اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیم لینوکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تیم لینوکس

از همه شما دوستان بی نهایت ممنونم .این همه فعالیت نشون میده ایشالله خیلی زود به نتیجه میرسیم
    چند تا نکته
    1.فکر کنم همه از protel استفاده کنیم بهتره(لا اقل عامه تره تا برنامه هایی مثل Eagle و...)
    2.دوستان کار تیمیه و چون طراح داریم پس بهتره پیش نهاد قطعات رو به تایید ایشون بزاریم تا ببینیم نظرشون چیه
    3.بچه ها خواهشن کار ها رو قسمت قسمت انجام بدیم تا همه چی شلوغ نشه پس فعلا کاری به لینوکس نداریم و نحوه بوت کردنش همین که می دونیم چه قدر ram لازمه کفایت میکنه

4.خواهشا فعلا ببینیم چه قدر هرینه خرید کل قطعات میشه مثلا اگه قراره همش 90 تومن بشه شاید بشه رو یه چیزه دیگه هم کار کرد که مثلا 50 تومن در بیاد(و به تایید کل گروه برسه)
    5.خواهش میکنم خیلی پست ندین تا تاپیک شلوغ نشه و نتیجه کلی رو بزارین و در صورت نیاز به توضیحات یه فایل pdf درست کنید و اپ کنین

5.واسه lcd هم همین lcd n96 چینی عالیه.هم ارزونه .هم دسته همه بهش میرسه و می تونن تهیش کنن. و هم تجربه کار باهاش رو داریم و می دونم که کار باهاش راحته و بچه سوسول هم نیست و ادا در نمیاره
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

با سلام
      بچه های تیم PCB

من قسمت های مربوط به CAN – RS232 – SDRAM – PS2 – I2C(eeprom) – SD/MMC – USB_DEV – IrDA
      شماتیکش کشیدم

من برای شماتیک ها بردهای Olimex در نظر گرفتم
      http://www.olimex.com/dev/images/ARM/LPC/LPC2478-STK-sch.gif

قسمتهای باقی مانده :
      USB_HOST - Ethernet – Color LCD – touch Pad – JTAG – TRACE – Power Supplay – Audio Decoder

فقط برای USB_HOST احتیاج به تراشه LM3526 داریم

قسمت Ethernet تراشه پیشنهادی خود User Manual LPC2478 که تو بازار یافته میشه باید انتخاب کرد که به نظر من KS8721 مناسبه و بعلاوه اسیلاتور 50 مگاهرتزی

قسمت Power Supplay که مهمترین قسمت طراحی که باید مد نظر گرفت

قسمت Color LCD که باید یک LCD کلی برای همه در نظر داشت

قسمت Audio Decoder هم باید تراشه VS1003 یا VS1033 را قرار داد

برد اصلی که قرار تراشه LPC2478 قرار بگیره باید باتری – PWM – ADC – DAC – I2S و ... قرار بگیره

قسمت دیگه اگر بچه ها در نظر دارن محبت کنند ذکر یاد آوری بشه

هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

به نظر بنده هم همون olimex خوبه.
        Protel هم برای طراحی در نظر میگیریم.
        nsm فایل شماتیک رو تو یک سایتی Upload کنید لینکش رو پیغام خصوصی کنید تا بنده هم رو قسمت های دیگه
        کار کنم. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE
          به نظر بنده هم همون olimex خوبه.
          Protel هم برای طراحی در نظر میگیریم.
          nsm فایل شماتیک رو تو یک سایتی Upload کنید لینکش رو پیغام خصوصی کنید تا بنده هم رو قسمت های دیگه
          کار کنم. :nerd:
          حتما فایلها را پلود می کنم و در اسرع وقت (فعلا ADSL ام مشکل پیدا کرده) برای بچه های تیم پیغام خصوصی می کنم یا به ایمیلشون می فرستم

دیدگاه

دوستان احسنت :applause:

خیلی عالیه.فقط یه چیزی
            چون هنوز به توافق 100% نرسیدیم فقط سعی کنین که قطعات رو ردیف کنین واسه lcd که میفرمایین color lcd خوب من که میگم همین lcd چینی که خوب گیر میاد

بچه ها یه بنده خدا هست که روی برد Arm9 لینوکس سوار کرده و حدود 50 تومن هم بردش بیشتر در نیومده.داریم پشت پرده یه سری مزاکرات میکنیم اگه قطعی شد 2 نفر به اعضای گروه خواهند پیوست و سرعت کار چند برابر میشه علاوه بر اینکه تجربه کاری هم داریم

دوستانمی که عضو تیم نیستند پست ندن لطفا .در صورت مشاهده پاک خواهد شد (از این لحظه به بعد)

دیدگاه

برای کارهای پردازش صوت هم از تراشه VS1003 می تونیم استفاده کنیم که حدود 5000 ت قیمت داره
              نمی دونم آیا لازمه که از MP3 Decoder بزاریم یا نه. در ضمن این پردازشگر صوت نیست ها !!!

[/quote]
              خوب VS1003 نتنها Mp3Decoder هست بلکه دارای پردازشکر صوت و DSP هست و قابلیت کنترل حجم صدا رو هم داره بعلاوه با قابلیت اتصال این چیپ به میکرو و پورت i2s به راحتی میشه با میکرو تبادل صوتی داشت یعنی هم صدا رو به فرمتهای MP3 , WAV پخش کرد و هم ضبط کرد

دیدگاه

Description
                VS1003 is a single-chip MP3/WMA/MIDI audio
                decoder and ADPCM encoder. It contains a highperformance,
                proprietary low-power DSP processor
                core VS DSP4
                , working data memory, 5 KiB
                instruction RAM and 0.5 KiB data RAM for user
                applications, serial control and input data interfaces,
                4 general purpose I/O pins, an UART, as
                well as a high-quality variable-sample-rate mono
                ADC and stereo DAC, followed by an earphone
                amplifier and a ground buffer.
                VS1003 receives its input bitstream through a serial
                input bus
                , which it listens to as a system slave.
                The input stream is decoded and passed through a
                digital volume control to an 18-bit oversampling,
                multi-bit, sigma-delta DAC. The decoding is controlled
                via a serial control bus. In addition to the
                basic decoding, it is possible to add application
                specific features, like DSP effects, to the user RAM
                memory.
                Version

دیدگاه

قسمت JTAG و USB-HOST هم طراحی کردم

فقط دوستان دنبال آی سی LM3526L باشید (L اش خیلی مهمه) برای USB-HOST اگر نباشه دیگه هیچی ...

در مورد MP3 Decoder دوستان هر جور صلاح میدوند چون فکر کنم با تمام مخلفاتش 7 الی 8 تومن در بیاد

باقی مانده PCB:
                  Power Supplay
                  Color LCD
                  Touch
                  TRACE
                  MP3 Decoder
                  برد اصلی LPC2478

دیدگاه

قسمت color lcd رو دیتاشیت رو واسطون تا فردا اپ میکنم و لینکش رو پیغام خصوصی میکنم فقط بدونین که 16 تا پین واسه دیتا می خواین و 5 تا واسه کنترل

تغذیش هم خدا روشکر 3.3 ولته و مصرفش هم در حد چند میلی امپره البته به جز back light که حدود 60 میلی امپر هست

tuch هم روی lcd هست و فقط 1500 تومن اضافه میشه و ابته 4 تا پین و 2 تا مقاومت(پین های adc و پین i/o)
                    برنامش هم با keil هست c

در مورد برد اصلی lpc هم که انشالله تا فردا عصر همه چی معلوم میشه و درگیر زدن pcb میشیم.فقط یه نکته باید pcb رو طوری رسم کنیم که وقتی دست به دست میشه بقیه گیج نشن پس استاندارد کار میکنیم و یه سری چیزا رو ررعایت میکنیم و بعد از رسم شماتیک کل گروه چک میکنن که خدایی نکرده چیزی از قلم نیفتاده باشه که بعدا پشیمون بشیم

فقط دوستان دنبال آی سی LM3526L باشید (L اش خیلی مهمه) برای USB-HOST اگر نباشه دیگه هیچی ...
                    دست اقای M.M.-T رو میبوسه .امیدوارم بتونن فردا برن بازار

در مورد کنترلر هنوز به نظریه قطعی نرسیدیم ولی 90% Arm9 احتمالا انتخاب میشه(بستگی به نظر گروه دارهخ و تا فردا عصر معلومش میکنیم که چی و از کدوم شرکت )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm
                      قسمت JTAG و USB-HOST هم طراحی کردم

در مورد MP3 Decoder دوستان هر جور صلاح میدوند چون فکر کنم با تمام مخلفاتش 7 الی 8 تومن در بیاد

باقی مانده PCB:
                      Power Supplay
                      Color LCD
                      Touch
                      TRACE
                      MP3 Decoder
                      برد اصلی LPC2478
                      من حرفی ندارم ولی گفتیم تیمی شروع کنیم که موازی کاری نشده.پس من الان دارم چیکار میکنم؟
                      خوب وقتی طراحی شده پس من وقت نگذارم :icon_razz:
                      یه چیز دیگه قرار شد پله پله تا همه یه چیزی یاد بگیرند.یعنی دونه دونه تشریح کنیم تا همه به یه اندازه برند جلو نه اینکه ما سه تا کارهارو واسه خودمون انجام بدیم و بقیه فقط نظارت کنند.به نظر من بهتر بود دونه دونه بخشارو با کمک هم تکمیل میکردیم تا با تک تک امکانات و پروتهای میکرو همه آشنا بشند
                      نه اینکه مشابه سازی کنیم و آخرش هم یه pcb بزنیم و بقیه بسازند.خوب برد آمادش که توبازار هست پس چه کاریه؟ :nerd:
                      بعد این تاپیک قرار بود کسایی که میخواند تو تیم لینوکس کار کنند شرکت کنندومتاسفانه بخش قبلی قفل هست و بحثهای متفرقه وارد این تاپیک شده.
                      و در نهایت گمانم انتخاب گروه ARM7 بود اون هم LPC2478.من که اینطور دستگیرم شد

دیدگاه

تیم PCB از گروه Embedded System

از دوستانی که در گروه PCB میخواهند فعالیت داشته باشند ممنون میشم تو Protel این سوکت رو طراحی کنند .فقط یه کم عجله هست جون برد پروسسور منتظر اینه
                        http://pinouts.ru/connectors/dimm_168p.gif
                        و یه زحمت دیگه LPC2478 تو پروتل به صورت مجزاست یعنی به پارتهای مجزا تقسیم شده که شماتیک رو پیچیده میکنه ممنون میشم که این قطع رو طراحی کنید

دیدگاه

پاسخ : تیم PCB از گروه Embedded System

با سلام
                          بخش تهیه قطعات برای اسیلاتور 50 مگاهرتزی که با 3.3 ولت کار کنه احتیاج به چنین اسلاتوری داریم دوستان پیگر باشند

http://www.andhraelec.com/catalogue/CXO%207050.pdf

بخش PCB:
                          طراحی LPC2478 هنوز مشخص نشده ARM7 باشه یا 9

آقای حبیبی دارن در مورد ARM9 با یه سری دوستان مذاکرات انجام میدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فراهانی
                            از دوستانی که در گروه PCB میخواهند فعالیت داشته باشند ممنون میشم تو Protel این سوکت رو طراحی کنند .فقط یه کم عجله هست جون برد پروسسور منتظر اینه
                            http://pinouts.ru/connectors/dimm_168p.gif
                            با سلام

یه سری به سایت زیر بزن ببین چیزی که می خواهی هست یا نیست باید اندازه المان داشته باشیم

http://www.e-tec.ch/v3/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nsm

با سلام

یه سری به سایت زیر بزن ببین چیزی که می خواهی هست یا نیست باید اندازه المان داشته باشیم

http://www.e-tec.ch/v3/
                              من فکر میکنم این از همه عالی تره
                              http://www.e-tec.ch/v3/catalogue/ic-sockets--connectors/ic_dimm-sockets---dm1-100-v---100-pin-vertical.html
                              فقط به شرط اینکه تو بازار گیر بیاد.سوکت رم ddr هم خوبه ولی خیلی بزرگه .در مجموع به این همه پین نیاز نداریم و جلوی دست و پامونو میگیره.

دیدگاه

باید مسوال خرید آقای M.M.-T پیگیری کنه

http://www.e-tec.ch/v3/catalogue/ic-sockets--connectors/ic_dimm-sockets---dm1-100-v---100-pin-vertical.html

بهتر نیست خود آی سی هم روی برد لحیم کنیم که دیگه دردسر سوکت نداشته باشیم؟
                                دوستان نظر بدند(بچه های گروه)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X