اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ژنراتور بدون سوخت!!!!؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ژنراتور بدون سوخت!!!!؟؟؟؟

دروغ یا واقعیت؟؟؟؟
    http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1320955

ولی اینو میدونم که شدنیه. چون خودم قبلا یه کارایی مشابهش رو انجام داده بودم.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : ژنراتور بدون سوخت!!!!؟؟؟؟

oo: oo: oo:
    طرح این بابا هنوز تو ایران رونمایی نشده ولی 90 درصد کشورهای جهان
    خواستار اجرای این پروژه در کشورشان شدند و درخواست دادند :-"
    :angry:یه دیوار محکم تر سراغ ندارید این فایده نداره :angry:
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

با سلام
      متن خبر:

ساخت نخستین ژنراتور بدون سوخت جهان توسط مخترع ایرانی
      ژنراتور بدون نیاز به سوخت برای نخستین بار در جهان توسط مخترع جوان ایرانی در کشور ساخته شد.
      به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدعلی شفاعت مخترع این ژنراتور در تشریح این دستگاه گفت: طراحی و ساخت این ژنراتور بیش از 8 سال زمان برده و هزینه ای که بابت آن توسط بنده صرف شده معادل 20 میلیارد ریال است.
      وی در مورد نحوه کار این سیستم افزود: این دستگاه با استفاده از آهن ربای مغناطیسی طراحی شده و چنانچه ادعای سازندگان آهن رباها در مورد اینکه طول عمر این آهن رباها بیش از 20 سال است درست باشد تا همین مدت به کار خود ادامه می دهد.
      شفاعت با اشاره به مصارف این ژنراتور گفت: این ژنراتوربسته به نوع طراحی و توان آن قابلیت استفاده درمصارف خانگی ، صنعتی ، ساخت اتومبیل های برقی و به طور خلاصه هرآنچه نیازبه برق دارد را داشته و دارد.
      وی تصریح کرد: هم اینک با حمایتهای بسیج علمی کشور در حال برنامه ریزی برای تولید انبوه این ژنراتور در داخل کشور هستیم که به این ترتیب، ایران به قطب انرژی جهان بدل خواهدشد.
      شفاعت، هزینه تمام شده برای ساخت نیروگاهی با این ژنراتور را تا 30 درصد کمتر از هزینه تمام شده برای ساخت نیروگاهی با شیوه های امروزی دانست و گفت: تا امروز از 90 درصد از کشورهای جهان درخواستهایی برای اجرای این پروژه در این نقاط داشته ایم.
      مهندس شهبازی، معاون سازمان علمی و فناوری بسیج کشور نیز در همین ارتباط گفت: این طرح بزودی توسط مقامات کشوری رونمایی خواهدشد.
      وی با ملی خواندن این طرح گفت: امیدواریم با حمایتهای تمامی ارگانهای مرتبط این طرح ملی و حتی فراملی در سال جهاد اقتصادی این طرح را که می توان آن را به حق انقلابی در عرصه انرژی نامید، به بهره برداری انبوه رسیده و ایران به بزرگترین صادر کننده انرژی در جهان بدل شود.

مطلب غیر عادی در خبر دیده نمی شود. بلکه عبارت : نخستین ژنراتور بدون سوخت جهان چند پهلو به نظر می رسد.
      ژنراتور های تمام نیروگاههای غیر سوختی ( گاز - مازوت - ... ) نیاز به سوخت ندارند. لذا ، نخستین بودن در عبارت فوق نیاز به شفاف سازی دارد، از چه جنبه ای ، نخستین است؟
      ایشان هیچ اشاره و ادعایی نسبت به نداشتن منبع انرژی ورودی نداشته اند.

بنابراین قابل تحلیل و نتیجه گیری نیست ، فقط حدسیات ....

اگر ساخت نیروگاه با این روش منجر به 30 درصد صرفه جویی شود ، مصداق طرح ملی و فراملی و انقلاب در عرصه انرژی می تواند باشد.
      (شاخص 1000 دلار برای هر کیلو وات توان ، برای احداث نیروگاه و شبکه توزیع در 50000 مگاوات ظرفیت فعلی کشور = 50 میلیارد دلار و 30% صرفه جویی = 15 میلیارد دلار برای وضعیت فعلی ایران.
      که برای 8 سال آینده که ظرفیت مورد نیاز ایران به 100000 مگاوات می رسد ، صرفه جویی چشمگیری است.(نرخ رشد نیاز به انرژی = 10% در سال )

با سپاس

پ.ن 1:
      در جمله : بنابراین قابل تحلیل و نتیجه گیری نیست ، فقط حدسیات .... اشاره شد که فقط بر اساس حدسیات می توان ، نظری ارایه نمود.

حدس جناب پژوهان و جناب فردی گرامی هم ، که در دو پست ذیل درج شده اند ، یکی از احتمالات ممکن می باشد ، که همانطور که تلویحا اشاره نموده اند ،
      به دلیل نقض قانون بقای انرژی ، مردود می شود.

پ.ن 2:
      به نظر می رسد که نحوه ارایه خبر فوق در سایت ها و نگارش متن خبر ، دارای اشکالاتی است که نتوانسته مطالب صحیح را اطلاع رسانی نماید.

فرض من این است که یک تحقیق 8 ساله به روش اصولی و علمی انجام شده و بهینه سازی هایی در فناوری ژنراتور صورت گرفته که قابلیت اجرایی نیز پیدا نموده است.
      و اصلا بنا را بر نقض قانون بقا انرژی نگذاشته است، بلکه ابداعاتی برای بهینه سازی انجام شده و به مثلا 30% بهبود راندمان یا هزینه رسیده اند.

حالا خبر می تواند غلط انداز باشد و نداشتن منبع انرژی ورودی را تداعی کند.

پ.ن3:
      لینک سایت بسیج علمی هم جالب است:
      http://www.basijelmi.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87.aspx
      گشتی در لاله زار
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

چه دکتر بی سوادی!خیلی تعطیله! حتی نمیدونه آهنربا چیه! میگه اگر به گفته سازندهی آهنربا این آهنربا 20 سال عمر کنه و... این نشون میده این سیستم احمقانش چجوری کار می کنه !هر از چندگاهی یکی همچین ژنراتوری رو توی ایران میسازه. چه سیستم ثب اختراع در پیتی!
        از همه ی اینا مهمتر 20 میلیار ریال پول یا مفت رو ریخته دور ! از کجا این پول رو اورده! پول نفت این ملت کجا ها دود میشه میره هوا!

الان کامنت های مو شکافانه ی بالا رو دیدم . بله درسته سوخت که به ژنراتور داده نمیشه! وسط بویلر میسوزه! اما منظور این خبر دقیقا همون تولید انرژی از هیچه! 2 موردش از طرف مجلس اومده بودن دانشگاه علم و صنعت واسه اینکه چندتا سوال کوچولو کنند! جدییییییییی می گم! چند سال پیش! یکیشون نمیدونست ژنراتور چیه دقیقا! رئیس گروه قدرت خندش گرفته بود طرف شاکی هم شده بود! مجلس بهش بودجههههههههههههههه داده بود! توی کمیسیون مجلس مطرح کرده بود اونام کارگروهاشون تایید کرده بود! یکیشون مخابرات دانشگاه آزاد خونده بود!
        Gracias A La Vida
        [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
        http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
        زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Solsal
          مطلب غیر عادی در خبر دیده نمی شود.
          حقیقتش از جناب Solsal انتظار نداشتم ، این نظر رو ارائه بدند.
          تازه ایشون با کارشناسی ارشد برق ، باید ما رو مثل همیشه راهنمایی و نصیحت بکنند که ذره ای هم نسبت به این اخبار ، باور نداشته باشیم ، چه رسد به تایید ضمنی!!
          بیشتر دوستان میدونند ، از زمان انقلاب صنعتی در اروپا ، چه بسیار کسانی که عمر و زندگی و تمام پولشون رو سر اینکار گذاشتند ، تا دستگاهی درست کنند که بدون دریافت هیچ گونه ماده و انرژی از بیرون ، برامون انرژی تولید کنه! و در نهایت هم ، همشون به خاک ذلالت افتادند و بلا استثنا همشون تو هدف واهیشون شکست خوردند.
          این یه داستان دنباله دار ، خیلی قدیمی هست . حتی تو سایت خودمون هم ، تاپیکی داریم ، که هنوز هم مدعیانی ، داره.
          توی قرنهای گذشته ، چون تعداد افراد تحصیل کرده ، به نسبت حالا کمتر بود و بیشتر مخترعان بصورت تجربی فعالیت میکردند ، میشه کمتر ازشون ایراد گرفت!! ولی الان چی؟
          با اینهمه انفجار علوم مختلف ، و قوانین مختلف نیوتن در مورد نیروها و فرمول انیشتین بیچاره در مورد روابط بین ماده و انرژی و قانون بقای انرژی ، که ما برقی ها ، اینهمه ازش استفاده میکنیم ، نمیدونم تو این روز روزگار ، دیگه کسی چطور روش میشه تو سال 2011 میاد و دوباره از این ادعاها میکنه!!! اون هم توی ایران!!
          توی کشوری که بقول مرحوم رزم آرا " یه لول هنگ هم نمیتونیم از خودمون درست بکنیم "
          این حرفهای من رو دوستانی مثل جناب پژوهان میتونه هضم بکنه وگرنه دوستانی مثل . . . بودند که تا این بحثها میشه ، زود خودشونو میرسونند که ، ای داد ، بیداد ، چرا این حرفها رو زدی؟ کشور ما دارای نابغه ترین مغزاست و ما باهوشترین موجودات روی زمین هستیم و تو خبر نداری تو این کشور چه چیزهایی به دست نیروهای صادق و زحمت کش و انقلابی ، داره ساخته میشه و و و . . .
          چون احتمال میدادم بعد از پستم این افراد سرازیر بشوند و . . . خواستم مثل بیشتر وقتها راهمو بکشم برم ولی با دیدن نام آقای Solsal نتونستم بیخیال بشم.
          جناب Solsal همیشه پستهای بجا و با محتوایی مینویسند. همیشه هم در کمال احترام و متانت نظرشون رو مینویسند ، برای همین ، راضی شدن به این انتقاد کوچولو برام خیلی سخت بود. ولی چه میشه کرد ، موضوع مربوط به علم بود و این مباحث پیر و جوان و . . . نمیشناسه!! :biggrin:

دیدگاه

دایی فردی من کاملا باهات موافقم و حرفت رو هم تایید میکنم. هر چند که این کار به دید خیلی ها بده!!!
            اما من خودم دیدم که تو اراک یه پسره یه موتور ساخته بود که هیچی بهش وصل نبود و خودبخود میچرخید!!!
            توی اونجا هم میگفت که از آهن ربا استفاده کرده.
            نمیدونم شاید اونم خالی بندی بوده!!؟؟؟
            متاسفانه هیچ سندی هم برای اثباتش ندارم. ولی شاید این بابا هم منظورش همون بوده و فقط یه رابط بین بویلر و ژنراتور رو نگفته باشه!!!
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
              توی اونجا هم میگفت که از آهن ربا استفاده کرده.
              آهنربا فقط میدان مغناطیس داره و این نیرو است نه انرژی.
              برای تولید انرژی از مغناطیس باید کار انجام بشه و این یعنی ادعای اینگونه افراد باطله.
              همیشه یک چیزی رو در نظر داشته باشید ، وقتی یک موتور یا پروانه حتی کوچولو ، میچرخه ، مقداری از انرژی در شفتها و یا بلبرینگها صرف نیروی اصطکاک میشه. واگه این انرژی جایگزین نشه ، بعد از اندک زمانی این موتور خواهد ایستاد. پس برای تداوم چرخیدن موتوری که حتی کار مفیدی ازش نمیکشیم و داره خلاص برای خودش میچرخه ، باید ، مدام بهش انرژی بدیم ، پس بسیار خنده دار خواهد بود که کسی بیاد و ادعا بکنه ، موتورش نه تنها انرژی از بیرون نمیخواد ، بلکه انرژی ، اضافی هم میاره.
              باز هم میگم این برخلاف قانون بقای انرژی هست.

اما من خودم دیدم که تو اراک یه پسره یه موتور ساخته بود که هیچی بهش وصل نبود و خودبخود میچرخید
              من بدون اینکه اون پسر اراکی رو دیده باشم ، ادعاشو رد میکنم و برای خودم عیب میدونم که حتی در مورد اینگونه ادعا ها ، شک هم بکنم. چون من قانون بقای ماده و انرژی رو بلد هستم و مصرف کردن وقت و انرژی در این زمینه رو خیانت به علم میدونم. ولی دوباره انتظار دارم ، افرادی بیاند و دوباره بگند " تمام اختراعات در ابتدا عجیب مینمود واگه اینجوری فکر بکنیم دیگه چیز جدیدی اختراع نمیشه و . . . "

تو اراک یه پسره یه موتور ساخته بود که هیچی بهش وصل نبود و خودبخود میچرخید
              سالها پیش من هم تو نمایشگاهی دیدم از یه شیر آب که تو هوا معلق بود و بجایی وصل نبود ، شر شر آب میریخت و تمومی هم نداشت. عوام دور اون شیر جمع شده بودند و با چشمان خیره ، با ولع تمام داشتند تماشا میکردند ، بعضی ها هم از ترس زیر لب صلوات زمزمه میکردند. ولی اینجانب شیر آب رو بیخیال شده بودم و بصورت دقیق قیافه مردم رو مرور میکردم ، مخصوصا اونهایی که تازه میرسیدند و بناگهان این صحنه رو میدیدند.
              آیا باید باور کنیم که از یه شیر معلق در هوا ، واقعا آب فراوان و تمام نشدنی بدست میاد؟
              بقیه مردم رو ولش کن ولی وقتی شما یه فرد با سواد و خصوصا برقی هستید ، باید بسادگی با یاد آوری همون قانون بقای انرژی ، اون پسر اراکی رو نباید باور میکردید؟
              لااقل ما ها نباید ، مثل عوام فکر بکنیم!!!

دیدگاه

نمیدونم به حال خودمون بخندم یا گریه کنم .
                حقیقتا ما چندین قرن از دنیا عقبیم و این منو واقعا عذاب میده که هنوزم نمیخوایم به خودمون بیایم .

بله دوستان من یک شرکتی دیدم در مشهد به نام یکتا شرق مشهد که این ژنراتور رو ثبت اختراع کرده بود و تو وب سایتش نوشته بود نمایندگی و سفارش سخت نیروگاه هم میگیره تازه ! حالا پیدا کنید اون پرتقال فروشی رو کردنش کارشناس ثبت اختراع !

امیدوارم این اخباری که تو خبرگزاری ها چاپ شده رو کسی ترجمه نکنه وگرنه همه دنیا مسخره مون میکنن.

همزمان با وقتی که در ایران دغدغه مردم این بوده که دوش آب حرامه یا با پای چپ باید وارد مستراح شد ! اون ور دنیا داشتن سر جذب دانشمندایی مثل بور ، تسلا ، شوبرگر،کواندا ، انیشتین و.... با هم رقابت میکردن . :angry:

دیدگاه

لطفا بحث رو منحرف نکنید.
                  متاسفانه به نظر میرسه تاپیک هیچ مفهوم و مدرکی ارائه نمیده.اینجوری پیش بره چاره ای جز قفل تاپیک نیست!
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                    لطفا بحث رو منحرف نکنید.
                    متاسفانه به نظر میرسه تاپیک هیچ مفهوم و مدرکی ارائه نمیده.اینجوری پیش بره چاره ای جز قفل تاپیک نیست!
                    با جناب شفقی موافقم و ممنونم که یهو بدون تذکر تاپیک رو نبستن و از دوستان میخوام که فقط نظرشون رو بدن.

بقیه مردم رو ولش کن ولی وقتی شما یه فرد با سواد و خصوصا برقی هستید ، باید بسادگی با یاد آوری همون قانون بقای انرژی ، اون پسر اراکی رو نباید باور میکردید؟
                    لااقل ما ها نباید ، مثل عوام فکر بکنیم!!!
                    دایی فردی داشتیم؟؟؟ من که تاییدش نکردم. من میگم خودم دیدم که یه موتور دستش بود که نه سیمی بهش وصل بود نه سوخت میخواست و نه فنر داشت و داشت میچرخید!!!
                    من خودمم هنوز باورم نشده و منتظرم تا یکی تو ایران صداش دربیاد که اینجور چیزی رو ساخته
                    من خودمم یه زمانی جو ساختن این جور چیزا رو داشتم و به خاطر هزینه های مالیش ولش کردم :cry:
                    حتی فرمانده یگانی که توی ارتش داشتم خودش لیسانس فیزیک هسته ای داشت و کلی دور و بر این برو بچه هایی که ایده داشتن میگشت و چند تاییشون هم که ترخیص شده بودن داشتن براش کار میکردن. یادمه یه بار براش طرحمو گفتم که قراره چی به چی بشه اولش کلی خندید و گفت که خودش هم یه انبار پر از وسایلی داره که برای این کار تهیه کرده بوده و به نتیجه نرسیده!!!
                    به فرداش اومد گفت اگه خواستی بیا کار کن شاید جواب گرفتی!!!
                    ولی خودش معتقد بود میشه این کارو کرد و بالاخره یکی پیدا میشه که میگه اینو ساخته.
                    یادمه میگفت مگه گالیله بدبخت نبود که خلاف علم اونروز رو ثابت کرد و بهش اتهام کفر زدند؟؟؟؟
                    اینم یه چیزی مثل اون
                    الان همه از نیوتون طرفداری میکنن و قوانینش رو قبول دارن. ولی معلوم نیست. شاید یکی پیدا شد و نقضش کرد!!!
                    مثل انیشتن و ادینگتون که نظریه نیوتن رو درباره سیر نور به چالش کشیدن و جهان رو زیر و رو کردن؟؟؟!!!!

هیچ چیز در این دنیا نشدنی نیست. اینو مطمئن باشین.

بدرود . . .

دیدگاه

من فقط از این مخترع یه سوال دارم
                      میشه بگه قانون بقای انرژی این وسط کجا رفته و اینکه میگه میشه جایگزین نیروگاه ها کرد با 30 درصد هزینه کمتر یعنی از هیچی چند ده مگاوات میده

بابا خیلی دمش گرم بهتره از گینس و انجمن نوبل فیزیک بگیم بیان یه نگاهی به این مخترع عزیز بندازن

راستی یه طرح به این بزرگی اول برای خارجیا رو نمایی میشه که اونا زود تر از ما تو صف استفاده واستادن
                      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان

من یکی دو روز پیش با یکی از دوستان این آقا صحبت کردم (تلفنی)
                        برای من هم خیلی عجیب بود ولی ایشان با اعتماد کامل گفتند که ظرف یک یا دو ماه آینده خط تولیدشان راه خواهد افتاد و نمایشگاهی خواهند داشت و محصول را ارائه خواهند کرد .
                        به نظر من دوستان به جای اینکه مدام بگویند نمیشه یک کمی به مغزشان فرصت خارج شدن از چهارچوب های شناخته شده را بدهند .
                        من کمی روش فکر کردم مشکل اصطکاک و میشه حل کرد (استفاده از بالشتک های مغناطیسی و ایجاد خلاء د محیط کار سیستم )
                        اگه از شکل سنتی ژنراتور ها فاصله بگیریم یه ایده هایی شاید به ذهن برسد .
                        مثلا" استفاده از نیروی دافعه و جاذبه قطبهای همنام و غیر همنام برای ایجاد حرکت رفت و برگشتی و برای جلوگیری از میرا شدن حرکت هم شاید بشود از 10 درصد جریان برق تولیدی جهت ایجاد نیرویی که جلوی میرا شده حرکت را بگیرد استفاده کرد بنابراین 80 - 90 درصد از جریان تولیدی می تواند بعنوان خروجی مورد استفاده قرار بگیرد .
                        مسلما" نیروی حرکتی اولیه نیاز خواهد داشت . ولی شاید بعد از حرکت اولیه سیستم بتواند به حرکت خود ادامه دهد .
                        البته این حاصل فقط چند دقیقه فکر به موضوع بود مسلما" به انداه 8 سال کاری که دوستان مدعی هستند نخواهد بود .

به مغزتان اجازه بدهید از چهارچوب های موجود خارج شود .

مظاهری

دیدگاه

باید یه فرقی بین ایران و آمریکا که 30 سال پیش شاتل رو فرستاد فضا و 50 سال پیش آدم روی ماه پیاده کرد باشه دیگه! این مطالب اگر ارزش علمی نداره اما دو تا فایده داره! اولیش اینکه یه آدم بیسواد با این اختراعات بی ارزش، پول نفت این مردم رو به حسابش منتقل می کنه! و دومین فایدش اینه که یاد آوری می کنه ایران از نظر علمی کجاست! در حال نقض قوانین طبیعت و دخالت مستقیم در کار خدا!
                          یارو نمیدونه شار چیه میاد ژنراتور بدون سوخت میسازه! (آخه یکی نیست بگه کدوم ژنراتور سوختی هست! ) حتما نمیدونه سوخت کجا میسوزه و ورودی ژنراتور چیه! تو عمرش یه ژنراتور هم ندیده و گرنه از خط تولید حرف نمیزد!
                          طرف دکتری هم داره! اینم از سطح علمی دکتری!
                          Gracias A La Vida
                          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

گیریم که ساخته و تموم موارد اصطحکاک و زوال انرژی رو برطرف کرده...

حالا اگه دینام بهش وصل کنی که دائم نمیچرخه و به نسبت انرژی که اول بهش داده شده(مثلاً یه چرخ چدنی 20 کیلویی بوده) میچرخه و بعدشم وامیسته

آخه هرکی یه خورده کار عملی تو زمینه تبدیل انرژی و دینام و ژنراتور و ... کرده باشه میفهمه این ادعا کذب محضه . . .

روح اون مرحوم(انیشتین) هم غمگین نفرمایید. خواهش میکنم.
                            خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

با سلام
                              خدمت دوستان گرامی که علاقه زیادی به قانون بقا انرژی دارند !!!!
                              این فیلم رو ببینین بد نیست
                              ممکنه یه کمی دیدگاهتون رو تغییر بده .
                              http://howtogenerator-plansdiy.com/tag/build-a-no-fuel-generator/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X