ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2009/05/20
    772
    24

ساعت با نمايشگر ثانيه led

از دوستان كسي ساعت با نشانگر ثانيه led ساخته ماروهم به فيض برسونه :biggrin: :biggrin:پيشاپيش از راهنمايي هاي ارزندتون كمال سپاس رو دارم
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2008/05/31
    سمنان
    729
    19

پاسخ : ساعت با نمايشگر ثانيه led

سوالتون گنگه! واضحتر بپرسيد. اصلا "نشانگر ثانيه LED " يعني چي؟؟
    2009/05/20
    772
    24

ميخوام به جاي ثانيه شمار 60تا led بذارم به صورت دايره اي كه دور اول يكي يكي روشن بشن و دور دوم يكي يكي خاموش بشن بايد چيكار كنم 60تارو چجوري ببندم ماتريسيه :sad:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2008/05/31
    سمنان
    729
    19

نه . حتما نباید ماتریسی ببندی! میتونی از آی سی های دیکودر باینری به bcd مثل 74154 استفاده کنی . یا از آی سی های کانتر استفاده کنی مثل 4017 و ... .
    2008/07/21
    529
    19

برای بالا بردن تعداد خروجی ها میتونی دیکودر ها رو به صورت پشت سر هم ببندی .

مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.
    2009/05/20
    772
    24

ولي با 4017نميتونم اين كاري رو كه ميخوام بكنم چون ميتونم فقط يه led روشن رو دور تا دور بچرخونم ولي ميخوام اول تمام شون يكي يكي روشن و بعد از اينكه يه دور كامل تمامشون روشن شد يكي يكي خاموش بشن ضمنا اگه به صورت ماتريسي ببندم فكر كنم نهايتا يكي و نصفي پورت لازم داشته باشه ولي با 4017به 6عدد نباز دارم ضمنا حجم مدار هم خيلي زياد و مدار پيچيده ميشه اگه ماتريسي ببندم از هر نظر بصرفه تره ولي بلد نيستم اين كارو با ماتريس انجام بدم ميتونين راهنمايي كنين
    :redface:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2008/05/31
    سمنان
    729
    19

ولي به نظر من ماتريسي بستن LED ها آخرين راهه! و قبل از آخرين راه هميشه حداقل يك يا چندتا راه ديگه هم هست!
    فراموش نكن كه ماتريسي بستن مشكلات خاص خودش رو داره. مثلا نميتوني به همه LED ها در يك لحظه دسترسي داشته باشي ، برنامه نويسيش خيلي سخت ميشه و .... !
    شما با آي سي هاي لچ خيلي راحت ميتوني 60 تا LED رو كنترل كني. فكر كنم 74573 واسه شما خوب باشه.
    2009/05/20
    772
    24

اخه كار با لچا رو بلد نيستم ميتونين يه كمكي بهم بكنين ممنون ميشم لااقل چند خطشو بدين كه كلياتش دستم بياد بقيشو خودم ميرم :icon_razz:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    6

برای این کار بهترین گزبنه شیفت رجیستر هست اونم ترجیحا74hc595
    کلا میتونید با 2 یا 3 یا 4 پایه این کار رو بکنید
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2008/05/31
    سمنان
    729
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط r-el
    اخه كار با لچا رو بلد نيستم ميتونين يه كمكي بهم بكنين ممنون ميشم لااقل چند خطشو بدين كه كلياتش دستم بياد بقيشو خودم ميرم :icon_razz:
    این لچ ها دارای دوپایه واسه کنترل و 8 پایه واسه دیتا هستن . اون 8تا پایه رو که باید وصل کنی به یه پورت از میکرو . اون دوتا پین کنترل هم یکی اسمش LE هست و یکی دیگه هم OE . پین OE که باید زمین بشه . پین LE هم به یکی از پین های میکرو وصل میشه . نحوه کارکردش هم اینطوریه که : اطلاعات (که همون 0 و 1 واسه روشن و خاموش شدن LED ها باشه ) توسط میکرو به ورودی این ای سی اعمال میشه . اگه حالا پین LE رو 1 کنی این اطلاعات به خروجی میرن . بعد اگه همین پین LE رو 0 کنی ، اطلاعات خروجی لچ (قفل) میشن . به این معنی که با تغییرات ورودی ، خروجی تغییری نمیکنه . پس هر وقت خواستی ورودی به خروجی بره باید LE رو 1 کنی و در غیر اینصورت باید این پین رو 0 کنی . همین .
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22