ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 258

موضوع: تیم لینوکس

2007/11/07
    شيراز
    1,944
    15

تیم لینوکس

سلام به همگی دوستان عزیز

خوب اقای faryad_mfa یه سری اقدامات اولیه رو انجام دادن و دارن انجام میدن و یه سری کارها واسه ابتدای کار قد الم کرده

کارهای تیم طراحی pcb:
    تو Protel شماتیک این قطعات رو بکشید لطفا

LPC2478
    TC58DAM72A1FT00
    AS4C256K16E0
    K4S561632C
    و چند تای دیگه که بعدا اعلام میشه

جناب M.M.-Tهم جسارتا توی بازار باید برن و ببین این قطعه هست K4S561632C یا نه و چه قیمتی هست :agree:

و جناب اقای علی یوسفی سبزوار هم که باید زحمت بکشن و ببینن چه قدر میتونن ram لینوکس رو کم کنن و خبر بدن(البته باید سریع باشه)چون ادامه طراحی سخت افزار بدون دونستن میزان ram نمیشه

تیم ترجمه هم که دیگه نیازی نیست ما چیزی بگیم.ماشالله از ما استاد ترن و دیگه اینکه من هم نت رو سرچ میکنم و ببینم دستم به کجاها میرسه در ضمن یکی از دوستان هم احتمالا به تیم اضفه خواهند شد که تجربه نصب لینوکس روی Arm رو دادن(امید وارم که وقتش رو داشته باشن)
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني
    2009/02/14
    28
    0

پاسخ : تیم لینوکس

کرنل لینوکس که با ۲ مگ رم هم بالا میاد. باید دید چه چیپستآ*هایی میآ*خوایم تو برد تو اضافه کنیم و چه برنامهآ*هایی میآ*خوایم روی این برد نصب کنیم.هر چی رم بیشتر باشه طبیعیه که برنامهآ*های بیشتری هم روش نصب میشه .
    برای کرنل رسمی لینوکس (نه یو سی لینوکس) و بدون نیاز به محیط گرافیکی (تمامی کارها در محیط متنی انجام میآ*شود) توی یه توزیع نسبتاً سبک مثل دبیان حداقل به ۶۴ مگ رم نیازه .
    برای داشتن محیط گرافیکی (نظیر گنوم ، xfce و...) با هسته رسمی هم تو همون توزیع ۱۲۸ مگ رم نیازه ولی ما وقتی از میزکار بسیار سبک استفاده کنیم میآ*تونیم این حداقل رو هم کاهش بدیم.
    چون ما احتمالاً vga نداریم و شاید روی lcd هم نخوایم (نتونیم) محیط X (همون محیط گرافیکی) راه بندازیم ؛بنابراین هر چی خودتون صلاح میآ*دونین دیگه!
    این تصویر رو ببینید :
    http://aysabzevar.persiangig.com/ARM/Scilab-ARM-Linux-Pengzhe.jpg
    این رو یکی از خورهآ*های لینوکس و ARM ساخته با ۶۴ مگ رم و روی آرمش هم لینوکس با برنامه Scilab (یه چیزی مشابه matlab در لینوکس) نصب کرده و حتی داره تحلیل هم میآ*کنه Scilab .البته این واقعاً یه شاهکاره و خیلی سخته بتونیم همچین کاری بکنیم :agree:
    خلاصهآ*اش این که هر چی کَرَمِتونه رم بدید دیگه!
    تو خیلی از اسمارت فونآ*ها و PDA هم حداقل ۱۲۸ مگ رم میآ*ذارن .
    باز هم هر چقدر که برد رو زیادی بزرگ نکنه!
    2007/04/26
    ايران
    794
    5

امید جان بنده
    LPC2478
    TC58DAM72A1FT00
    AS4C256K16E0
    K4S561632C
    رو تو کتابخانه Protel2004
    ندارم. شما از کدوم ورژن استفاده میکنید بفرمایید تا تهیه کنم.
    یه پیشنهاد دارم که مطرح میکنم. در صورت صلاحدید همه دوستان آدرس Yahoo برای
    چت در نظر بگیریم تا کارها سریعتر جلو بره.
    2007/10/14
    28
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط NASA_DE
    امید جان بنده
    LPC2478
    TC58DAM72A1FT00
    AS4C256K16E0
    K4S561632C
    رو تو کتابخانه Protel2004
    ندارم. شما از کدوم ورژن استفاده میکنید بفرمایید تا تهیه کنم.
    یه پیشنهاد دارم که مطرح میکنم. در صورت صلاحدید همه دوستان آدرس Yahoo برای
    چت در نظر بگیریم تا کارها سریعتر جلو بره.
    من از Protel2004 استفاه میکنم.اما Orcad هم خوبه حالا هرکدوم که قراره خودتون بقیه پروژه رو توش طراحی کنید.
    2007/10/14
    28
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط علی یوسفی سبزوار
    کرنل لینوکس که با ۲ مگ رم هم بالا میاد. باید دید چه چیپستآ*هایی میآ*خوایم تو برد تو اضافه کنیم و چه برنامهآ*هایی میآ*خوایم روی این برد نصب کنیم.هر چی رم بیشتر باشه طبیعیه که برنامهآ*های بیشتری هم روش نصب میشه .
    برای کرنل رسمی لینوکس (نه یو سی لینوکس) و بدون نیاز به محیط گرافیکی (تمامی کارها در محیط متنی انجام میآ*شود) توی یه توزیع نسبتاً سبک مثل دبیان حداقل به ۶۴ مگ رم نیازه .
    برای داشتن محیط گرافیکی (نظیر گنوم ، xfce و...) با هسته رسمی هم تو همون توزیع ۱۲۸ مگ رم نیازه ولی ما وقتی از میزکار بسیار سبک استفاده کنیم میآ*تونیم این حداقل رو هم کاهش بدیم.
    چون ما احتمالاً vga نداریم و شاید روی lcd هم نخوایم (نتونیم) محیط X (همون محیط گرافیکی) راه بندازیم ؛بنابراین هر چی خودتون صلاح میآ*دونین دیگه!
    این تصویر رو ببینید :
    http://aysabzevar.persiangig.com/ARM/Scilab-ARM-Linux-Pengzhe.jpg
    این رو یکی از خورهآ*های لینوکس و ARM ساخته با ۶۴ مگ رم و روی آرمش هم لینوکس با برنامه Scilab (یه چیزی مشابه matlab در لینوکس) نصب کرده و حتی داره تحلیل هم میآ*کنه Scilab .البته این واقعاً یه شاهکاره و خیلی سخته بتونیم همچین کاری بکنیم :agree:
    خلاصهآ*اش این که هر چی کَرَمِتونه رم بدید دیگه!
    تو خیلی از اسمارت فونآ*ها و PDA هم حداقل ۱۲۸ مگ رم میآ*ذارن .
    باز هم هر چقدر که برد رو زیادی بزرگ نکنه!
    من تو پروژه های مشابه که نگاه کردم چه تو نت و چه طراحی های انجام شده از چپ K4S561632C استفاده کردند.این چیپ یک رم 4M*16BIT*4 FRAME هست به این معنا که جمعا 16M*16 bit هست که بصورت زوج استفاده شده یعنی 16 آدرس اول حافظه جانبی روی یک چیپ و 16 آدرس بعدی رو چیپ دوم بافر میشند.البته آدرس هردوی چیپها یکی هست یعنی یک بافر 32 بیتی.حالا پس میشه نتیجه گرفت که توی این بردها به 16M*32Bit نیاز هست.
    من یک چیپی هست که قبلا استفاده کردم ازش مشخصاتش دقیقا مثل رم فوق هست اما با ظرفیت کمتر.
    اگر کسی از دوستان با کارتهای گرافیک 32 مگی ترایدنت آشنایی داشته باشند این آی سی ر و خاطرشون هست.هم ارزونه و هم در دسترس
    البته اگر بخوای بخری دونه ای 10 تومن هست اما اگر یک برد ترایدنت بخری 2-3 تومن بیشتر خرج نداره
    فقط یک محدودیت هست و اون ظرفیت این چیپ هست. طبق دیتا شیت 256K*16Bit که با دو تا از اونها به 32 بیت میرسه .
    یک آی سی دیگه هم هست به نام CY7C1061AV33 که ظرفیتش 1M*16 هست ولی قیمتش خیلی بالاست در حدود 27 تومنه
    TC58DAM72A1FT00 هم هست که ظرفیت بالایی داره . 8M*16 bit. جوان الکتریک نیز مدل دیگه ای از این آی سی رو داره که 8 بیتیه اگر 16 بیتیش که اسمش رو آوردم پیدا نشد میشه 4 تا زا این 8 بیتی ها رو به صورتی که گفتم استفاده کنیم. قیمت 8 بیتی 10 تومن که 4 تاش میشه 40 تومن.بگزارید این آخرین انتخاب باشه.اولK4S561632C .فقط تیم اجزا زودتر خبرش رو بدند تا شروع کنیم
    اگر کسی از دوستان تحقیق کنه که دقیقا uLinux به چقدر رم نیاز داره تا اجرا بشه و مشکلی برای اجرا برنامه ها نباشه میتونیم بهترین انتخاب رو انجام بدیم
    فقط بگم که طرح پروسسور آمادست فقط مونده انتخاب چیپ
    یه کار دیگه تیم اجرا دنبال یک سوکت برای نصب برد پروسسور روی برد اصلی بگردنند.یه چیزی مثل سوکت رم PC که هم تعداد باس زیاد باشده و هم قفل داشته باشه که از برد جدا نشه
    2007/10/14
    28
    0

دوستانی که میخواند تو تیم لینوکس کار کنند این صفحات میتونه کمک خوبی باشده
    http://www.linux-arm.com/Main/WebHome
    http://www.arm.linux.org.uk/
    http://www.uclinux.org
    البته یادمون نره نتیجه نهایی هر تیم باید به صورت مکتوب در بیاد که آیندگان هم بتونند به صورت کامل این پروژه رو انجام بدهند.و البته که نیاز هست که تمامی تیمها از نتیجه و کار تیمهای دیگه تجربه کسب کنند
    2007/12/22
    90
    1

LPC2478 آمادست تو کتابخونه های ALTIUM 2009 موجوده
    و بقیه هم اگه تصویب شده تکمیل کنم به نظرم TC58DAM72A1FT00 از بقیه بهتره اگر همه نظرشون رو اینه به طور کامل بکشیم.
    ضمنا واسه PHY شبکه از کدوم چیپ می خواین استفاده کنید؟
    2007/04/26
    ايران
    794
    5

َمن از

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

تونستم کتابخانه های مورد نیاز رو دانلود کنم.
    البته به جز AS4C256K16E0
    2008/01/16
    Tehran
    207
    1

مینیمم سیستم برای uclinux :
    2 مگ حافظه فلش برای ذخیره ایمیج به صورت فشرده شده
    8 مگ رم برای اجرای سیستم عامل و برنامه ها
    نحوه کار هم به این صورته که اون ایمج زیپ شده ، موقع بوت روی رم uncompress میشه و بعد سیستم آماده کاره.
    2007/04/26
    ايران
    794
    5

پیشنهاد من هم K4S561632C هست.

طریقه ی نصب UClLinux روی LPC2478

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 258