کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X