اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی تلفن ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی تلفن ؟

سلام؛قبل از مطرح کردن سوال خیلی تو سایت جستجو کردم اما لینک خیلیاش دانلود نمی شد :cry2:
    من برای طراح یک تلفن باید کلماتی رو که به صورت فایل صوتی ذخیره وبا فشردن keypadفعال کنم تاروی خط تلفن ارسال بشه.
    از چه آی سی استفاده کنم که حافظه اش بالا باشه.لطفا راهنمای کنید چطور شروع کنم؟
    زندگی زنگ تفریحی است کوتاه
    بچه ها زنگ بعد حساب داریم

پاسخ : ای سی تلفن ؟

لطفا یکم واضح تر توضیح بده!
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

1-ساخت کلمات به صورت فایل صوتی
      2-فعال کردن هر کلمه به کمک صفحه کلید
      3- ارسال کلمه بطور متوالی روی خط تلفن
      ممنون میشم راهنای کنید

دیدگاه

شما چند تا راه دارید:
        1 از آی سی های ضبط صدا که هر کدوم یه مقدار مشخصی حافظه دارن استفاده کنید و توسط میکرو بخش های مورد نظرتون از حافظه رو انتخاب و پخش کنید.
        2-از MMC استفاده کنید.یعنی به صورت فایل روی MMC ذخیره کنید و با میکرو بخونید.(در صورت استفاده از فایل سیستم)که اینم چندتا راه داره:
        راه اول اینه که فایل ها رو به صورت WAV ذخیره کنید و با PWM پخش کنید.
        راه دوم اینه که فایل ها رو به صورت WAV ذخیره کنید و با D/A پخش کنید.
        راه سوم اینه که فایل ها رو به صورت MP3 یا WMA ذخیره کنید و با VS1003 پخش کنید.

البته راه سوم از نظر کیفیت و سهولت بهتره.

دیدگاه

من فکر کنم این بنده خدا منظورش رو درست نمیگه
          شما فرض کنید بیاد تبدیل به wav کنه جالا چه طوری میخواد ارسال کنه
          من فکر میکنم این سمت با dtmf بفرسته
          سمت گیرنده معادلش رو حساب کنه اونجا پخشش کنه
          این جوری بهتر نیست ؟؟
          معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

DFMF که برای شماره گیریه.
            فایل رو باید با میکرو خوند ، با یه آمپلی فایر تقویت و روی خط تلفن پخش کرد.

دیدگاه

دوستان ممنون از راهنماییهاتون
              در مورد آی سی های ضبط صدا قابلیت ضبط وپخش اونا تا چند دقیقه است من یه حافظه زیاد برای ذخیره حدود 5000 کلمه میخوام پس محدودیت حافظه نباید داشته باشم.
              در مورد اینکه فایل ها بصرت wavفرستاده بشه یاdtmf ممکنه توضیح بدید چه فرقی داره متوجه نشدم oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bigbigblue
                1-ساخت کلمات به صورت فایل صوتی
                2-فعال کردن هر کلمه به کمک صفحه کلید
                3- ارسال کلمه بطور متوالی روی خط تلفن
                ممنون میشم راهنای کنید
                من اینو میگم که نباید سمت فرستنده صدا ضبط شه باید سمت گیرنده باشه و فقط فرستنده کد معادل اون کلمه رو بفرسته اون طرف آنالیز بشه و پخش بشه ؟
                معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

فکر کنم ایشون یه دستگاهی میآ‌خوان که حافظه و کی پد داشته باشه و بشه با کیآ‌برد یه کلمه یا عبارت رو انتخاب و روی خط تلفن پخش کرد.
                  اگه اینطوره دیگه ربطی به DTMF نداره

دیدگاه

اینی که آقای johnlok گفتن میشه میشه ساخت دستگاه ارسال ودریافت اطلاعات از طریق تلفن با استفاده از تون های dtmf ،
                    بله طمن میخوام تلفن حافظه و کی پد داشته باشه و کلمه رو انتخاب وروی خط پخش کرد :agree:لطفا هرکی هرچی میدونه کمک کنه اگه قبلا کسی تو این زمینه کاری کرده ممکنه فایلشو بذاره :read:نمیدونم از کجا شروع کنم :cry:

دیدگاه

شما اول انتخاب کن که از کدوم راه حل میآ‌خوای استفاده کنی؟

دیدگاه

دوست عزیز اگه میشه پروژه ای رو که میخوای بسازی کاملا واضح بیان کن .بعد دوستان بهترین راه حل رو دراختیارت میزارن .اینطوری همه متوجه میشن که شما منظور اصلیت چیه ولی الان فقط خودت میدونی که چی میگی .البته این فقط یه پیشنهاده .تصمیم با خودته.
                        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام به همه ی دوستان که پاسخ دادین
                          چشم مجدد میگم:
                          من برایدرسم یه جورایی باید تلفن بسازم که
                          1-مثل تلفن های معمولی شماره گیر dtmf وگوشی تقویت کننده صوتی و میکروفن داره.(اگر کسی قبلا ساخته یا کیت آماده ای هستش که به دردم بخوره ممکنه معرفی کنید)
                          2-بعد از برقرای تماس بتونم کلماتی رو به شکل فایل صوتی ذخیره شده (مثلا5000تا)با استفاده از keypad فعال کنم صدا به سمت دیگه بره (کار اصلی من اینجاست که چطوربتونم قابلیت رو به اضافه کنم)
                          دوست عزیز آقای حمیدرضا راهی که پیشنهاد کردن استفاده از mmcاست،من درست نفهمیدم یعنی میکرو قابلیت این رو داره که به usbوصل بشه ؟ پس اینجوری میتونم فایل های wavام رو بریزم تو میکرو؟چون من رشتم برق نیست خواهشا خیلی تخخصی صحبت نکنید :redface:
                          موید باشید

دیدگاه

mmc چه ربطی به usb داره؟
                            منظورم مموری گوشیه(SD-MicroSD)
                            با چه زبونی برنامه میآ‌نویسی؟

دیدگاه

خوب بفرمائید این کلمات رو شما بعنوان بصورت دستی میخواهید از این تلفن به سمت مقابل ارسال کنید یا طرف مقابل میخواد از اونور خط به میکرو فرمان بده و میکرو اونکلمات رو براش بفرسته؟ (مثلا شما میخواهید یه دیکشنری درست کنید که فرضا 5000 تا لغت رو بتونه معنی کنه به این صورت که برای هرلغت کد مخصوصی قرار بدید و با ارسال اون کد از هرتلفنیکه با اون دستگاهتون تماس میگیرید بتونید معنی اون لغت رو دریافت کنید .) البته فقط یه مثال بود!
                              حالا اگه یه همچین کاری میخواهید انجام بدید بفرمائید تا راهنمائیتون کنیم.اگه نه که...
                              دوست عزیز اولین چیز درساخت یه پروژه شفاف بودن هدف برای سازنده و یا کسی که میخواهد شما رو راهنمائی کنه است.

نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X